طرز تهیه مربای بهطرز تهیه مربای به

 

مربا ها از اجزای جدا نشدنی سفره های صبحانه هستند. خوبی آن هم در تنوع آن است و اینکه متناسب با میوه های هر فصل می شود مربای همان فصل را تهیه کرد. از جمله مربا آلبالو،مربا انجیر، مربا توت فرنگی، مربای انگور، مربا آووکادو، مربا آلوزرد، مربا به و .... در این مطلب طرز تهیه مربا به آورده شده است با بیتوته همراه باشید.

 

مواد لازم برای تهیه مربای به :

به  4 عدد ( یک کیلوگرم )
شكر  1 الي 1/5 كيلو
گردوی خرد شده به ميزان لازم 
گلاب به ميزان لازم 
دارچين به ميزان لازم 
عرق هل به ميزان لازم 

 

طرز تهیه مربای به :
به را تكه تكه كنید و به تکه های نازكی برش بزنید، سپس آب و شکر را با هم مخلوط کنید و به ها را درون آب و شکر بريزيد و روی حرارت بگذاريد وقتی به جوش آمد حرارت را كم كنيد تا آرام آرام بپزد. درب ظرف را از همان اول بگذاريد اين امر موجب تغيير رنگ به ها می شود و تقريباً قرمز رنگ می شوند.

 

اگر دوست داشتید گردوها نرم باشند آن ها را حدودا یک ساعت قبل از آماده شدن مربا داخل آن بریزید و اگر دوست نداشتید نرم باشند در مرحله آخر با گلاب و ... به آن اضافه کنید. زمانی که مربای به كاملاً خوشرنگ شد و شهد آن به  غلظت مناسب رسید به آن گلاب و عرق هل يا عرق دارچين و يا مخلوطی از هر سه را اضافه كنيد. و حرارت را خاموش كنید.

 

طرز تهیه مربا به، به روش جدید

 

روش دوم برای "طرز تهیه مربای به":

مواد لازم برای مربا به :

 به ١ کیلو 
شکر  ١ کیلو
 گلاب ۲ قاشق غذاخوری 
هل  کمی
آب  به مقدار لازم

 

طرز درست کردن مربای به :

برای طرز تهیه مربای به ابتدا به ها را بشویید و پوست آن را بگیرید و به روش دلخواه خرد کنید و سپس داخل قابلمه بریزید و تا جایی که روی آن را آب بگیرد آب بریزید و اجازه بدهید روی حرارت بماند تا آب به جوش بیاید.

 

وقتی آب به جوش آمد شکر را بریزید و در قابلمه را بگذارید ۱ ساعت بعد در قابلمه دمکنی بگذارید و مربا را دم بگذارید ۳_۴ ساعت که گذشت دمکنی را بردارید و هل و گلاب را بریزید مجددا ۱ ساعت دیگر اجازه بدهید روی حرارت بماند در آخر کمی آبلیمو بزنید و وقتی یکی دو جوش خورد زیر قابلمه را خاموش کنید.

 

نکاتی برای طرزتهیه مربای به:

  مربای به اگر خوب تهیه شود بسیار خوشرنگ و زیبا می شود که در ضمن خیلی خوشمزه هم هست در غیر این صورت قهوه ای رنگ و حالت له شده به خود می گیرد.

 

 برای قرمز شدن مربا به بهتر است آن را در قابلمه مسی بپزید.

 

گردآوری : بخش آشپزی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------