چای سفید را بهتر بشناسیم!خواص چای سفید در طب سنتی,چای سفید چه طبعی دارد

چای سفید

 

خواص چای سفید در طب سنتی

چای سفید نوعی چای است که از جوانه‌ها و گلبرگهای تازه گیاه چای به دست می‌آید. برای جلوگیری از اکسایش، این گلبرگهای تازه را در نور طبیعی آفتاب خشک کرده و سپس مراحل بعدی تهیه چای را طی می‌کنند. نام‌گذاری چای سفید بدین نام ناشی از پرزهای سفید نقره‌ای جوانه‌های نشکفته گیاه چای است که به آن ظاهری سفید می دهد، هر چند دم کرده آن به رنگ زرد کم رنگ است.

چای سفید چیست؟

چای سفید از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. برگها و جوانه های آن درست قبل از اینکه کاملاً باز شوند، انتخاب می شوند. این جایی است که چای سفید نام خود را می گیرد. چای سبز و چای سیاه نیز از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. با این حال، روشهای مختلف پردازش، طعم و رایحه منحصر به فرد را به آنها می دهد.

 

چای سفید نسبت به چایهای دیگر کمترین پردازش را دارد. به همین دلیل ، مقدار زیادی آنتی اکسیدان را در خود نگه می دارد. تصور می شود این یکی از دلایلی باشد که چای سفید را با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط دانسته است. به عنوان مثال، ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی، مبارزه با پیری پوست و حتی کاهش وزن کمک کند.

چای سفید دارای طبع سرد و خشک است. 

 

خواص چای سفید در طب سنتی,چای سفید چه طبعی دارد

چای سفید سرشار از نوعی پلی فنول به نام کاتچین می باشد

 

خواص چای سفید 

در این مقاله 10 فایده نوشیدن چای سفید با پشتیبانی علمی آورده شده است.

 

1. چای سفید غنی از آنتی اکسیدان است

چای سفید سرشار از نوعی پلی فنول به نام کاتچین می باشد. پلی فنول ها مولکول های گیاهی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان در داخل بدن عمل می کنند. آنتی اکسیدان ها از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

آسیب بیش از حد رادیکال های آزاد می تواند اثرات مضر بر بدن داشته باشد. این بیماری با پیری ، التهاب مزمن ، ضعف سیستم ایمنی بدن و انواع بیماریهای مضر مرتبط است.

 

خوشبختانه به نظر می رسد چای سفید یکی از بهترین انواع چای برای مبارزه با رادیکال های آزاد است. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد چای سفید دارای مزایای آنتی اکسیدانی مشابه چای سبز است. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره چای سفید می تواند از سلول های عصبی حیوانات در برابر آسیب رادیکال های آزاد به نام پراکسید هیدروژن محافظت کند. یک مطالعه آزمایشگاهی دیگر نشان داد که پودر چای سفید در کاهش التهاب رادیکال های آزاد در سلولهای پوست انسان بسیار موثر است.

 

2. چای سفید خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد

بیماری های قلبی علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. این بیماری به شدت با التهاب مزمن مرتبط است که با عوامل مختلفی همراه است. این موارد شامل رژیم غذایی ، ورزش و عادات سبک زندگی مانند سیگار کشیدن است.

 

پلی فنول ها ، از چند طریق ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کنند. برای اولین بار ، چندین مطالعه نشان داده است که پلی فنول ها ممکن است به شل شدن رگ های خونی و تقویت ایمنی کمک کنند. مطالعات دیگر نشان داده است که پلی فنول ها ممکن است از اکسید شدن کلسترول LDL "بد" جلوگیری کنند ، که عامل خطر دیگری برای بیماری های قلبی است.

 

دانشمندان کشف کردند که افرادی که روزانه سه فنجان یا بیشتر چای می نوشند 21٪ کمتر در معرض خطر بیماری قلبی هستند. اگرچه این نتایج نشان می دهد که چای سفید ممکن است به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی کمک کند ، اما انجام سایر تغییرات سبک زندگی برای یک قلب سالم نیز مهم است. اینها شامل خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ، ورزش منظم و استراحت است.

