نکات موثر در طراحی بنر تبلیغات آنلاینتبلیغات بنری,طراحی تبلیغات بنری,اصول طراحی تبلیغات بنری

اصول طراحی تبلیغات بنری

 

نکات مهم برای طراحی بنر تبلیغاتی در تبلیغات بنری

تبلیغات بنری آنلاین یکی از پرکاربردترین و جذاب ترین روشهای تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ است که طرفداران زیادی دارد. رعایت اصول انتخاب جایگاه، ابعاد بنر و طراحی بنر نقش کلیدی در میزان بازخورد بنر دارد و میتواند تاثیر چشمگیری بر میزان بازدید از بنر و افزایش کلیک داشته باشد. 

چگونه تبلیغات بنری با بیشترین نرخ کلیک انتخاب کنیم؟

انتخاب رسانه ی مناسب و مرتبط با موضوع تبلیغ

رسانه هایی را انتخاب کنید که دارای بازدید بالا و طیف وسیعی از مخاطبان هستند ( ترجیحا رسانه ای را انتخاب کنید که موضوع آن متناسب با هدف شما باشد و بیشترین مخاطب هدف مد نظر شما را داشته باشد.)

به طور مثال بیتوته جز پر بیننده ترین سایتهای اجتماعی خبری کشور میباشد که دارای ۱۸ بخش عمومی و ۱۵۰ بخش تخصصی در حوزه های مختلف مثل (اخبار، فرهنگ وهنر، سلامت، گردشگری، مد، اشپزی و..) میباشد ،که میتواند محل مناسبی برای تبلیغات آنلاین شما باشد.

 

تبلیغات بنری,طراحی تبلیغات بنری,اصول طراحی تبلیغات بنری

اصول طراحی تبلیغات بنری

 

انتخاب جایگاه و ابعاد بنر

بنرهایی که چشمگیرتر هستند و در جایگاه هایی کار شده اند که توجه مخاطب بیشتری را به خود جلب میکنند نرخ کلیک بهتری دارند، به طور مثال بنر های بیلبوردی، سایدبار، فیکس، بنر عادی (جایگاه های T, M1, i و...). و بنر هایی که دارای ابعاد بزرگ هستند و اختلاف طول و عرض کمتری دارند نرخ کلیک بهتری دارند.

 

تبلیغات بنری,طراحی تبلیغات بنری,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات سایدبار

 

تبلیغات بنری,طراحی تبلیغات بنری,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات فیکس

 

تبلیغات بنری,طراحی تبلیغات بنری,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات بیلبوردی

 

هر چه جایگاه یا محل قرار گیری بنر در نزدیکی محتوای مقاله باشد افزایش بازدید، نرخ کلیک و ctr بهتری دارد. 

 

در زمان سفارش تبلیغات خود حتما به نحوه نمایش بنر و محل قرار گیری آن در هر دو پلتفرم موبایل و دسکتاپ دقت نمایید. در نظر داشته باشید که بازدید از تبلیغات شما از پلتفرم موبایل به نسبت دسکتاپ بیشتر است پس به انتخاب جایگاه و محل قرار گیری تبلیغات خود در موبایل بیشتر توجه کنید.

 

جهت مشاهده جایگاه و ابعاد انواع فرمت های تبلیغات در بیتوته کلیک کنید. 

 

تبلیغات بنری,نکات طراحی بنر تبلیغاتی,اصول طراحی تبلیغات بنری

طراحی تبلیغات بنری

 

طراحی بنر:

یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم  برای جذب کاربر و کلیک بیشتر طراحی بنر است.  طراحی بنر در تبلیغات بنری از اهمیت بالایی برخوردار است هر طراحی بنر اصولی تر و جذاب تر باشد مسلما کاربران بیشتری را میتواند به سمت خود بکشانند ولی اگر طراحی بنر جذاب نباشد نمیتوانید انتظار بازخورد خوبی را داشته باشید. 

 

در این مقاله ما به مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی بنرهای تبلیغاتی جهت افزایش بازدید و کلیک بیشتر اشاره نموده ایم: 

 

عوامل مهم و تاثیرگذار در طراحی بنرهای تبلیغاتی:

لوگو:

یکی از موارد مهمی که باید در طراحی بنر وجود داشته باشد نماد منحصر به فرد (لوگوی) کسب و کار شما است . زیرا نقش مهمی در ایجاد ارزش  و افزایش اگاهی مشتری از برند شما دارد . بنر خود را طوری طراحی کنید که لوگو برجسته تر از سایر اجزای بنر دیده شود  البته نه به اندازه ای که از اهمیت پیشنهادات ویژه شما کاسته شود. بهتر است برند شما در محتوای تبلیغ بنری کاملا مشخص باشد، از این رو تبلیغات بنری به برند سازی و دیده شدن کسب و کار شما بسیار کمک میکند.

