نمایش دو سایت در یک تب در مرورگر فایرفاکسنمایش دو سایت در یک تب

 

هنگامی که مرورگرهای اینترنتی به قابلیت نمایش سایت‌ها در تب‌های مختلف مجهز شدند، از باز شدن پنجره‌های متعدد مرورگر برای دسترسی به هر سایت جلوگیری شد، اما این روزها ممکن است برخی کاربران بخواهند دو سایت را در یک تب به‌صورت همزمان باز کنند!

 

به‌عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید حین جست‌وجو در گوگل به‌دنبال یک مقاله، ویدئویی از سایت آپارات را نیز مشاهده کنید یا حین گشت و گذار در سایت مورد علاقه خود قصد دارید صفحه اول سایتی را نیز در کنار دستتان باز داشته باشید. در این شرایط می‌توانید با انجام یک ترفند، این قابلیت را به مرورگر فایرفاکس اضافه کنید. روش انجام کار به شرح زیر است:

 

مرورگر فایرفاکس را اجرا کنید.

 

به لینک زیر مراجعه کرده و روی گزینه Install Test Pilot & Enable Side View کلیک کنید.

https://testpilot.firefox.com/experiments/side-view

 

در صورت نمایش پیام هشدار در مرورگر، با کلیک روی گزینه Add نصب افزونه روی مرورگر را تائید کنید. (این پیام دو مرتبه نمایش داده می‌شود که مرتبه اول برای افزونه اصلی و مرتبه دوم برای قابلیت Side View است)

 

نمایش دو سایت در یک صفحه

 

پس از نصب هر دو افزونه موردنیاز مشاهده خواهید کرد که آیکون Side View به نوار ابزار مرورگر شما اضافه می‌شود. با کلیک روی این آیکون می‌توانید روی سایتی که در ستون کناری صفحه مرورگر باز شده مدیریت داشته باشید. همچنین برای باز کردن هر سایت در این ستون کافیست روی لینک موردنظر خود کلیک راست کرده و گزینه Open link in sidebar را انتخاب کنید.

 

نکته: برای انتقال هریک از سایت‌های دلخواه در ستون کناری، می‌توانید پس از ثبت آدرس سایت در نوار آدرس مرورگر و باز شدن سایت مربوطه، روی آیکون Open Side View در مقابل آدرس سایت در نوار آدرس کلیک کنید. در ادامه پس از انتقال این سایت به ستون کناری می‌توانید آدرس سایت دیگری را در نوار آدرس باز کنید.

 

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------