طرز تهیه چیز کیک یلدایی 

طرز تهیه چیز کیک یلدایی

 

مواد لازم برای چیز کیک یلدایی :

دنت وانیلی  7 عدد 
پنیر خامه ای  1/5 بسته 
خامه  3 قاشق غذاخوری 
پودر ژله (لیمو،آلوئه ورا،انار)  از هر کدام 1 بسته 
 بیسکوئیت کرمدار شکلاتی 2 بسته 
بیسکوئیت سبوس دار  نصف بسته 
کره  125 گرم 
شکلات چیپسی  به مقدار لازم 

 

طرز تهیه چیز کیک یلدایی :

ابتدا کف قالب کمربندی را چرب کنید و داخل فریزر قرار بدهید، سپس بیسکوئیت ها را خرد کنید و داخل خرد کن یا غذا ساز بریزید و پودر کنید. کره را روی حرارت آب کنید و به آن اضافه کنید. و مخلوط کنید سپس بیسکوئیت ها را کف قالب بریزید و با لیسک بخش کنید سپس با کف لیوان آن را پرس کنید.

 

در یک کاسه ی بزرگ پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا باز شود و دنت ها را به آن اضافه کنید کاملا با همزن بزنید تا مخلوط شوند سپس خامه را اضافه کنید و باز هم بزنید هر کدام از پودرهای ژله را در دوسوم لیوان آبجوش حل کنید و روی بخار کتری قرار بدهید تا شفاف شوند، حالا مایه دسر را به سه کاسه تقسیم کنید، به طوری که یکی از قسمت ها کمی بیشتر از دو قسمت دیگر باشد.

 

به قسمت بیشتر ژله ی انار را اضافه کنید و در صورت تمایل کمی رنگ قرمز به آن اضافه کنید و به کاسه ی دوم ژله ی لیمو و کمی رنگ سبز و به کاسه ی سوم ژله ی آلوئه ورا و کاملا هر کدام را با لیسک جداگانه هم بزنید تا یک دست شوند.

 

اکنون در قالب روی بیسکوئیت ها ابتدا ژله ی سبز را بریزید، سپس از قسمت مرکز مایه ی سفید را بریزید و بعد از مرکز قسمت سفید مایه ی قرمز را بریزید. در این مرحله می توانید از شکلات های چیپسی به عنوان هسته ی هندوانه روی قسمت قرمز بریزید. سپس قالب را چند ساعت داخل یخچال قرار بدهید تا کاملا ببندد، سپس از یخچال خارج کنید و آن را به آرامی از قالب جدا کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------