 

تبلیغات بنری,تبلیغات بنری اپل,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات بنری اپل

 

ارائه پیشنهادات ویژه

با ارائه دادن پیشنهادات ویژه و خوب میتوانید کسب و کارتان را از سایر کسب و کارها متمایز کنید و مشتریان زیادی را جذب کنید. 

برخی از این پیشنهادات شامل: تخفیفات ویژه یا مناسبتی همراه با محدودیت های زمانی برای استفاده از آن ، افر یا هدیه ویژه ای که به صورت رایگان همراه با محصول یا خدمات  شما ارائه میشود و... . این  موارد از جمله  پیشنهاداتی هستند که توجه مشتری بالقوه ی شما را بیشتر جلب میکند. این پیشنهادات باید در محل مناسبی قرار گیرد و اولین چیزی باشد که مخاطب به ان توجه میکند.

 

دکمه فراخوان عمل (Call To Action)

دکمه ی فراخوان یا Call To Action  دعوت به اقدام یا درخواستی که از مخاطب یا مشتری خودتان انتظار دارید هست.  

کال تو اکشن میتواند در قالب های مختلفی مثل پیغام یک خطی، تصویر، لینک یا دکمه، متناسب با طراحی بنر شما استفاده شود، تا در نهایت مخاطب تمایل به مشارکت و استفاده از خدمات یا محصولات مورد نظر شما را پیدا کند. شما میتوانید با یک نوع کال تو اکشن کاملا هدفمند میزان فروش و ارائه خدمات، محصولات یا دانلود اپلیکیشن و... خود را افزایش دهید.

 

برخی از عباراتی که میتوانید برای دکمه کال تو اکشن خود استفاده نمائید: (خرید از فروشگاه، ثبت نام در رویداد، تکمیل فرم، نصب اپلیکیشن، مشاهده محصولات یا خدمات، مشاهده اطلاعات بیشتر، کلیک کنید، دانلود کنید، شروع کنید، بیشتر بدانید، همین حالا ببینید و...)

دکمه ی کال تو اکشن یا دعوت به اقدام دکمه یا متنی است که شما باید متناسب با صفحه ی فرود (اولین صفحه ای که کاربر با کلیک بر روی بنر شما وارد آن میشود) در طراحی بنر خود استفاده نمائید این دکمه یا متن باید در نقطه واضح و کانونی بنر تبلیغاتی شما باشد.

 

تبلیغات بنری,تبلیغات بیتوته,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات بیتوته(جشنواره روز دختر)

 

رعایت سادگی در طراحی بنر 

اصولا بنرهای ساده تر جذابیت و جلب توجه بیشتری نسبت به بنرهای شلوغ دارد. بنر خود را طوری طراحی کنید که مخاطب شما در کوتاه ترین زمان و خیلی سریع ترغیب به کلیک روی بنر شود در نتیجه بهتر است محتوا، تصاویر، دکمه ها و تمامی عناصر سازنده بنر کاملا واضح، جذاب و ساده باشند .

 

تبلیغات بنری,تبلیغات بیتوته,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات بیتوته (جشنواره نوروز)

 

کادر مشخصی برای طراحی بنر خود در نظر بگیرید

افراد به صورت طبیعی به مواردی که داخل چارچوب مشخصی قرار دارند توجه بیشتری نشان میدهند.  طراحی بنر باید به گونه ای باشد که در آن از  کادر واضح و گرافیکی مناسبی استفاده شود

 

تبلیغات بنری,تبلیغات مک دونالد,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات مک دونالد

 

محتوای تبلیغ شما باید در یک نگاه دیده شود

به سایز فونت در عنوان ، متن اصلی و تناسب آن با هم توجه زیادی کنید، نباید سایز فونت شما خیلی ریز یا بیش از حد درشت باشد، سعی کنید تعداد کل متن از 4 خط بیشتر نشود.

بنر محل مناسبی برای ارائه تمامی اطلاعات کسب و کار شما نیست. هدفمند، مختصر، کوتاه و واضح بنویسید. موارد طولانی و زیاد فقط باعث سردرگمی مخاطب شما و نادیده گرفتن پیشنهاد اصلی شما میشود.

