طرز تهیه ژله رولی + نکات و آموزش تصویریطرز تهیه ژله رولی با شیر و بستنی

 

طرز تهیه ژله رولی 

برای خیلی از مراسم ها می خواهید از ژله های تک نفره استفاده کنید اما ظرف های تک نفره ندارید می توانید از ژله ی رولی استفاده این ژله نه تنها زیبا است می توانید به صورت تم نفره هم سرو کنید از این ژله می توانید برای تزیین ژله های دیگرتان استفاده کنید.

طرز تهیه ژله رولتی با بستنی:

مواد لازم برای تهیه ی ژله رولی:

ژله با طعم دلخواه 1 و نیم بسته
آب جوش 1 و نیم لیوان
بستنی وانیلی نصف لیوان

 

طرز تهیه ژله رولی با بستنی :

برای تهیه ی ژله رولی، ابتدا پودر ژله ی مورد نظر را با 1 لیوان آبجوش مخلوط کنید و سپس آن را روی بخار کتری قرار بدهید تا دانه های ژله کاملا حل شوند. داخل و دیواره های سینی یا قالب مستطیل شکل به سایز 20×30 سلفون بکشید و آن را کاملا صاف کنید. ژله ی خنک شده را روی آن بریزید و داخل یخچال قرار بدهید. بستنی را از فریزر بیرون بیاورید تا گرمتر و شل شود.

 

نصف بسته ژله از همان رنگ ژله تان را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و به روش بن ماری آن را کاملا مخلوط کنید؛ اجازه بدهید ژله تان کمی خنک تر شود سپس با نصف لیوان بستنی را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

 

قالب ژله را از داخل یخچال بیرون بیاورید و به آرامی ژله ی بستنی را روی آن به صورت لایه ای نازک و یکنواخت پهن کنید. و باز داخل یخچال قرار بدهید اجازه بدهید کاملا سفت شود. و بعد آن ها را از طول سینی را به صورت نوارهای 2 سانتیمتر (می توانید عرض نوارها را بیشتر بگیرید) برش بزنید و به آرامی رول کنید و در ظرفی قرار بدهید و داخل یخچال بگذارید.

 

ژله بستنی رولی

 

نکاتی برای تهیه ی ژله ی رولی:

اگر می خواهید به شکل گل رز درآید، به جای برش صاف آن را به صورت دالبری برش بزنید تا پس از رول کردن به شکل گل رز در آید.

 

 اجازه ندهید ژله ی زیری سفت شود، اگر سفت شد و لایه ی بستنی را روی آن ریختید، لایه ها از هم جدا می شوند.

 

 اگر می خواهید لایه ی روی آن کاملا سفید باشد به جای ژله ی هم رنگ از ژله ی آلوئه ورا استفاده کنید.

 

 برای تهیه ی ژله رولی با شیر، به جای بستنی از شیر استفاده کنید. دقت کنید شیر را کمی گرم کنید تا شیر و ژله ی آماده شده هم دما باشند و گرنه شیر بریده می شود و به صورت دانه دانه می شود.

 

 اگر ژله را ضخیم بگیرید و یا قبل از رول کردن زیاد در یخچال قرار بدهید هنگام رول کردن شکسته می شود.

 

 استفاده از بستنی و یا شیر در این ژله، باعث زیبایی آن می شود.

 

 از ژله ی رولی می توانید برای تزیین ژله های قالبی استفاده کنید. برای مثال آن ها را داخل قالب ژله بچینید و روی آن را با مخلوط پودر ژله آلوئه ورا و آب جوش و سرد بپوشانید و زمانی که کنی خودش را گرفت باز از این ژله ها داخل آن بریزید و باز ژله آلوئه ورا آماده شده بریزید و اجازه بدهید کمی خودش را بگیرد. در پایان از ژله ی هم رنگ و هم طعم ژله های رولی با آب جوش و سرد مخلوط کنید و روی قالب بریزید و داخل یخچال قرار بدهید تا کاملا خودش را بگیرد.

 

طرز تهیه ی ژله رولتی

 

 می توانید همان ابتدای کار زمانی که ژله را به صورت بن ماری حل کردید نصف لیوان بستنی را به آن اضافه کنید و خیلی کم هم بزنید خیلی هم نزنید که کاملا مخلوط شود. همین که بستنی آب شود و روی آن کف کردکافی است. اگر زیاد مخلوط شود ژله تان دو رنگ نمی شود. بعد به آرامی داخل قالب سلفون کشیده بریزید. و داخل یخچال قرار بدهید مقداری که سفت شد آن را برش برنید و به صورت رولی بپیچانید. اگر از این روش استفاده می کنید 2 سوم لیوان بستنی و 1 لیوان آبجوش و 1 بسته ژله احتیاج دارید. مانند تصویر زیر:

 

مراحل آموزش ژله رولی :

 

طرز تهیه ژله بستنی رولی

 

مراحل تهیه ی ژله رولتی با بستنی

 

آموزش درست کردن ژله رولتی

 

مراحل تهیه ی ژله ی رولی

 

درست کردن ژله رولی

 

آموزش تصویری تهیه ی ژله ی رولی

 

آموزش مرحله ای تهیه ی ژله ی رولتی

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------