استلار چیست؟ آنچه باید قبل از سرمایه گذاری بدانیدبلاک چین استلار چیست, قیمت لحظه ای استلار, تاریخچه ارز استلار

ارز استلار

 

ارز دیجیتال استلار چیست و ویژگی های آن کدامند؟

استلار در سال ۲۰۱۴ و با ماهیتی تقریباً مشابه با ریپل متولد شد. جالب است بدانید که استلار را در واقع می‌توان شاخه یا فورک ریپل دانست. شبکه استلار ارزی به‌نام لومن (XLM) دارد که برای پرداخت کارمزدها از آن استفاده می‌شود. پرداخت در استلار از کارمزد بسیار پایینی (XLM 0.00001) برخوردار است که در مقایسه با بیت کوین هزینه‌ای ندارد.

استلار چیست؟

Stellar یک پروتکل پرداخت مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده است. این امکان تراکنش های سریع و فرامرزی بین هر جفت ارز را فراهم می کند. از بسیاری جهات، مشابه دیگر ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است.

 

طبق وب‌سایت آن‌ها، بلاک چین استلار «پلتفرمی است که بانک‌ها، سیستم‌های پرداخت و افراد را به هم متصل می‌کند» و قصد دارد «سریع، قابل اعتماد و تقریباً بدون هزینه پول را جابه‌جا کند».

 

Stellar Lumen (XLM)، ارز دیجیتال بومی Stellar، کل محدوده عملیات شبکه بلاک چین را تامین می کند. در ابتدای راه اندازی شبکه استلار، 100 میلیارد XLM/Stellar Lumens ایجاد شد. تنها مکانیسم دیگر برای ایجاد XLM تورم است. برای محاسبه رشد اقتصادی و لومن های از دست رفته، یک تورم سالانه 1٪ ثابت در نرخ ایجاد لومن وجود دارد. لومن های جدید ایجاد شده هر هفته تولید و از طریق روش رای گیری مستقیم توزیع می شوند.

 

شبکه Stellar در مقابل Stellar.org

شبکه استلار به فناوری دفتر کل توزیع شده اشاره دارد که تراکنش های مالی را تسهیل می کند. این فناوری منبع باز، توزیع شده و متعلق به جامعه است.

 

از سوی دیگر،  Stellar.org یا Stellar Development Foundation یک سازمان غیرانتفاعی است که به مشارکت مالی، توسعه ابزارها و ابتکارات اجتماعی در اطراف شبکه استلار کمک می کند. کارمندان Stellar برای شبکه Stellar کد می نویسند، اما این فناوری مستقل از سازمان است.

 

ارز استلار, استلار چیست, ارز دیجیتال استلار

ویژگی های بلاک چین استلار

 

ویژگی های بلاک چین استلار چیست؟

اکنون که به طور خلاصه می دانیم بلاک چین استلار چیست، بیایید خلاصه ای سریع از ویژگی های مهم داشته باشیم:

• پایگاه داده Stellar غیرمتمرکز و منبع باز است. ویژگی های اصلی یک پلت فرم بلاک چین واقعی.

• زمان تایید تراکنش 3 تا 5 ثانیه است که با مکانیسم اجماع آن تسهیل می شود.

• می تواند هزاران تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند.

• چندین امضا و قراردادهای هوشمند را فعال می کند.

• تورم سالانه 1 درصد ثابت دارد.

 

بلاک چین استلار چگونه کار می کند؟

مانند هر پلتفرم بلاک چین دیگری، تراکنش‌های شبکه Stellar به یک دفتر کل مشترک و توزیع شده اضافه می‌شوند. استلار از یک الگوریتم اجماع مبتنی بر توافقنامه فدرال بیزانس (FBA) به نام  "پروتکل اجماع ستاره ای" (SCP) استفاده می کند.

 

SCP تراکنش‌های سریع را با هزینه‌های کمتر تسهیل می‌کند و همه افراد در شبکه در عرض چند ثانیه درباره اعتبار تراکنش به توافق می‌رسند. هر شرکت کننده (که یک گره نامیده می شود) که به افزودن تراکنش ها به دفتر کل کمک می کند، مینی شبکه خود را از سایر شرکت کنندگان مورد اعتماد انتخاب می کند. این شبکه های کوچک Quorum Slices نامیده می شوند. شبکه گسترده Stellar می‌تواند در مورد تراکنش‌های معتبر به اجماع برسد و تا زمانی که Quorum Slices همپوشانی دارند، به سرعت همان را به دفتر کل اضافه کند.

 

ارزش Stellar از کجا گرفته شده است؟

Stellar یک شبکه تبادل جهانی با قابلیت میزبانی هزاران صرافی بین ارزها و توکن ها در ثانیه است. از این رو، دارای ارزش و فایده بلامنازع است.

