مشکلات یخ ساز یخچال فریزر و ساید بای ساید را چگونه برطرف کنیم؟مشکلات یخ ساز یخچال فریزر, مشکلات یخ ساز ساید بای ساید, مشکلات یخ ساز ساید بای ساید را چگونه برطرف کنیم

مشکلات یخ ساز ساید بای ساید

 

مشکلات یخ ساز ساید بای ساید

یخساز می‌تواند به علل گوناگون از کار بیفتد. یخ ساز آب را از راه لوله های باریک تامین آب کوچک که از یخچال و فریزر به لوله آب و یک فیلتر آب وصل می شود، می گیرد.

علل از کار افتادن یخ ساز

- خاموش بودن یخ ساز 

- پدال یخ ساز گیر کرده است.

- راه ورودی آب یخ ساز مسدود شده است.

- شیر برقی یخ ساز خراب شده است.

- قابلیت مکث فعال شده است.

- فیلتر مسدود شده است.

- عدم سرما کافی فریزر

 

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر, مشکلات یخ ساز ساید بای ساید,علل از کار افتادن یخ ساز

مشکلات یخ ساز ساید بای ساید را چگونه برطرف کنیم

 

یخ‌ساز خاموش است

در بیشتر مدل‌های یخچال‌هایی که یخ‌ساز دارند یک کلید خاموش و روشن یخ‌ساز دارند که در برخی از مدل‌ها بر روی نمایش‌گر جلوی دستگاه است و در برخی دیگر داخل فریزر کنار خود یخ‌ساز کلید on/off قرار دارند آن را کنترل کنید که در وضعیت روشن باشد.

 

پدال سر ریز یخ ساز گیر کرده است

مورد دیگری که در خرابی یخ ساز خیلی شایع است و دیده می شود در رابطه با گیر کردن پدال سر ریز یخ ساز است.

 

وظیفه پدال سر ریز یخ ساز این است که هنگامی که مخزن یخ ساز پر از یخ می شود برای پیشگیری از سرریز شدن، آن ها را به وسیله فشار به بالا هدایت کند و از سویی برای مدتی یخ ساز را خاموش نگه دارد. در بعضی مورد ها مشاهده شده است که پدال سرریز در بخش بالا گیر می کند و سر جای نخست خود برنمی گردد. این مسئله سبب می شود یخ ساز در وضعیت خاموش باقی بماند و عملا سیستم یخ سازی متوقف شود. در این وضعیت می توان به آهستگی پدال را به سر جای خود بر گرداند تا سیستم دوباره فعال شده و ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت مخزن یخ ساز پرشود.

 

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر, مشکلات یخ ساز ساید بای ساید,دلایل از کار افتادن یخ ساز

علل از کار افتادن یخ ساز

 

قابلیت مکث فعال شده است

خیلی از یخ‌سازها یک بازوی کنترل دارند که هنگامی ظرف یخ پر می‌شود بازوی یخ‌ساز در بالاترین شکل خود قرار می‌گیرد و خصوصیت مکث را فعال می‌کند یعنی یخ‌سازی متوقف می‌شود. بازوی کنترل امکان دارد به صورت ناگهانی در بالاترین شکل خود گیرکرده یا یخ‌زده و یا احتمالا افتاده است، که می‌تواند کارکرد یخ ساز را متوقف کند. چک کنید که در حالت مناسب است.

 

ورودی آب قطع شده یا مسدود شده است

شاید مسیر ورودی آب قطع باشد چک کنید شیر ورودی آب بسته نباشد و یا اینکه شلنگ ورودی آب تا نخورده باشد.

 

فیلترهای مسدود شده

یک مشکل شایع این است که چنانچه به موقع فیلتر عوض نشود فیلتر تصفیه آب مسدود می‌شود. فیلتر را عوض کنید. تعویض فیلتر یخچال کار پیچیده ای نیست و می توانید خودتان انجام دهید.

 

نبود سرمای کافی

نبود سرمای کافی می‌تواند از خرابی کمپرسور و یا گاز یخچال باشد. اما برای یخساز با توجه به تجربه بسیار ما در این مورد همیشه خرابی فن فریزر سبب نبود سرمای کافی در بخش یخساز است فن را چک کنید چنانچه هر نوع اشکالی دارد باید حتما عوض شود زیرا روغن‌کاری و راه‌اندازی آن همیشه با سرویس تنها مدت زمان کوتاهی را کار می‌کند و چنانچه فن در یک لحظه از کار بایستد و شما متوجه نشوید حتما با خراب شدن مواد غذایی درون فریزر زیان مالی بسیاری می‌کنید بنابراین این ریسک را نکنید و فن را عوض کنید.

 

مشکلات یخ ساز یخچال فریزر, مشکلات یخ ساز ساید بای ساید, کار نکردن یخساز

دلایل کار نکردن یخساز

 

به هم چسبیده شدن یخ‌ها 

- پر شدن بیش از اندازه مخزن یخساز و استفاده نکردن مداوم از یخساز

چنانچه مرتب از یخساز استفاده نمی‌کنید یخساز را به وسیله دکمه خاموش و روشن کردن یخساز روی صفحه دیسپلی یخچال یا دکمه کنار یخساز خاموش کنید چون استفاده نکردن و پر شدن بیش از اندازه پس از مدتی سبب فشار آوردن و چسبیدن یخ‌ها به هم می شوند چنانچه یخ‌ها به هم چسبیده شده‌اند محفظه یخ ها را بیرون بکشید و تا آنجایی که یخ ها قالب های بزرگ تشکیل داده اند را داخل سینک ظرفشویی بریزید و بقیه را درون محفظه از هم جدا کنید و سریع محفظه را جا بزنید.

 

- عدم سرما کافی

چنانچه داخل کابین فریزر سرما کافی نباشد سبب می‌ گردد یخ‌ها ذوب شود و به هم بچسبند که این عدم سرما کافی اغلب از خرابی فن داخلی است، با خراب شدن فن و کار نکردن درست سبب می‌شود قدری از سرما کاهش یافته و یخ‌ها قدری ذوب شوند و مجددا با برگشت سرما یخ می‌زنند و به هم می‌چسبند برای تست و برطرف کردن ایراد این مشکل باید از تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

 

دلایلی دیگری باعث کار نکردن یخساز مثل:

شکستگی قالب یخ، خرابی شیربرقی یخ‌ساز، خرابی موتور یخ‌ساز، یخ زدن مسیر ورودی یخ‌ساز، خراب سنسور و یا خرابی برد الکتریکی یخچال فریزر باعث ایجاد مشکل شده است. برای تعمیر آن از یک تعمیر کار حرفه ای کمک بگیرید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------