آشنایی با خواص ترب سیاه فواید ترب سیاه, آشنایی با فواید ترب سیاه

خواص ترب سیاه چیست؟

 

خواص فوق العاده ترب سیاه

ترب سیاه نوعی تربچه است که پوست آن سیاه است. به آن شلغم سیاه هم می گویند. ترب سیاه دارای خواص فراوانی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

فواید ترب سیاه:

ترب سیاه نوعی تربچه است که پوست آن سیاه است و به طور گسترده ای در اروپا و آسیا کاشته می شود. در اینجا فواید چشمگیر مصرف ترب سیاه برای سلامتی شما آورده ایم.

 

ترب سیاه سرشار از آنتی اکسیدان گلوتاتیون است که برای کبد سالم بسیار مهم است.

 

ترب سیاه دارای ویتامین C فراوان

این تربچه دارای ویتامین C فراوانی است که استرس اکسیداتیو را بر روی بدن ما کاهش می دهد و خطر ابتلا به سرطان، بیماری پارکینسون و آلزایمر را کاهش می دهد.

 

برای مصونیت مقادیر بالای منیزیم و ویتامین C برای تقویت تولید گلبول های سفید خون و بهبود ایمنی بسیار مهم است.

 

ترب سیاه کلسترول را تنظیم می کند

یکی از بهترین کاربردهای دارویی ترب سیاه این است که به طور فعال در گردش خون و متابولیسم چربی در بدن شرکت می کند. کبد را عملکردی و فعال می کند. این باعث گردش خون و متابولیسم بدن می شود. کبد کلسترول را قبل از رسوب در بافت های چربی و دیواره های شریانی جذب می کند. ناخالصی ها را فیلتر کرده و چربی ها را بیشتر پردازش می کند. این روند همچنان تکرار می شود. این تجمع چربی را از بین می برد. بنابراین، تشکیل کلسترول را  کاهش می دهد و به طور غیر مستقیم خطر حمله قلبی را کاهش می دهد.

 

ترب سیاه سرشار از فیبر غذایی است، که به خوبی می تواند سطح کلسترول در رگ های خونی را کنترل کند.

 

فواید ترب سیاه

 

از بین برنده ی سنگ

مصرف ترب سیاه یک درمان طبیعی برای سنگ کلیه و کیسه صفرا است. همچنین درد ناشی از سنگ را تسکین می دهد. ادرار را زیاد می کند. خواص ادرار آور ترب سیاه باعث دفع سنگ های کیسه صفرا و سنگ کلیه می شود.

 

برای کاهش وزن مفید است

ترب سیاه سرشار از فیبر غذایی و ویتامین هایی مانند A ، C و E و منیزیم و سلنیوم است. همه این مواد مغذی به ویژه در حفظ سلامتی و تسهیل کاهش وزن بسیار مهم هستند.

 

مفید برای هضم غذا از خواص ترب سیاه است

مقدار زیاد فیبر ترب سیاه هم برای عملکرد منظم روده مفید است.

 

ترب سیاه برای سم زدایی مفید است

ترب سیاه برای از بین بردن سموم از بدن برای بهبود سیستم ایمنی مفید است.

 

ترب سیاه برای دفع سنگ کلیه و کیسه صفرا مفید است

 

درمان سرفه با ترب سیاه 

ترب سیاه برای درمان سرفه مفید است و می تواند به طور موثری در پاکسازی مخاط و دفع سرماخوردگی و برونشیت کمک کند.

 

مفید برای رشد مو

مواد مغذی مانند منیزیم و سلنیوم موجود در تربچه سیاه برای بهبود گردش خون پوست سر و بهبود رشد مو مفید هستند.

 

از خشکی یا چربی بیش از حد سر خلاص شوید

از ترب سیاه می توان برای درمان خشکی بیش از حد یا چربی پوست سر نیز استفاده کرد. اگر بیش از حد از شوره سر رنج می برید، امروز از آب ترب سیاه استفاده کنید. این مواد مغذی لازم را برای مو و پوست سر شما نیز فراهم می کند. برعکس، اگر به دلیل ترشح بیش از حد غدد سبوم با چربی پوست سر روبرو هستید، به دنبال ماسک موی ترب سیاه بروید. این ماده می تواند ترشح سبوم را کنترل کرده و موهایی بلند و براق به شما بدهد.

 

از فواید ترب سیاه می توان به هضم بهتر غذا اشاره کرد

 

پرکاری تیروئید را درمان کنید (بیماری گریوز)

ترشح بیش از حد غده تیروئید، معروف به "پرکاری تیروئید" یا "بیماری گریوز"، با ترب سیاه نیز قابل درمان است. ترکیب اصلی گوگردی از سبزیجات به نام "رافانین" نقش اساسی در تنظیم ترشح غدد تیروئید ما دارد. بنابراین، مصرف منظم ترب می تواند به ما در دور ماندن از پرکاری تیروئید کمک کند.

 

کم کاری تیروئید. مصرف روزانه ترب سیاه می تواند از کم کاری تیروئید جلوگیری کند زیرا سرشار از سلنیوم و پتاسیم است.

 

هضم را بهبود می بخشد

همانطور که در بالا ذکر شد، تربچه سیاه ماده سم زدایی فوق العاده ای است. همچنین سموم را از معده پاک می کند. این سبب می شود که سطح PH معده حفظ شود. علاوه بر این، غنی از فیبر است. فیبرها روند هضم را آسان می کنند. علاوه بر این، عملکرد صفرا را که منجر به بهبود هضم می شود، بهبود می بخشد. در نتیجه، میزان هضم کلی بدن بهبود می یابد.

 

ترب سیاه نفخ و اسید را درمان می کند

این ماده با دوز بالای آنتی اکسیدان های تازه اثر رادیکال های آزاد را بی اثر می کند. سموم روده، روده و شکم را آزاد می کند. در نتیجه، اسیدیته کاهش می یابد. از این رو با مصرف ترب سیاه به طور طبیعی نفخ شکم کاهش می یابد.

 

ترب سیاه مزایای ضد سرطانی

ترب سیاه حاوی آنتی اکسیدان فراوان است. این امر آن را به یک داروی شگفت انگیز ضد سرطانی تبدیل می کند. آنتی اکسیدان ها بررسی تشکیل رادیکال های آزاد در سلول ها و بافت ها را کنترل می کنند. این تقسیم و عملکرد سلول را تحت کنترل نگه می دارد. از این رو خطر سرطان را کاهش می دهد.

 

بنابراین، فقط آب ترب سیاه را در صبحانه خود بگنجانید یا چند قطعه تربچه سیاه را به رژیم روزانه خود اضافه کنید. در عرض چند روز می توانید تفاوت را مشاهده کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------