پخت نان تست خانگی 

طرز تهیه نان تست خانگی

 

مواد لازم برای تهیه ی نان تست :

آرد 250 گرم یا 1 و 3/4 پیمانه
خمیرمایه فوری 5 گرم یا 2 قاشق چایخوری
شکر 5 گرم یا 2 قاشق چایخوری
کره ی هم دمای محیط  10 گرم یا 1 قاشق غذاخوری
بهبود دهنده 5 گرم یا 2 قاشق چایخوری
آب 140 تا 150 میلی لیتر 3/4 پیمانه
نمک 4 گرم 1 قاشق چایخوری

 

طرز تهیه نان تست :

ابتدا مواد خشک را داخل یک کاسه ترکیب کنید و آب را کم کم اضافه کنید مراقب باشید آب را یک دفعه اضافه نکنید. زیرا آب خور آردها با هم متفاوت است.

 

سپس آن را ورز بدهید بعد از کمی ورز دادن کره را اضافه کنید و باز ورز بدهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید ظرفی را چرب کنید و خمیر را داخل آن به مدت 1 ساعت قرار بدهید.

 

روی ظرف را سلفون بکشید تا روی خمیر خشک نشود بعد از استراحت پف خمیر را بگیرید و یک ورز کوچک بدهید و نیم ساعت دیگر استراحت بدهید و برای بار آخر بعد از استراحت با کف دست خمیر را باز کنید و تا بزنید و داخل قالب مخصوص نان تست یا قالب لوف قرار بدهید و روی خمیر را بپوشانید تا کاملا خمیر 2 تا 3 برابر شود و فر را از قبل روشن کنید تا کمی گرم شود.

 

بعد از اینکه خمیرتان داخل قالب کامل پف کرد با آب پاش کمی آب روی خمیرتان بپاشید و اگر دوست داشتید کنجد بپاشید و داخل فر یک ظرف آب قرار بدهید داخل فر از قبل گرم شده با دمای 220 درجه ی سانتیگراد به مدت 35 تا 45 دقیقه قرار بدهید.

 

نکاتی برای تهیه ی نان تست :

 بهبود کننده حتما بزنید زیرا باعث کیفیت نان و ماندگاری بالا می شود و به ور آمدن خمیر کمک می کند و ‌یاعث می شود بعد از پخت پف نخوابد.

 

طرز تهیه نان تست کره ای :

 

طرز تهیه نان تست کره ای

 

مواد لازم برای تهیه ی نان تست کره ای :

 آرد فانتزی الک شده  500 گرم
 شیرخشک قنادی 30 گرم 
 شکر 7 گرم 
 مخمرفوری 8 گرم 
کره   40 گرم
آب 60 میلی لیتر 

 

طرز تهیه نان تست کره ای :

آرد فانتزی الک شده، شیر خشک قنادی، شکر و مخمرفوری (که با 3 گرم شکر و 240 میلی لیتر آب حل شده و عمل آمده) و مخلوط کنید و کمی ورز بدهید سپس 40 گرم کره اضافه و 60 میلی لیتر دیگر آب اضافه کنید و یک ربع ورز بدهید روی آن نایلون چرب شده بکشید و بگذارید 10 دقیقه استراحت کند.

 

بعد خمیر را به 2 قسمت حالت چانه گرفتن تقسیم کنید و مجددا 10 دقیقه دیگر استراحت بدهید سپس خمیر را باز کنید و رول کنید و داخل قالب تست که چرب و آردپاشی شده بگذارید و روی آن را هم آب اسپری کنید و کنجد یا هر چیز دیگری بپاشید و روی آن را با نایلون چرب شده بگذارید و یک ساعت یا بیشتر تا جایی که خمیر سه برابر شود در محیط گرم استراحت بدهید و در فر از قبل گرم شده با دمای 190 درجه 40 دقیقه قرار بدهید.

 

نکاتی برای تهیه نان تست :

دمای فرها متفاوت هستند. یک کاسه آب داخل فر قرار بدهید.

 

 می توانید در قالب را بگذارید برای اینکه در قالب را ببندید آن را چرب کنید و ببندید تا نان تست مکعبی داشته باشید. 45 دقیقه در جای گرم استراحت بدهید.

 

 این بار 15 گرم سبوس به مواد خشک اضافه کنید که تست سبوسدار داشته باشید.

 می توانید تست ها را داخل سینی بچینید و چند دقیقه گریل کنید و تست سوخاری هم داشته باشید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------