راههای دور کردن پشه از خودمان



برای این که از تعطیلات خود لذت ببرید و پشه های مزاحم را از خودتان دور کنید و از مواد شیمیایی مضر استفاده نکنید این چند روش را امتحان کنید که در آن ها از مواد کاملا طبیعی استفاده شده است.

 

گیاهان طبیعی

مواد و محصولات شیمیایی تنها راه مبارزه با پشه ها نیستند. برای مبارزه با پشه ها از بسیاری از گیاهان طبیعی نیز می توان استفاده کرد. گیاهانی که هم خودتان و هم حیوانات خانگی را از پشه ها محافظت می کنند. گیاهانی چون نعناع وحشی، ریحان، رزماری، سیر، کت نیپ از خانواده نعناع، اسطوخودوس، سنبل هندی و گل جعفری.

 

برای مبارزه با پشه ها از بسیاری از گیاهان طبیعی نیز می توان استفاده کرد

 

اسپری و روغن اسطوخودوس

پشه ها از بوی اسطوخودوس متنفر هستند. بنابراین می توانید با زدن اسپری یا روغن اسطوخودوس به بدن پشه ها را از خودتان دور کنید. این کار برای سلامت پوست هم مفید است زیرا باعث می شود دیگر اسپری و کرم های شیمیایی استفاده نکنید.

 

پشه ها از بوی اسطوخودوس متنفر هستند

 

شمع سنبل هندی

اگر به گل و گیاه آلرژی دارید و نمی توانید آن ها را در خانه بیاورید شمع سنبل هندی راه حل خوبی برای شماست. از نظر علمی ثابت شده است که سنبل هندی دفع کننده حشرات است. سنبل هندی هیچ عوارض جانبی ندارد، خانه را خوشبو و در عین حال پشه ها را دور می کند. خودتان هم می توانید این شمع را در خانه درست کنید.

 

اگر به گل و گیاه آلرژی دارید برای دور کردن حشرات از شمع سنبل هندی استفاده کنید

 

آب کف دار

اگر بیشتر وقت خود را در حیاط خانه می گذرانید یک ظرف پر از آب کف دار در حیاط قرار دهید. پشه ها خیلی زود به این آب جذب شده و در دام می افتند.

 

آب کف دار پشه ها را به خود جذب می کند

 

سیر

همانطور که تحقیقات نشان داده است خوردن سیر به دور شدن پشه ها کمک می کند. این راه حل فقط برای کسانی خوب است که سیر دوست دارند. اگر سیر دوست ندارید مقداری از آن را بجوشانید و در قسمت هایی که پشه جمع می شود اسپری کنید.

 

خوردن سیر به دور شدن پشه ها کمک می کند

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------