سریال ششمین نفر 

سریال ششمین نفر

 

سریال ششمین نفر

خیلی از مردم ایران روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را به یاد دارند؛ لحظاتی كه ثانیه به ثانیه اش خاطرات این كشور را رقم می‌زند. سریالی به نام ششمین نفر برای ایام دهه فجر  تولید شده است تا بتواند گوشه‌ای از مبارزات مردم كشورمان را به تصویر بكشد.

 

داستان سریال ششمین

داستان سریال ششمین-داستان سریال ششمین نفر از آنجا آغاز می‌شود كه در پی قتل پدر سرگرد آسایش كه از افسران ارتش است، وی به داوود (برادر همسرش) مظنون می‌شود و او را دستگیر می‌كند و این سرآغاز روشن شدن ماجراهای پنهان شده‌ دیگری است. ماجراهایی كه باعث می‌شود همكاری داوود با انقلابیون آشكار شود. سریال ششمین نفر 13 قسمت است و از شبكه 3 سیما در ایام دهه فجر پخش میشود.

 

کارگردان و بازیگران سریال ششمین نفر

بهمن گودرزی به عنوان كارگردان و پولاد كیمیایی،‌ نرگس محمدی، كامران تفتی، رحیم نوروزی، نادر فلاح،‌ فرشید نوابی، بهشاد شریفیان،‌ رضا اخلاقی، ‌مهدی تقی‌نیا‌، زویا امامی‌، عباس موسوی،‌ مجتبی مسكنی‌، توران قادری، مجید شهریاری،‌ خسرو خان‌محمدی، شاهین مومنی، سیاوش قندی، منوچهر یكتا وثوق، شاهین حسینی، امین آذر و... به عنوان بازیگر در سریال ششمین نفر حضور دارند.

 

این مجموعه (ششمین نفر) همزمان با تصویربرداری تدوین هم می‌شود تا با كیفیت مطلوبی آماده پخش شود. 

 

نگاهی متفاوت به دوران انقلاب اسلامی در سریال ششمین نفر

كامبیز كاشفی، سریال «ششمین نفر» را تهیه می‌كند. بیشتر مخاطبان تلویزیون، كاشفی را با عناوین دیگری همچون كارگردانی، بازیگری و حتی گویندگی می‌شناسند.

 

دوران انقلاب اسلامی در سریال ششمین نفر-كاشفی ابتدا تولید یك فیلم تلویزیونی را برای این فیلمنامه در نظر داشته، اما با توجه به ظرفیت مناسب فیلمنامه طرح 13 قسمتی سریال ششمین نفر تصویب می‌شود و بلافاصله گروه تولید، پیش تولید و مراحل بعدی را شروع می‌كنند تا سریال ششمین نفر، زمان مناسبی را برای تولید در اختیار داشته باشد. كاشفی درباره تولید این سریال می‌گوید: پس از مشخص شدن كارگردان، بازیگران باتجربه و مخاطب پسند را برای بازی در سریال ششمین نفر انتخاب كردیم و در همین حین عوامل تولید هم تلاش كردند امكانات موجود برای ساخت مجموعه را مهیا كنند.

 

وی می‌افزاید: در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی آثار بسیار خوبی تولید شده است تا بخشی از مبارزات مردم به تصویركشیده شود، اما در سریال ششمین نفر تلاش شده از زوایای جدید و متفاوتی به مبارزات اقشار مختلف مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی اشاره شود. كاشفی امیدوار است تلاش‌های شبانه روزی گروه تولید این سریال بتواند علاوه بر نشان دادن بخشی از تاریخ كشورمان لحظات خوبی را برای مخاطبان تلویزیون تداعی كند.

 

سریال ششمین نفر مقابل دوربین كارگردان سینما

سال‌هاست بهمن گودرزی در سینمای ایران فعالیت دارد. شروع كار حرفه‌ای این كارگردان از اواسط دهه 70 و با دستیاری فیلم‌های همسفر (قاسم جعفری) و نابخشوده (ایرج قادری) بود تا این كه فیلم «شیش و بش» را برای سینما كارگردانی كرد. پیش از این هم چند فیلم ویدئویی ساخته و روانه بازار نمایش خانگی كرده است. وی در حال حاضر مشغول تصویربرداری اولین تجربه سریال‌سازی خودش است. سریالی كه 16 آبان همزمان با عید سعید قربان كلید خورد. گودرزی در خصوص همكاری‌اش با سریال ششمین نفر می‌گوید: پس از این‌كه دعوت به همكاری شدم فیلمنامه را مطالعه كردم و تغییراتی در آن ایجاد و مجددا آن را بازنویسی كردم تا بتوان به شكل خوبی به دوران پیروزی انقلاب اسلامی و رخدادهای تاریخی آن زمان پرداخت.

 

وی سوژه سریال ششمین نفر را با نمونه‌های مشابه متفاوت می‌داند و در این باره می‌گوید: نوع پرداخت به موضوع، نشان دادن برخی فعالیت‌های سیاسی و روند شكل‌گیری داستان عواملی است كه باعث شده تفاوت‌های به سزایی در این مجموعه ایجاد شود.

فكر كنم شما هم این روزها وقتی از تلویزیون یك اثر تاریخی را تماشا می‌كنید به كوچك‌ترین مسائل آن توجه دارید. به طور مثال وقتی مجموعه‌ای كه تصاویر آن مربوط به دهه 50 یا 60 است، انتظار ندارید ماشین‌هایی كه امروز در خیابان‌ها هستند را تماشا كنید یا حتی لیوان یكبار مصرف و... را در سكانسی ببینید. انتخاب لوكیشن و حتی طراحی صحنه و لباس برای این‌گونه آثار حساسیت بسیار بالایی دارد. گودرزی هنگام تصویربرداری به این نكات هم توجه ویژه‌ای دارد و حتی برای انتخاب عوامل موثر در این زمینه سعی كرده كسانی را دعوت به همكاری كند كه حرفه‌ای هستند.