 

خواص چای سفید در طب سنتی,چای سفید چه طبعی دارد

چای سفید ممکن است به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی کمک کند

 

3. چای سفید می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

وقتی به چای هایی برای کاهش وزن فکر می کنید ، اغلب چای سبز اولین چای است که به ذهن شما خطور می کند. با این حال، ممکن است از نظر چربی سوزی چای سفید نیز به همان اندازه موثر باشد.

 

هر دو چای حاوی کافئین و کاتچین های مشابه (epigallocatechin gallate (EGCG ، ترکیبی در چای سبز است که به چربی سوزی مرتبط است. به نظر می رسد این ترکیبات با هم اثر هم افزایی دارند. به عنوان مثال ، یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره چای سفید قادر است تجزیه چربی را تحریک کرده و از تشکیل سلول های جدید چربی جلوگیری کند. این بیشتر به دلیل EGCG بود.

 

بررسی مطالعات همچنین نشان می دهد که چای سفید ممکن است به تقویت متابولیسم شما 5-4٪ کمک کند. این ممکن است برابر با سوزاندن 70-100 کالری اضافی در روز باشد.

 

4. چای سفید به محافظت از دندانها در برابر باکتری کمک می کند

چای سفید منبع خوبی از فلوراید ، کاتچین و تانن است. این ترکیب مولکول ها می توانند با مبارزه با باکتری ها و قند به تقویت دندان ها کمک کنند. فلوراید با مقاومت بیشتر سطح دندانها در برابر حملات اسیدی باکتریها در ترکیب با قند می تواند از ایجاد پوسیدگی های دندانی جلوگیری کند.

 

کاتچین ها آنتی اکسیدان های گیاهی هستند که به وفور در چای سفید وجود دارد. نشان داده شده است که آنها مانع رشد باکتریهای پلاک می شوند. تانن نوع دیگری از پلی فنول موجود در چای سفید است. مطالعات نشان می دهد که ترکیب تانن و فلوراید می تواند از رشد باکتری های پلاک ساز نیز جلوگیری کند.

 

5. چای سفید ممکن است با سرطان مبارزه کند

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که چای سفید ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشد. در یک مطالعه لوله آزمایش ، عصاره چای سفید باعث مرگ سلول در چندین نوع سرطان ریه شد. دو مطالعه دیگر در لوله آزمایش اثر چای سفید بر سلولهای سرطانی روده بزرگ را بررسی کرد.

 

مطالعات نشان داد که عصاره چای سفید رشد سلولهای سرطانی روده بزرگ را سرکوب می کند و از گسترش آنها جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان های موجود در عصاره چای سفید همچنین سلول های طبیعی را از آسیب مولکول های مضر محافظت می کند.

 

خواص چای سفید در طب سنتی,چای سفید چه طبعی دارد

چای سفید ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد

 

6. چای سفید ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد

انسولین یک هورمون فوق العاده مهم است. این ماده به انتقال مواد مغذی از جریان خون به داخل سلول ها کمک می کند تا بعداً استفاده یا ذخیره شوند. با این حال ، در نتیجه عوامل مختلفی، از جمله مصرف زیاد قند، برخی از افراد پاسخ به انسولین را متوقف می کنند. این مقاومت به انسولین نامیده می شود .

 

متأسفانه، مقاومت به انسولین بسیار شایع است و با بسیاری از بیماری های مزمن سلامتی، از جمله دیابت نوع 2، بیماری قلبی و سندرم متابولیک ارتباط دارد. جالب توجه است ، مطالعات نشان داده است که پلی فنول هایی مانند چای سفید ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد.

 

7. ترکیبات موجود در چای سفید در برابر پوکی استخوان محافظت کنند

پوکی استخوان یک وضعیت سلامتی است که در آن استخوان ها توخالی و متخلخل می شوند. در مطالعات نشان داده است که رادیکال های آزاد و التهاب مزمن ممکن است پوکی استخوان را تسریع کنند. این دو عامل ممکن است سلولهایی را که به رشد استخوان کمک می کنند و سلولهای تجزیه کننده استخوان را تقویت می کنند سرکوب کنند.

