7 روش برای استفاده از قالب سیلیکونی نحوه ی استفاده از قالب های سیلیکونی, طرز استفاده از قالب سیلیکونی

کاربردهای قالب های سیلیکونی

 

کاربردها و نحوه استفاده از قالب های سیلیکونی

می توانید از قالب های سیلیکونی علاوه بر تهیه ی مافین استفاده های دیگری انجام بدهید.

کارهای جالبی که قالب های سیلیکونی می توانید انجام بدهید.

1. به عنوان سینی ناهار یا میان وعده از آن استفاده کنید.

اگر برای مصرف میان وعده های خود که به صورت تر و خشک هستند مشکل دارید و می خواهید آن ها را در چند ظرف متفاوت قرار ندهید. برای اینکه میان وعده ی خود را مرتب و به صورت جداگانه مصرف کنید، می توانید داخل قالب های آن از هر کدام تغذیه ها مقداری قرار بدهید. این کار بسیار ایده آلی برای پذیرایی از کودکانتان است.

 

هر حفره را در قالب سیلیکون خود با چیزهایی مانند آجیل، انگور، مکعب پنیر، گوشت های پخته شده، چوب شور و ... پر کنید. سپس از خوردن آن ها لذت ببرید!

 

استفاده برای قرار دادن تنقلات

 

2. آماده سازی مواد غذایی

آماده سازی تمام مواد اولیه قبل از شروع پخت و پز می تواند روند کار را بسیار آسان کند. اما به جای قرار دادن این مواد در یک دسته کاسه جداگانه ، فقط به جای آن از قالب سیلیکونی استفاده کنید! پس از آشپزی فقط یک ظرف برای شستن خواهید داشت.

 

قرار دادن مواد اولیه ی آشپزی

 

3. مواد باقی مانده را فریز کنید

نگهداری بعضی از مواد غذایی در فریزر باعث ماندگاری بیشتر آن ها می شود. مثلا مقداری کشک و ... که باقی مانده است. با نگهداری در یخچال پس از گذشت چند روز خشک و یا حتی کپک می زند.

 

می توانید آن ها را در قالب های سیلیکونی بریزید و داخل فریزر قرار بدهید، با این روش می توانید آن ها را هفته ها نگهداری کنید.

 

برای نگهداری مواد غذایی در فریزر

 

4. مکعب اسفناج درست کنید

اسموتی صبحگاهی خود را دوست دارید؟ با افزودن چند مکعب اسفناج ، ویتامین ها و مواد معدنی اضافی به آن بدهید! برای تهیه مکعب اسفناج ، مقداری اسفناج (یا سبزیجات مورد علاقه خود) را با کمی آب مخلوط کنید و مخلوط را در قالب سیلیکون بریزید.

 

مکعب ها را فریز کنید تا جامد شوند، سپس آنها را به کیسه فریزر منتقل کنید. هنگامی که می خواهید اسموتی تهیه کنید، کافی است چند مکعب اسفناج یخ زده خود را درون مخلوط کن بریزید.

 

همانطور که گفتیم این روش را می توانید با انواع سبزیجات و میوه انجام بدهید.

 

سبزیجات و میوه ها را برای تهیه ی اسموتی در قالب قرار بدهید

 

5. محصولات حمام و زیبایی را خودتان درست کنید

روش مورد علاقه من برای استفاده از قالب های سیلیکونی در خانه، ساخت محصولات حمام و زیبایی خودم است! آنها برای ساخت انواع خلاقیت های خانگی عالی هستند.

 

وسایل بهداشتی و زیبایی خود را در قالب های سیلیکونی قرار بدهید

 

6. واکس معطر خانگی درست کنید

آیا می دانید موم های معطر ذوب شده که می توانید به عنوان خوشبو کننده هوا در خانه خود استفاده کنید، را می توانید به راحتی در خانه بسازید و در هزینه های زیادی صرفه جویی خواهید کرد! 

 

واکس های معطر خانگی بسازید

 

7. قرار دادن وسایل کوچک

این من را دیوانه می کند که یک کشو را باز کنم و به هم ریخته باشد و نتوانم چیزی را پیدا کنم. آنجاست که یک قالب سیلیکونی واقعاً می تواند مفید واقع شود! سیلیکون چسبناک داخل کشو قرار می گیرد و می توانید از حفره ها برای مرتب نگه داشتن وسایل کوچک و یافتن آنها استفاده کنید.

 

وسایل و لوازم ریزتان را در قالب های سیلیکونی قرار بدهید

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------