پيکربندي چند نمايشگر با يک رايانه ويندوز ويستا, کارت گرافيک

 

با نگاه به نمايشگرهاي عريض، ناخودآگاه اين موضوع به ذهن مي‌آيد که چقدر خوب مي‌شد اگر رايانه‌هاي دسکتاپ به صفحات نمايش متعدد مجهز مي‌شدند و اگر اين صفحات عريض در کنار هم قرار بگيرند اين پهناي حاصله تصوير چه فضاي عالي را جهت کار با نوشته‌ها و مدارک عکسدار، چيدن پنجره‌ها در کنار هم و بازکردن صفحات گسترده و مقايسه آنها با يکديگر را فراهم مي‌آورند. در بسياري از بازي‌هاي رايانه‌اي نيز شما قادريد در حالي‌كه روي نمايشگر اول به بازي مي‌پردازيد، اطلاعات حياتي مربوط به بازي را روي نمايشگر دوم ببينيد.

 

1- نصب کارت گرافيک روي صفحه نمايش

براي استفاده از 2 صفحه نمايش، هر دو بايد به‌صورت فيزيکي به رايانه متصل باشند. راحت‌ترين راه به‌کاربردن و نصب يک کارت گرافيک است که داراي 2 درگاه اتصال نمايشگر باشد.

امروزه اکثر کارت‌هاي گرافيکي داراي 2 درگاه اتصال DVI يا يک DVI و VGA يا هر دوي آنها به‌اضافه HDMI هستند. براي نصب کارت، درگاه x16 PCIe را روي مادربورد پيدا کنيد و كارت گرافيكي را در آن جا بزنيد. سپس هر دو صفحه نمايش خود را به اتصالات ويدئوي رايانه يا کارت گرافيک و کابل برق را نيز به برق متصل کنيد. رايانه را روشن و بوت کنيد.

 

2- گرداننده‌هاي(درايورها) کارت گرافيک را نصب کنيد.

 

3 – هنگامي که نمايشگر دوم را نصب کرديد، بايد آن را به سيستم عامل خود بشناسانيد. در ويندوز ويستا روي دسکتاپ کليک راست کرده و به مسير زير برويد:‌

Display Setting\Personalize appearance and Sound

 

داخل پنجره 2 تصوير نمايشگر مي‌بينيد: يکي بزرگ مشخص شده با عدد 1 و دومي کوچک با عدد 2. روي نمايشگر دومي کوچک تيره راست کليک کرده و Attached را انتخاب کنيد تا فعالش کنيد. حالا گزينه زير را تيک بزنيد:

Extend my windows desktop onto this monitor

منبع:noorportal.net

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------