نکاتي براي نگهداري از لپ تاپ 

 

نکاتي براي نگهداري از لپ تاپ

 

براي نگهداري بهينه و تميز کردن لپ تاپ، خالي از فايده نيست که نيم نگاهي به اين مطلب بيندازيد. صفحه کليد قسمتي از لپ تاپ است که بيشتر از بقيه قسمت ها در معرض کثيف شدن قرار مي گيرد. بنابراين اگر تا امروز از روکش هاي پلاستيکي محافظت از صفحه کليد استفاده نکرده ايد، همين امروز يکي تهيه کنيد! تميزي صفحه نمايش لپ تاپ نيز به دليل اينکه جلوي ديد شما قرار گرفته است، اهميت ويژه اي دارد.

براي تميز کردن LCD بهتر است محلول شوينده مخصوص LCD خريداري کنيد. اگر نمي خواهيد از محلول استفاده کنيد، توصيه مي شود از چيزي به غير از آب استفاده نکنيد.
هرگز محلول يا آب را روي سطح LCD اسپري نکنيد و به جاي اين کار، پارچه خشک و تميز را در يک دست بگيريد و با دست ديگر آنقدر که پارچه مرطوب شود روي آن اسپري بپاشيد و با آن LCD يا بدنه دستگاه را تميز کنيد. تميز کردن پورت ها نيز اهميت زيادي دارد و بايد با اسپري هواي فشرده انجام شود. براي تميز کردن گوشه هاي تاچ پد نيز بهترين وسيله گوش پاک کن است.
براي تميز کردن قطعات داخلي و سطح اتصال باتري از اسپري هاي هوا استفاده کنيد و به اين نکته نيز توجه داشته باشيد که مستقيم روي هواکش هايي که فن دارند اسپري شديد انجام ندهيد. براي تميز کردن درايو نوري نيز مي توانيد از فرچه هاي تميزکننده لنز يا يک دستمال با کمي محلول استفاده کنيد.
در مورد باتري لپ تاپ نيز بايد توجه داشته باشيد زماني که از برق شهر براي تامين انرژي آن استفاده مي کنيد، بهتر است باتري را جدا و در مکاني خشک و خنک نگهداري کنيد. يکي از مهم ترين دلايل تهيه نوت بوک توسط شما خاصيت قابل حمل بودن و داشتن عمر باتري زياد است. براي اينکه باتري بهترين کارکرد و عمر را داشته باشد، بايد اولين بار که نوت بوک را روشن مي کنيد آن را صددرصد شارژ کرده (بين 1 تا 2 ساعت)، سپس اجازه دهيد تا باتري کار کند تا تخليه شود به طوري که به 10 درصد ظرفيت برسد.
اين کار را 2 الي 3 مرتبه تکرار کنيد تا کليه سلول ها قابليت نگهداري شارژ را به دست آورند. چنانچه هميشه از برق براي روشن بودن دستگاه استفاده مي کنيد، باتري را صددرصد شارژ کرده، آنرا از دستگاه جدا و هفته اي 1 الي 2 بار شارژ کنيد. دقت کنيد وقتي باتري صد درصد شارژ شده است، نبايد به برق وصل شود يا در شارژ بماند.

/computer/sundries-web/points-taking-laptops.html

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------