 

تبلیغات بنر gif (متحرک) تاثیر گذار تر هستند، اما در طراحی آن نباید از پیشنهاد اصلی خود دور شوید، در طراحی بنر گیف به مدت زمان هر اسلاید توجه زیادی کنید،  فراموش نکنید که بنر شما باید در یک نگاه خوانده شود پس سرعت اسلاید های شما نباید خیلی سریع یا خیلی کند باشد. بهتر است مدت زمان بنر متحرک شما کمتر از 15 ثانیه باشد و سعی کنید طولانی تر از 3 اسلاید نشود.  بهتر است دکمه ی فراخوان (کال تو اکشن) در این نوع بنر در تمام اسلایدها ثابت و یا در اسلاید اخر نمایش داده شود.

 

تبلیغات بنری,تبلیغات کوکا کولا,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات کوکا کولا

 

در طراحی بنر خود، سازگاری آن با محیط وب سایتی که قصد تبلیغات در آن را دارید در نظر بگیرید

به طور مثال اگر در طراحی گرافیک سایت منتشر کننده رنگ نارنجی به کاربرده شده سعی کنید تا جای ممکن از این رنگ استفاده نکنید، که تبلیغات شما برای کاربران و مشتریانتان جلب توجه کند و در صورتی که سایت منتشر کننده دارای تبلیغات متعددی است حتما جذابیت و طراحی بنر خود را نسبت به سایر بنرها در نظر بگیرید.

 

سازگاری محتوای بنر تبلیغاتی با لندینگ پیج (صفحه فرودتان)

سعی کنید صفحه ی فرود (اولین جایی که کاربر هنگام کلیک روی بنر تبلیغاتی شما وارد آن میشود) دارای اطلاعات درج شده در بنر شما باشد به طور مثال تصاویر محصولات یا خدمات خود را که در طراحی بنر به کار برده اید حتما در لندینگ پیج خود در دید مناسب کاربر نمایش دهید.

 

زیرا کاربر مد نظر شما بر اساس محتوا و تصاویر درج شده بر روی بنر شما وارد این صفحه شده و در صورتی که به پیشنهادات شما و هدف خود دسترسی پیدا نکند خیلی سریع از صفحه شما خارج میشود.

 

ایجاد یک لندینگ پیج حرفه ای و خوب به شما کمک میکند تا کلیک های بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

 

پس در طراحی و ساخت لندینگ پیج خود کاملا حرفه ای اقدام نمایید.

 

برخی از مزایای لندینگ پیج حرفه ای:

(افزایش آگاهی مشتریان از خدمات و محصولات شما،جذب مشتری بالقوه،جمع آوری لید،هدایت مشتریان به ثبت نام،خرید،نصب اپلیکیشن،تماس و...) میباشد.

 

ایجاد حس فوریت را در طراحی بنر به مشتری خود القا کنید

به طور مثال:

برای شرکت در قرعه کشی بزرگ خودرو تنها ۱ روز دیگر باقیست!

احساسی که بعد از خواندن این تیتر به شما منتقل میشود چیست؟

بی گمان به این فکر میکنید که  شرایط شرکت در قرعه کشی چیست؟

و چطور میتوانید در این قرعه کشی شرکت نمائید، تبلیغاتی که در این زمان مشخص میشوند و مهلت استفاده از آن محدود است، ناخودآگاه به مشتری حس حرکت میدهد . برخی از این موارد عبارتند از: (شمارش معکوس تا تخفیف، پیش فروش بلیط ، جشنواره های ویژه و خاص، اطلاع رسانی قبل از گران شدن خدمات یا محصولات، ارسال کد تخفیف پیامکی مدت دار ، نظر سنجی انتخاب محصول تخفیفی، قرعه کشی و...)

 

شما میتوانید در قسمت مناسبی از بنر خود از کد تخفیف، همراه با اعتبار آن و یا به طور مثال از عبارت "تا زمان پایان ثبت نام در قرعه کشی فقط ۲ روز دیگر باقی است." استفاده نمائید.

 

تبلیغات بنری,تبلیغات بیتوته,اصول طراحی تبلیغات بنری

تبلیغات بیتوته (جشنواره یلدا)

 

برای طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین خود از فرمت مناسب استفاده کنید

فایل نهایی تبلیغاتتان باید در فرمت های gif, png ,jpg ,html5 باشد.بهتر است به صورت گیف gif و حجم زیر 100کیلو بایت طراحی بنر خود را انجام دهید.فراموش نکنید که حجم کمتر بنر  به سریعتر لود شدن تبلیغات در سایت منتشر کننده کمک زیادی میکند و نقش به سزایی در بازخورد تبلیغات شما دارد.

 

برخی از نرم افزارهای مناسب جهت ایجاد طراحی بنر تبلیغات آنلاین

فوتوشاپ Adobe Photoshop ، ادوبی ایلاستریتور  Adobe Illustrator ، ادوبی انیمیت Adobe Animate، گوگل وب دیزاینر Google Web Designer و... میباشد.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------