انتقال ارزهای دیجیتال یک امر طولانی مدت و گران است. استلار آن را سریع و ارزان می کند. XLM (ارز رمزنگاری شده در Stellar Wallet) برای پرداخت هزینه تراکنش ها و مدیریت حساب ها در شبکه Stellar استفاده می شود.

 

بلاک چین استلار چیست, قیمت لحظه ای استلار, تاریخچه ارز استلار

کارمزد پایه تراکنش ها در استلار

 

کارمزد پایه تراکنش در شبکه استلار چقدر است؟

کارمزد پایه تراکنش در شبکه استلار مبلغ اسمی است که با هر عملیات تراکنش مرتبط است. این کارمزد انگیزه سود ندارد. به عنوان یک عامل بازدارنده برای فعالیت های مخرب (مانند حملات DoS) عمل می کند.

در حال حاضر، هزینه پایه 0.00001 XLM است. فرستنده معامله متحمل هزینه می شود. کارمزد توسط دفتر جمع آوری می شود و متعاقباً در فرآیند تورم توزیع می شود.

 

هزینه راه اندازی و یکپارچه سازی dApp در شبکه Stellar چقدر است؟

استفاده از شبکه Stellar کاملا رایگان است. تمامی نرم افزارهای مورد نیاز برای ادغام تحت مجوز آپاچی (نسخه 2.0) دارای مجوز هستند. اجازه استفاده تجاری، اصلاح و/یا توزیع را می دهد. از نظر Stellar، یکپارچه سازی به فرآیند فنی اتصال به شبکه Stellar اشاره دارد. این به معنای پیکربندی سیستم های موجود یا جدید برای صحبت با شبکه Stellar است.

 

یکپارچه‌سازها باید منابع فنی را برای ادغام با Stellar اختصاص دهند. توسعه فنی براساس اندازه و سطح تجربه تیم توسعه بین 120 تا 200 ساعت طول می کشد.

بنابراین، فرض کنید از یک بلاک چین شخص ثالث به عنوان ارائه‌دهنده خدمات (BaaS) استفاده می‌کنید. در این صورت، تمام هزینه هایی که متحمل خواهید شد مربوط به مشاوره تخصصی، مشاوره و هزینه تیم توسعه خواهد بود.

 

"لنگرها" در شبکه استلار چیست؟

در شبکه Stellar، لنگرها نهادهایی هستند که می توانند سپرده ها را نگه دارند و بر اساس یک نیاز اعتبار صادر کنند. یک "لنگر" را به عنوان پلی بین ارزهای مختلف و شبکه Stellar در نظر بگیرید. تمام تراکنش‌های پولی در شبکه استلار، به جز XLM، با اعتبار صادر شده توسط Anchors انجام می‌شود.

سیستم Stellar به طور قابل توجهی به Anchors متکی است. برای نگهداری سپرده‌ها و در نهایت صدور اعتبار باید به Anchors اعتماد کرد.

 

ارز دیجیتال استلار, قیمت لحظه ای استلار, ویژگی های بلاک چین استلار

معاملات ارز استلار

 

معاملات چند ارزی در استلار

یکی از ویژگی های کلیدی Stellar تراکنش های چند ارزی است. به عنوان مثال، می توانید برای دوست خود که در ایالات متحده زندگی می کند به دلار آمریکا پول ارسال کنید. این ارز غیرمتمرکز یکپارچه یکی از ویژگی های منحصر به فرد Stellar است. تراکنش ها می توانند به یکی از روش های زیر انجام شوند (برای سهولت مرجع، USD/EUR را به عنوان مثال در نظر می گیریم):

 

تبادل مستقیم

شبکه Stellar می تواند صرافی USD/EUR را جستجو کند تا هرکسی را که می خواهد یورو را به دلار خریداری کند شناسایی کند. اگر خریدار پیدا کند، معامله فوراً انجام می شود.

 

تبادل غیرمستقیم

شبکه Stellar همچنین می‌تواند به دنبال افرادی باشد که مایل به دریافت USD در ازای XLM هستند، زیرا می‌تواند آن شخص را به فردی که در ازای یورو به دنبال XLM است متصل کند و معامله را موفق کند.

 

زنجیره تبدیل

در نهایت، اگر هیچ یک از این تبدیل ها در دسترس نباشد، شبکه می تواند از طریق یک زنجیره تبدیل بگذرد. به عنوان مثال USD/EUR، EUR/BTC، BTC/XLM، XLM/EUR.

 

کاربردهای تجاری بلاک چین استلار

Stellar کاربردهایی فراتر از بازارهای مالی دارد تا اطمینان حاصل کند که سازمان ها به طور ایمن وظایف اساسی را انجام می دهند. با توجه به ویژگی های مختلف بلاک چین استلار، می توان به امکانات و کاربردهای متعدد این پلتفرم فکر کرد.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------