رژیم پرولون؛ راز لاغری سریع در 5 روز!رژیم پرولون, رژیم پرولون و تناسب اندام

رژیم پرولون یک برنامه غذایی از پیش بسته بندی شده است

 

همه چیز درباره رژیم پرولون: مزایا، معایب و نحوه انجام آن

رژیم پرولون یک رژیم غذایی کم کالری و کم پروتئین است که به مدت 5 روز دنبال می شود. در طول این 5 روز، افراد فقط یک وعده غذایی مایع در روز مصرف می کنند این وعده غذایی مایع شامل مواد مغذی ضروری است. در این مقاله از بیتوته به بررسی این رژیم، مزایا و معایب و همچنین نحوه انجام آن می پردازیم. 

رژیم پرولون یک برنامه ۵ روزه است که برای تغذیه بدن در حالی که مزایای مرتبط با روزه طولانی مدت، مانند جوانسازی سلولی را تشویق می کند، طراحی شده است.  اینکه به دنبال بهینه سازی سلامتی خود باشید یا اینکه بخواهید مقداری وزن کم کنید، تعیین بهترین رژیم غذایی برای پیروی از آن دشوار است. با وجود گزینه های بسیار زیاد، اگر تعجب می کنید که رژیم پرولون چیست و چگونه با سایر رژیم ها مقایسه می شود، تنها نیستید.

 

رژیم پرولون یک برنامه غذایی از پیش بسته بندی شده ۵ روزه است. پرولون ادعا می کند که مواد مغذی مورد نیاز بدن را در اختیار شما قرار می دهد و در عین حال از فعال کردن مسیرهای حسگر گرسنگی جلوگیری می کند تا بتوانید از مزایای روزه طولانی مدت بهره مند شوید.

 

اگرچه رژیم پرولون برای همه مناسب نیست، اما ممکن است سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد، از سلامت متابولیک شما حمایت کند و به کاهش وزن در حالی که توده عضلانی بدون چربی را حفظ می کنید، کمک کند. این مقاله نگاهی دقیق‌تر به رژیم پرولون، از جمله مزایا و معایب آن، دارد.

 

رژیم پرولون, رژیم پرولون و تناسب اندام

رژیم پرولون یک رژیم غذایی کم کالری و کم پروتئین است

 

رژیم پرولون چگونه کار می کند؟

رژیم پرولون یک رژیم غذایی ۵ روزه از پیش بسته بندی شده است که تقلیدی از روزه داری است. بسته شما شامل سوپ های سبزیجات، نوشیدنی های انرژی زا، میان وعده ها، دمنوش های گیاهی و مکمل ها به همراه دستورالعمل هایی برای زمان مناسب خوردن آنها می باشد.

 

رژیم پرولون بر اساس تحقیقات دکتر والتر لونگو در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است. غذاهای موجود در این رژیم برای تامین مواد مغذی ضروری برای حمایت از سیستم های بدن شما در نظر گرفته شده اند در حالی که کالری آن ها به اندازه کافی کم است تا رادارهای تغذیه سلولی بدن را تحریک نکند.

 

رژیم پرولون, رژیم پرولون و تناسب اندام

پرولون ترکیبی طراحی شده از ماکرو مغذی ها و ریز مغذی ها است

 

در طول رژیم پرولون در بدن من چه اتفاقی می افتد؟

پرولون ترکیبی علمی طراحی شده از ماکرو مغذی ها (چربی ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها) و ریز مغذی ها (ویتامین ها و مواد معدنی ضروری) را به بدن ارائه می دهد که برای تغذیه بدن در حالی که روند جوانسازی ناشی از روزه داری را طی می کند، طراحی شده است.

روز اول/ تغییر به حالت روزه داری: بدن شما در حال گذار به حالت روزه داری و چربی سوزی است و برای پاکسازی سلولی آماده می شود.

 

 روز دوم/ چربی سوزی و کتوز: چربی سوزی و کتوزیس افزایش می یابد و منجر به شروع کتوزیس (تولید کتون) می شود. در پایان این روز (48 ساعت) ممکن است کتوز رخ دهد.

 روز سوم/ پاکسازی با اتوفاژی: پاکسازی سلولی (اتوفاژی) چربی سوزی و تولید/استفاده از کتون ادامه می یابد و افزایش می یابد.

 روز چهارم/ جوانسازی سلولی: پاکسازی/تجدید سلولی و چربی سوزی شما در مسیر نهایی هستید.

 روز پنجم/ تجدید و تغییر: روزه به پایان رسیده است، تجدید سلولی فراتر از روز پنجم ادامه می یابد.

 

چه کسانی باید و نباید از رژیم پرولون استفاده کنند؟

رژیم پرولون برای افراد سالمی که می خواهند سلامتی خود را بهینه کنند و افراد دارای اضافه وزن که به دنبال مدیریت وزن خود هستند، طراحی شده است.

رژیم پرولون برای افراد زیر مناسب نیست:

• مبتلا به اختلال خوردن

• دارای عفونت

• کم وزن یا دچار سوء تغذیه

• زیر ۱۸ سال یا بالای ۷۰ سال

• باردار یا شیرده

• افراد مبتلا به دیابت، سرطان، بیماری های قلبی یا سابقه غش فقط باید تحت نظر پزشک از رژیم پرولون استفاده کنند.