 

سریال ششمین نفر

 

بازسازی صحنه‌های واقعی در سریال ششمین نفر

صحنه‌های واقعی در سریال ششمین نفر-طبیعی است ساخت اثری كه داستان آن مربوط به قبل از انقلاب است با مشكلات زیادی همراه باشد، اما گویا این روند برای سریال ششمین نفر با زحمتی بیش از آنچه تصور می‌شود همراه بوده است. به گفته سعید مرادی، مدیر تولید «ششمین نفر» بخش عمده‌ای از سنگینی و سختی تولید این مجموعه به نبودن بانك‌های اطلاعاتی و آرشیوهای مناسب، ابزار صحنه، لباس و... مربوط است.

 

وی می‌گوید: برای تولید این كار باید به سال‌ها قبل برگردیم زمانی كه نه علمك گاز وجود داشته نه تابلوی كوچه‌ها و خیابان‌ها این شكلی بوده، نه شكل رنگ خانه‌ها و خیابان‌ها شبیه امروز بوده است. بعد از سال‌ها همه چیز عوض شده است. وقتی تماشاگر ششمین نفر را ببیند احساس نمی‌كند زحمت خاصی برای آن كشیده شده چون همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد، اما ما زحمات زیادی كشیدیم تا صحنه‌ها واقعی به نظر برسد. وقتی قرار است خانه‌ها یا خیابان‌های قدیمی را به تصویر بكشیم باید یك پیش تولید عظیم انجام می‌دادیم تا همه چیز در یك نمای چند دقیقه‌ای طبیعی به نظر برسد.

 

رحیم نوروزی بازیگر سریال ششمین نفر

رحیم نوروزی كلا فضای كارهای تاریخی را به دلیل تفاوت سوژه‌هایش بسیار دوست دارد و معتقد است این‌گونه آثار نه تنها برای خودش حتی برای مخاطب هم از جذابیت بیشتری برخوردار است.

 

وی در سریال ششمین نفر در نقش نادر ظاهر شده است. نوروزی با توجه به این‌كه تجربه بازی در سینما را هم دارد، اما در تلویزیون هم فعالیت دارد. وی در همین ارتباط می‌گوید: من كار بازیگری‌ام را با تئاتر شروع كردم. خودم را هم موظف می‌دانم سالی یكی دو كار تئاتر انجام بدهم. كار تلویزیون را هم به خاطر امرار معاشم انجام می‌دهم.

 

وی در پاسخ به این پرسش كه بازیگر نقش مقابل‌ برایتان تا چه اندازه مهم است، می‌گوید: مسلما هر چه او به لحاظ بازی بهتر و بزرگ‌تر باشد، احساس مسوولیتم نسبت به بازی‌ام بیشتر می‌شود. وی تصریح می‌كند: موفق شدن در این حرفه به خیلی از عوامل بستگی دارد. یك بازیگر صرفا می‌تواند خود را مدیریت كند و اگر باهوش باشد باید بتواند توقعی كه از او دارند را برآورده كند.

 

سریال ششمین نفر

 

عسل بدیعی بازیگر سریال ششمین نفر

عسل بدیعی كار خود را با فیلم سینمایی «بودن یا نبودن» كیانوش عیاری شروع كرده و بعد از آن در كارهای سینمایی و تلویزیونی زیادی بازی كرده است.

 

عسل بدیعی در سریال ششمین نفر، نقش ناهید را به عهده دارد. شخصیتی كه به اتفاق همسرش در سال 1356 برای پیرزوی انقلاب اسلامی مبارزه می‌كند. بدیعی می‌افزاید: من متولد 1356 هستم اما با توجه به این‌كه چند سال پیش مجموعه‌ای با عنوان «تا صبح» را بازی كردم آشنایی كاملی با دوران انقلاب دارم و توانستم تلاش‌ها و زحمات انقلابیون را برای پیروزی درك كنم و با استفاده از همین شناخت سعی می‌كنم در نقشم بخوبی ظاهر شوم.

عسل بدیعی عوامل تولید سریال ششمین نفر را گروه خوبی می‌داند و می‌گوید: افراد تلاش می‌كنند هر كدام با توجه به تجربیاتشان خلاق باشند و با استفاده از تكنیك‌ها و ابزارها نگاه متفاوتی برای تولید در نظر بگیرند.

 

عوامل دیگر سریال ششمین نفر: عبارتند از محمد افضلی (مدیر تصویربرداری)، بابك اردلان( مدیرصدابرداری)، آیدین ظریف (‌طراح صحنه و لباس) علیرضا جوادپور (طراح گریم)، سعید عطایی (مدیر تداركات)، موحد شادروح (تدوین)، محمد فرشته‌نژاد (آهنگساز)، آرش محمدزاده (صداگذار)، حمید رسولیان (طراح جلوه‌های ویژه).

 

تصاویری از پشت صحنه سریال ششمین نفر

 

سریال ششمین نفر

 

 سریال ششمین نفر

سریال ششمین نفر

 

 سریال ششمین نفر

سریال ششمین نفر

 

 سریال ششمین نفر

سریال ششمین نفر

 

 

 

 

سرگرمی

 

پشت پرده به بن بست رسیدن قهوه تلخ...

 

ساناز کیهان، ستاره سینمای ایران درگذشت + عکس

 

 

 

سرگرمی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------