بیوگرافی و عکس های بیرجه آکالای بازیگر سرشناس ترکیه ایزندگینامه بیرجه آکالای, عروسی بیرجه آکالای, عکس بیرجه آکالای و همسرش

بیرجه آکالای از بازیگر ترکیه ای

 

بیوگرافی بیرجه آکالای بازیگر و دختر شایسته ترکیه

بیرجه آکالای یکی از بازیگران سرشناس ترک است که توانسته است لقب دختر شایسته را به خود اختصاص دهد و در مسابقه ملکه زیبایی نیز مقام سوم را به دست آورد. بیرجه تا به الان دو ازدواج ناموفق داشته است و در حال حاضر با کسی در رابطه نیست.

چکیده ای از بیوگرافی بیرجه آکالای

نام : بیرجه آکالای

تاریخ تولد : 19 ژوئن 1984

محل تولد : استانبول ، ترکیه

وضعیت تأهل : جدا شده

همسر ها : مورات اونالمیش ، سارپ لونداغلو

نوع حرفه : بازیگر

آغاز فعالیت : 2006

 

عکس های بیرجه آکالای, عکسهای بیرجه آکالای, بیرجه آکالای

عکس های بیرجه آکالای

 

بیوگرافی کامل بیرجه آکالای

 بیرجه آکالای بازیگر و استاد دانشگاه تئاتر در ترکیه در 19 ژوئن 1984 در استانبول ترکیه چشم به جهان گشود. پدر او سرکان آکالای و مادرش یاسمین ارگون هستند. بیرجه تک فرزند است و خواهر برادری ندارد.

 

دانشگاه و تحصیلات بیرجه آکالای 

بیرجه آکالای در سال 2003 تحصیلات دبیرستان خود را در رشته ی تئاتر دبیرستان هنر های زیبایی Pera به اتمام رساند و در همان سال مشغول تحصیل در رشته نقد و دراماتورژی تئاتر دانشگاه استانبول شد ، اما این رشته را اتمام نرساند و در نیمه آن را رها کرد و سپس تحصیل در رشته ی تئاتر دانشگاه هالیچ را آغاز کرد.

 

بیرجه در سال 2004 و زمانی که 20 سال داشت در رقابت های دختر شایسته ترک شرکت کرد و نفر سوم این مسابقه شد. او بعد از این مسابقه در مسابقه شایسته اروپا شرکت کرد و تا نیمه در آن مسابقه پیش رفت ، بیرجه بعد از این مسابقات از سال 2004 تا 2007 به مدت سه سال در کانال های ویژه ، گویندگی مسابقات ورزشی را به عهده گرفت.

 

او همزمان با کار گویندگی و مجری ورزش در سال 2006 به دانشگاه هالسی رفت و تحصیلات ارشد خود را در رشته تربیت بدنی ادامه داد و در سال 2010 فارغ التحصیل شد.

بیرجه هم اکنون استاد دانشگاه در دانشگاه هالیچ است و دانشجویان زیادی را تاکنون به بازیگرهای حرفه ای تبدیل کرد است.

 

عکس بیرجه آکالای در حریم سلطان, بیرجه آکالای در حریم سلطان, زندگینامه بیرجه آکالای

اولین سریال حرفه ای بیرجه آکالای سریال عاصی بود

 

آغاز حرفه بازیگری بیرجه آکالای 

اولین سریالی که بیرجه آکالای در آن ایفای نقش کرد و به عنوان شروع حرفه بازیگری اش بود می توان به سریال عاصی در سال 2007 اشاره کرد. همچنین بیرجه آکالای در سال 2009 در کنار اپره آلتوق ، نقش اصلی فیلم  " شما را دوست دارم " را بر عهده گرفت و در سال 2010 به همراه همسر سابقش مورات اونالمیش به ایفای نقش در سریال شمیم عشق پرداخت.

 

در سال 2014 بیرجه به همراه همسر سابقش سارپ لونت اوغلو ، نقش اصلی سریال آقا کوچولو را بر عهده گرفت. او در سال 2015 در سریال متأهل و عصبانی حاضر شد و در کنار بازیگرانی مانند بوراک سوینج ، سارپ آککایا ، آیچا ارتوران و ابرو جوندبدوبی اوغلو به هنر نمایی پرداخت

 

به شهرت رسیدن بیرجه آکالای

بیرجه آکالای بعد از موفقیت در مسابقات دختر شایسته به شهرت دست یافت و بعد از این که در عرصه بازیگری وارد شد با بازی در سریال " سرنوشت " معروفیتش چندان برابر شد. اما در ایران با بازی در سریال " حوا " در نقش خواهر حوا ، توپراک و با ایفای نقش در سریال شمیم عشق بیشتر شناخته شد. از دیگر سریال های موفق او می توان به آقا کوچولو در کنار سارپ لونداغلو و در سریال عشق سیاه سفید در کنار ابراهیم چلیکول اشاره کرد.