 

رژیم پرولون, رژیم پرولون و تناسب اندام

رژیم پرولون برای همه افراد مناسب نیست

 

فواید رژیم پرولون چیست؟

رژیم پرولون برای کسانی که نمی خواهند وقت خود را صرف برنامه ریزی وعده های غذایی کنند، ایده آل است. این رژیم به طور دقیق مشخص می کند که چه چیزی باید بخورید و باعث صرفه جویی در وقت شما برای خرید مواد غذایی می شود. علاوه بر ساده کردن برنامه ریزی وعده های غذایی، روزه داری می تواند فواید سلامتی زیادی به همراه داشته باشد. برای مثال:

• از روند پیری سالم حمایت می کند.

• باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

• التهاب را کاهش می دهد.

• فشار خون را پایین می آورد.

• به کاهش وزن در حالی که توده عضلانی بدون چربی را حفظ می کند، کمک می کند..

• جوانسازی سلولی را تقویت می کند.

  

معایب رژیم پرولون چیست؟

رژیم پرولون به دلیل نیاز به غذاهای خاص، برای افرادی که به مواد غذایی حساسیت دارند یا سلیقه غذایی خاصی دارند، ممکن است دشوار باشد. همچنین با توجه به هزینه این پکیج، رژیم پرولون ممکن است برای افرادی که بودجه محدودی دارند مناسب نباشد.

 

• روزه داری برای همه مناسب نیست و در حین رژیم پرولون ممکن است دچار سرگیجه، خستگی، سردرد و مشکل در تمرکز شوید.

• همچنین، اگر قصد انجام فعالیت های شدید بدنی یا گذراندن وقت در محیط های با دمای شدید، از جمله سونا و جکوزی را دارید، نباید از رژیم پرولون استفاده کنید.

• مهم است که به خاطر داشته باشید رژیم پرولون یک راه حل غذایی بلندمدت و روزانه برای مشکلات سلامتی نیست.

 

رژیم پرولون, رژیم پرولون و تناسب اندام

رژیم پرولون یک راه حل غذایی بلندمدت و روزانه برای مشکلات سلامتی نیست

 

سوالات متداول در مورد رژیم پرولون

1. با رژیم پرولون چقدر وزن کم می کنید؟

بسیاری از تحقیقات انجام شده در مورد کاهش وزن و سایر مزایای رژیم های غذایی تقلیدی از روزه داری مانند پرولون، روی جوندگان یا در سطح سلولی انجام شده است. یک مطالعه نشان داد که کاهش وزن ممکن است در دوره تقلید از روزه داری رخ دهد، اما در دراز مدت پایدار نیست. برای تعیین اثربخشی رژیم پرولون برای کاهش وزن، مطالعات انسانی با کیفیت بالا و بلندمدت بیشتری مورد نیاز است.

 

2. مدت زمان استفاده از رژیم پرولون چقدر است؟

برنامه غذایی پرولون به مدت ۵ روز به همراه یک روز رژیم غذایی انتقالی پس از آن ادامه دارد. مهم است که بهترین دوره مصرف را با یک متخصص مراقبت های بهداشتی دارای مجوز در میان بگذارید. به طور کلی پرولون توصیه می کند در اولین باری که از این رژیم استفاده می کنید، به مدت ۳ ماه، هر ماه یک بار آن را انجام دهید. پس از آن، بسته به اهداف سلامتی خود، می توانید تا ۶ ماه هر ماه یک بار یا هر ۳ ماه یک بار آن را انجام دهید.

 

3. عوارض جانبی رژیم پرولون چیست؟

در حین رژیم پرولون ممکن است دچار خستگی، سردرد، سرگیجه یا مشکل در تمرکز شوید. افرادی که به هر یک از مواد تشکیل دهنده غذاهای موجود در این رژیم حساسیت دارند، در صورت مصرف این مواد ممکن است دچار کهیر، بثورات یا مشکل در تنفس شوند.

 

4. کالری دریافتی روزانه در طول پرولون چقدر است؟

روز اول حدود 1100 کالری (کیلو کالری) دارد، در حالی که روزهای 2 تا 5 بین 700 تا 800 کالری در روز دارند.

 

5. آیا می توانید در رژیم پرولون قهوه بنوشید؟

اگرچه پرولون توصیه می کند در طول رژیم از مصرف کافئین خودداری کنید، اما می توانید هر روز ۱۴۰ میلی گرم کافئین مصرف کنید. طبق گفته پرولون، این مقدار معادل یک فنجان ۸ تا ۱۲ اونسی قهوه سیاه دم کرده سنتی، دو فنجان چای سیاه یا سبز حاوی کافئین یا شش فنجان قهوه بدون کافئین دم کرده سنتی است.

 

نتیجه

رژیم پرولون یک رژیم غذایی تقلیدی از روزه داری است که به صورت یک برنامه ۵ روزه از پیش بسته بندی شده ارائه می شود. این بسته شامل سوپ های سبزیجات، نوشیدنی های انرژی زا، میان وعده ها، دمنوش های گیاهی و مکمل ها می باشد. رژیم پرولون به گونه ای طراحی شده است که در حالی که کالری را به اندازه کافی پایین نگه می دارد تا از مزایای روزه داری بهره مند شوید، مواد مغذی کافی برای بدن شما را نیز تامین کند.

 

مهم است به خاطر داشته باشید که رژیم های غذایی تقلیدی از روزه داری برای همه مناسب نیستند. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات انجام شده در مورد فواید رژیم پرولون روی جوندگان یا در سطح سلولی انجام شده است. برای تایید اثربخشی این رژیم، مطالعات انسانی با کیفیت بالا و بلندمدت بیشتری مورد نیاز است. اگر سوالی در مورد اینکه آیا رژیم پرولون برای شما و شرایط خاص سلامتی تان مناسب است یا خیر، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------