راهنمای انتخاب باغ مناسب برای برگزاری مراسم تولد شماانتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد,راهنمای انتخاب باغ مناسب تولد

راهنمای انتخاب باغ مناسب تولد

 

آیا می دانید برای انتخاب باغ مناسب برای تولد چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

انتخاب باغ مناسب برای برگزاری مراسم تولد بسیار مهم است و با انتخاب یک باغ منحصر به فرد، نصف مسیر سخت برگزاری مراسم را طی کرده‌اید. در این مطلب از بیتوته، با ارائه نکات مهم در انتخاب باغ، به شما در این انتخاب کمک می‌کنیم. با مطالعه این نکات، به سادگی می‌توانید یک باغ مناسب برای جشن تولد خود انتخاب کنید.

چرا انتخاب باغ تالار نسبت به تالار انتخاب بهتری است؟

انتخاب باغ تالار نسبت به انتخاب تالار ریسک بیشتری دارد؛ زیرا ممکن است در حین برگزاری مراسم با بارش باران، وزش باد و... مواجه شوید. اما در فضای باغ به علت وجود درخت های سرسبز و شاداب، هنگام عکاسی لوکیشن زیباتری خواهید داشت. بنابراین با انتخاب باغ زیبا برای برگزاری جشن تولدتان به خود فرصت داشتن تجربه ی منحصر به فردی را خواهید داد.

 

نکات مهم در انتخاب باغ مناسب برای برگزاری جشن تولد

1.موقعیت جغرافیایی مناسب

از لحاظ موقعیت جغرافیایی توصیه می شود که در محلی باغ تالار را رزرو کنید که کلیه ی مهمانان بتوانند به راحتی آدرس آن را پیدا کرده و به انجا برسند. متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام انتخاب باغ به این نکته ی مهم توجهی نمی کنند. به همین دلیل مهمانان در هنگام پیدا کردن آدرس باغ دچار مشکل می شوند و به موقع به مراسم نمی رسند.

 

بسیاری از باغ ها در مسیرهایی قرار دارند که به علت جاده ی خاکی مسیر رفت و آمد خوبی ندارد و مهمانان در هنگام رفت و آمد دچار کلافگی می شوند. بنابراین توصیه می شود که در هنگام انتخاب باغ مناسب برای برگزاری مراسم به موقعیت جغرافیایی و وضعیت مسیر رفت و آمد مهمانان دقت کنید.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد, توجه به فضای باغ

توجه به فضای باغ

 

2. طراحی و دکوراسیون داخلی باغ

احتمالا مهم ترین دلیل شما در انتخاب باغ برای برگزاری جشن تولد، فضای سرسبز آن است. باغ های مناسب دارای فضای سبز زیادی هستند و درختان و گل های شادابی دارند. همچنین از آنجایی که احتمالا قصد دارید قسمتی از فضای داخلی باغ را تزئین کنید، توصیه می شود از باغ هایی بازدید کنید که قسمت مشخصی را برای قرار دادن تزئینات جشن تولد، میز پذیرایی و صندلی مهمانان داشته باشد.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد, توجه به طراحی زیبای باغ

توجه به طراحی زیبای باغ

 

3. نورپردازی مناسب

نکته ی مهم بعدی در انتخاب باغ برخورداری از سیستم نورپردازی مناسب است. وجود سیستم نورپردازی حرفه ای و مدرن باعث می شود که فضای باغ بسیار منحصر به فرد و رویایی به نظر برسد. باغ هایی که دارای ریسه های رنگی در میان درختان هستند، در هنگام شب فضای ویژه ای را ایجاد می کنند.

 

بنابراین برای گرفتن عکس های زیبا مهم تر از اندازه و شکل فضای باغ، مدل نورپردازی آن است. اگر از لحاظ هزینه مشکلی با پرداخت هزینه ی بالاتر برای رزرو باغ ندارید، توصیه می شود از باغ هایی بازدید کنید که دارای پیست رقص با سیستم رقص نور است.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد, توجه به نورپردازی مناسب باغ

توجه به نورپردازی مناسب باغ

 

4. صندلی مهمانان

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام رزرو باغ به آن توجه کنید صندلی های آن است. صندلی های باغ باید از لحاظ راحتی و کیفیت استاندارد باشند. متاسفانه در بسیاری از باغ تالارها از صندلی های بی کیفیت چوبی و حتی پلاستیکی استفاده می شود که روی آن را با روکش های پارچه ای پوشانده اند. به همین دلیل برای اینکه از کیفیت مناسب صندلی ها مطمئن باشید روکش بعضی از آنها را کنار بزنید! همچنین دقت کنید که روکش صندلی ها تمیز و اتو شده باشد.