 

بیرجه آکالای در حرفه مدلینگ 

این بازیگر خوش چهره و سرشناس از سال 2014 به عنوان مدلینگ نیز شروع به کار کرده است است . او ابتدا با برند jhonson و سپس با شرکت Orkid و Algie همکاری کرده است.

وی بیشتر در عرصه تبلیغات تلویزیونی حضور دارد.

 

عروسی بیرجه آکالای, عکس بیرجه آکالای و همسرش, عکس های بیرجه آکالای

بیرجه آکالای و همسر سابقش مورات اونالمیش

 

زندگی شخصی و ازدواج بیرجه آکالای

بیرجه آکالای اولین بار در سال 2011 وقتی 27 ساله بود با مورات اونالمیش بازیگر و همکار خود ازدواج کرد ، اما دوام این زندگی مشترک به یکسال نرسید و آنها از هم جدا شدند.

او برای دومین بار در سال 2014 با سارپ لونداغلو یکی دیگر از بازیگران و همکاران خود ازدواج کرد اما بعد از سه سال در سال 2017 این ازدواج نیز به طلاق ختم شد.

 

دلیل جدایی بیرجه از سارپ خیانت سارپ بوده است. ظاهرا سارپ چندین بار با دریا شنسوی ، بازیگر ترک دیده شده بود و همین دلیل جدایی بیرجه بوده است ، بیرجه آکالای بعد از این که متوجه شده است سارپ به او خیانت کرده است ، نام سارپ را که بر شانه اش خالکوبی کرده بود را پاک کرده و در مصاحبه ای اعلام کرده است که دیگر اسم هیچ مردی را روی بدنم خالکوبی نمی کنم.

 

عروسی بیرجه آکالای, عکس بیرجه آکالای و همسرش, عکس های بیرجه آکالای

بیرجه آکالای و همسر سابقش سارپ لونداوغلو

 

بیرجه قبل از جدایی با سارپ ، در یکی از مصاحبه هایش او را معجزه زندگی اش خوانده و گفته است که سارپ یک انسان بسیار خوب با قلبی پاک است.

بیرجه آکالای سه ماه بعد از طلاق خود ، رابطه ای را با جان تونالی ، بازیگر ترک آغاز کرد.

 

علاقه مندی های بیرجه آکالای

طبق گفته های بیرجه آکالای او 6 گربه و 1 سگ دارد و به حیوانات خیابانی بسیار علاقه مند است. او به خالکوبی علاقه زیادی دارد و جمعا 7 خالکوبی روی بدنش دارد. طبق گفته های بیرجه اگر شغلش بازیگری نبود ، خالکوبی های بیشتری روی بدنش انجام می داد.

 

سارپ لونداوغلو خود را انسان ناامیدی خوانده و گفته است ، اهل خیال و آرزو نیست. طبق گفته بیرجه او از سن 4 سالگی به مدت 13 سال رقص باله کار می کرده است و بعد از آسیب دیدگی تمام امیدش را از دست داده است.

 

او انسانی است که هر روز خدا را شکر می کند و در لحظه زندگی می کند.

بیرجه به دنبال بازی در نقش هایی است که واقعی به نظر می رسند.

او برای پاکسازی پوستش از گلاب استفاده می کند و در استفاده از سیگار ، الکل ، چربی و آرایش دقت زیادی به خرج می دهد.

 

بیرجه آکالای, بیرجه آکالای و همسرش, بیوگرافی بیرجه آکالای

عکس های جدید بیرجه آکالای 

 

درباره بیرجه آکالای

قد بیرجه 173 سانتی متر و وزن او 58 کیلو گرم است.

بیشتر آشنایی طرفداران بیرجه در ایران با او از سریال عشق سیاه و سفید در سال 2017 تا 2018 شروع شد ، سریالی که در آن بیرجه به عنوان نقش اول بازی می کرد.

او در سریال با ابراهیم چلیکول همبازی بوده است و شایعاتی در مورد رابطه عاشقانه آن دو منتشر شد ، اما با گذشت زمان به نظر رسید که این خبر صحت ندارد.

طبق آمار هایی که از ریتویت مربوط به بازیگران ترکیه انجام شده است ، بیرجه آکالای در رده پنجم بیشترین ریتویت ها قرار گرفته است.

 

آلبوم تصاویر بیرجه آکالای

 

زندگینامه بیرجه آکالای, عروسی بیرجه آکالای, عکس بیرجه آکالای و همسرش

علاقه بیرجه آکالای به حیوانات خیابانی 

 

عکس بیرجه آکالای و همسرش, عکس های بیرجه آکالای, عکسهای بیرجه آکالای

بیرجه آکالای با سریال عشق سیاه و سفید در ایران به شهرت رسید

 

 بیرجه آکالای در حریم سلطان, زندگینامه بیرجه آکالای, عروسی بیرجه آکالای

تصاویر جدید بیرجه آکالای  

 

زندگینامه بیرجه آکالای, عروسی بیرجه آکالای, عکس بیرجه آکالای و همسرش

بیرجه آکالای بازیگر

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------