 

برعکس ، ثابت شده است که کاتچین هایی که در چای سفید یافت می شوند با این عوامل خطر مبارزه می کنند. تصور می شود که آنها سلولهای تجزیه کننده استخوان را سرکوب می کنند. این کاتچین ها در چای سفید در مقایسه با سایر انواع چای به وفور یافت می شوند.

 

8. چای سفید به مبارزه با پیری پوست کمک می کند

با افزایش سن ، طبیعی است که پوست چروک و شل شود. پیری پوست به دو روش اصلی - پیری داخلی و پیری خارجی اتفاق می افتد. پیری خارجی زمانی اتفاق می افتد که عوامل محیطی به پوست آسیب برساند و باعث پیری شود. به عنوان مثال ، اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند به مرور زمان از طریق التهاب به پوست آسیب برساند.

 

پیری داخلی به پیری طبیعی نیز معروف است. علت آن آسیب رسیدن به عوامل مختلفی در بدن شما است ، مانند رادیکال های آزاد و آنزیم های خاص. ترکیبات موجود در چای سفید ممکن است به محافظت از پوست در برابر اثرات پیری داخلی و خارجی کمک کند.

 

در یک مطالعه ، دانشمندان کشف کردند که استفاده از عصاره چای سفید به پوست به محافظت در برابر اثرات مضر اشعه ماورا بنفش خورشید کمک می کند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که پلی فنول ها که در چای سفید یافت می شوند ، می توانند چندین عامل سلولی را سرکوب کنند که ممکن است به شبکه فیبر آسیب برساند که به پوست کمک می کند تا سفت و محکم بماند.

 

9. چای سفید به محافظت در برابر بیماری های پارکینسون و آلزایمر کمک می کند

ترکیبات موجود در چای سفید، مانند پلی فنول EGCG ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری پارکینسون و آلزایمر را کاهش دهد. مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات نشان داده است که EGCG می تواند رادیکالهای آزاد را سرکوب کرده ، التهاب را کاهش داده و سایر عوامل خطر را برای هر دو بیماری کاهش دهد.

 

به عنوان مثال ، چندین مطالعه آزمایش لوله نشان داده است که EGCG می تواند از جمع شدن نامناسب پروتئین ها با هم جلوگیری کند. این یک عامل خطر برای بیماری پارکینسون و آلزایمر است. پروتئین های جمع شده می توانند باعث ایجاد التهاب و آسیب به اعصاب مغز شوند.

 

خواص چای سفید در طب سنتی,چای سفید چه طبعی دارد

چای سفید مملو از آنتی اکسیدان است

 

تهیه چای سفید 

چای سفید نه تنها سالم است بلکه تهیه آن نیز بسیار آسان است. 

کافی است برگهای چای سفید را به قوری اضافه کنید و آب داغ را روی برگ های چای بریزید. بگذارید برگها به مدت پنج تا هشت دقیقه دم بکشد ، سپس صاف کرده و چای را سرو کنید.

 

در حالت ایده آل ، آب باید 170-185 درجه فارنهایت (75-85 درجه سانتیگراد) باشد. از استفاده از آب جوش خودداری کنید زیرا می تواند طعم لطیف چای سفید را از بین ببرد.

در عوض ، آب را به جوش آورید و بگذارید یکی دو دقیقه بماند تا خنک شود.

 

خلاصه:

چای سفید مملو از آنتی اکسیدان است که آن را به یک چای فوق العاده سالم تبدیل می کند. مطالعات چای سفید و اجزای آن را با انواع مختلف فواید سلامتی ، از جمله خطر کمتر بیماری های قلبی و سرطان مرتبط دانسته است. همچنین ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند.

 

متأسفانه، چای سفید به اندازه چای های دیگر ، مانند چای سبز ، مورد مطالعه قرار نگرفته است ، زیرا به اندازه محبوب نیست. 

چای سفید یک افزودنی عالی برای رژیم غذایی شما است و تهیه آن آسان است. این یک طعم لطیف و در عین حال با طراوت دارد.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------