 

5. جایگاه ویژه برای قرار دادن کیک

جایگاه ویژه ای که قرار است صندلی شما و میز کیک در آن قرار داده شود باید دیزاین منحصر به فردی داشته باشد. مهم ترین عکس های مراسم تولد شما در مقابل این جایگاه گرفته می شود؛ به همین دلیل لازم است که به نوع دکوراسیون و تزئینات آن، دقت ویژه ای داشته باشید. همچنین جایگاه ویژه باید در محلی باشد که هم شما به تمام مهمانان اشراف داشته باشید و مهمانان به راحتی شما را نظاره گر باشند.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد, جایگاه ویژه کیک در باغ

جایگاه ویژه کیک در باغ

 

6. پارکینگ بزرگ

نکته ی مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که باغ انتخابی شما دارای پارکینگ بزرگی باشد. یکی از مشکلاتی که اغلب مهمانان با آن مواجه می شوند، نداشتن جای پارک مناسب است.

 

بسیاری از باغ تالارها در فضاهای بیرون شهر واقع شده اند به همین دلیل لازم است که از لحاظ امنیت این اطمینان را داشته باشید که در حین برگزاری مراسم هیچ مشکلی برای خودروی مهمانان پیش نمی آید. بنابراین دقت کنید که از لحاظ گنجایش و امنیت، باغ تالار مورد نظرتان پارکینگ مناسبی داشته باشد.

 

7. ظرفیت کافی برای برگزاری یک مراسم به یاد ماندنی

باید توجه داشته باشید که باغ تالار مورد نظرتان ظرفیت مناسبی داشته باشد تا تمامی مهمانان به راحتی بتوانند در محل مورد نظرشان بنشینند. توصیه می شود قبل از انتخاب باغ تالار حتما لیستی از حداقل و حداکثر تعداد مهمانان تهیه کنید تا در هنگام برگزاری مراسم در خصوص کمبود جا استرس نداشته باشید.

 

8. منو غذا

نکته ی مهم دیگری که لازم است در نظر بگیرید وجود آشپز اختصاصی و غذاهای باکیفیت است. باغ تالارهایی که دارای منو غذاهای باکیفیت و متنوعی هستند این امکان را به شما می دهند که بدون استرس و نگرانی بتوانید غذاهای باکیفیتی را سفارش داده و به موقع سرو کنید.

 

در باغ هایی که آشپزخانه اختصاصی ندارند و لازم است که غذا و دسرها را از جاهای دیگر سفارش دهید، این ریسک وجود دارد که غذاها به موقع به باغ نرسند و یا اینکه سرد شده باشند. به همین دلیل قبل از رزرو باغ چک کنید که باغ مورد نظرتان حتما آشپزخانه اختصاصی داشته باشد تا نگرانی بابت به موقع رسیدن غذاها نداشته باشید.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد, توجه به منو غذای باغ

توجه به منو غذای باغ

 

9. مهمانداران حرفه ای

نکته ی مهم بعدی در انتخاب باغ تالار برخورداری از مهمانداران حرفه ای و خوش اخلاق است. وظیفه ی مهماندارد خوش آمدگویی، راهنمایی و پذیرایی از مهمانان است. از آنجایی که هنگام برگزاری مراسم فرصت کافی برای راهنمایی کردن تمام مهمانان نخواهید داشت توصیه می شود باغ تالاری را رزرو کنید که از اخلاق خوب و طرز برخورد مناسب مهمانداران آن مطمئن باشید.

 

10. خدمات مناسب باغ

باغ تالارهای حرفه ای دارای خدمات متنوع و حرفه ای هستند. خدمات باغ ها شامل: پذیرایی، آتش بازی، گل آرایی، فیلم برداری، گروه موسیقی حرفه ای و ... است. هر چه باغ تالار مورد نظر شما با تیم های با تجربه و کار بلد بیشتری قرارداد داشته باشند، مراسمتان با کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد.

 

انتخاب باغ برای تولد, مجموعه باغی برای تولد,خدمات مناسب باغ

خدمات مناسب باغ

 

گردآوری : بخش خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------