6 راه طبیعی برای تصفیه هوا در خانه 

راههای طبیعی برای تصفیه هوا در خانه

 

میزان آلودگی هوا در فصل زمستان در بیشتر شهرها به علامت "خطرناک" رسیده است همه باید برای تصفیه هوا در خانه های خود قدم بردارند این روش های طبیعی آسان و مؤثر است.

از آنجا که آلودگی هوای شهرها در سطح خطرناک باقی مانده است، ما 6 روش طبیعی برای پاکسازی در خانه را ذکر کرده ایم.

 

آیا می دانید: هوای داخل خانه شما در واقع 2 تا 5 برابر آلوده تر و سمی تر از هوایی است که در بیرون از آن تنفس می کنید؟ واقعاً وحشتناک است. به طور منظم چکاب سلامتی بروید. همه چیز از تشک های خواب ما تا لباس خواب بچه ها می تواند حاوی مواد شیمیایی مضر و سموم باشد. دکتر Manoj K. Ahuja ، بیمارستان Healing Touch می گوید: " تنفس در گازهای سمی می تواند باعث بثورات ، سرفه ، سوزش در چشم ها و همچنین علائمی مانند آسم شود.

 

فرمالدئید، یک گاز سمی است که در حشره کش ها، چسب ها، شامپوها، کرم های اصلاح ، فرش ها یافت می شود و در واقع یک ماده سرطان زا است. حتی در دود سیگار یافت می شود که در آلودگی هوا نقش مهمی دارد و می تواند منجر به عوارض بالقوه کشنده ای شود، حتی اگر این دود دست دوم باشد. همچنین، مواد شیمیایی از رنگ، چوب در خانه یا محل کار، محصولات مو و ناخن، مواد تمیز کننده و مواد شوینده - همگی در آلودگی هوای خانه های ما نقش دارند. این تعجب آور است که چگونه بسیاری از آلاینده های مضر در خانه های ما وجود دارند، و حتی نمی توانیم یک پنجره باز کنیم تا هوای تازه به دست بیاوریم!

 

تیمی از محققان به سرپرستی دانشگاه سورری در انگلستان مطالبی را در مورد آلودگی هوا در شهرهای کلان منتشر کردند، دهلی به عنوان "آلوده ترین شهر جهان" شناخته می شود. براساس این مطالعه، دهلی نو از "ترکیبی سمی از جغرافیا ، رشد ، منابع انرژی ضعیف و آب و هوای نامطلوب رنج می برد که باعث بالا رفتن سطح خطرناک آلودگی هوا می شود ".

 

پایتخت در حال تهویه هوا است که در یک پتو ضخیم از دودهای سمی قرار دارد. بنابراین فکر می کردیم لیست راه های طبیعی برای تصفیه هوا در خانه و محل کار شما مناسب است، زیرا ما بیشتر وقت خود را در داخل خانه می گذرانیم (به طور متوسط ​​90٪). از این گذشته، تنفس در هوای پاک باید در اولویت باشد.

 

1. تهویه را افزایش دهید

تهویه خانه ها باعث کاهش سطح رطوبت می شود، یک مشکل اساسی برای کیفیت هوای داخل خانه است. اما نه، ما از شما نمی خواهیم که یک پنجره را باز کنید و اجازه دهید همه آلودگی هوا در فضای باز وارد فضای زندگی شما شود. در عوض، دریچه های ترفند را نصب کنید تا هوای تنفس شده در داخل خانه را تمیز و چرخه دهید. جایگزین عالی دیگر استفاده از پنکه های اگزوز است که به حمل آلاینده ها در خارج کمک می کند.

 

با این نکته آشپزخانه خود را تهویه کنید زیرا آشپزی می تواند منبع اصلی آلودگی هوا در محیط داخلی باشد، به خصوص اگر اجاق گاز دارید. دانشمندانی که کیفیت هوای داخل خانه را اندازه گیری کرده اند، دریافتند که پختن یک وعده غذایی تنها در اجاق گاز می تواند سطح دی اکسید نیتروژن را ایجاد کند که EPA برای تنفس آن را ناامن می داند. همچنین، پس از دوش گرفتن، حتماً بخار و رطوبت اضافی موجود در هوا را از بین ببرید که با روشن کردن فن باعث ایجاد قالب و رشد کپک می شود.

 

تهویه خانه ها باعث کاهش سطح رطوبت می شود

 

2. شمع های موم زنبور عسل

شمع های موم زنبور عسل به عنوان تصفیه کننده هوا طبیعی عمل می کنند. اگر دوست دارید خانه خود را با شمع های معطر پر کنید، از شمع های پارافین که مشتقات نفتی هستند پرهیز کنید و بنزن، تولوئن و دوده را در هوا آزاد می کنید.

 

از آنجا که این شمع ها آسیب بیشتری نسبت به خوبی دارند، از شمع موم زنبور عسل که هوا را یونیزه می کند و ترکیبات سمی و سایر آلاینده ها را خنثی می کنند، استفاده کنید. علاوه بر بهبود کیفیت هوا در خانه، شمع های موم زنبور عسل به آرامی می سوزند، بنابراین نیازی به تعویض آنها نیست.

 

 

در حقیقت، شمع های موم زنبور عسل خالص تقریباً بدون دود و بو می سوزند. آنها به ویژه برای آسم و از بین بردن آلرژن های رایج مانند گرد و غبار از هوا بسیار مفید هستند.

 

شمع های موم زنبور عسل به عنوان تصفیه کننده هوا طبیعی عمل می کنند

 

3. لامپ های نمکی

لامپ نمکی یکی دیگر از دستگاه های تصفیه هوا عالی طبیعی است. "نمک محصولات کریستال تمایل به کاهش محرک موجود در هوا، عوامل بیماری زا و آلرژن با کشیدن بخار آب از هوا. نمک صورتی هیمالیا یک تصفیه کننده هوا یونی طبیعی است که سموم را از محیط زیست از بین می برد و آن ها را خنثی می کند. به سادگی اضافه کردن یک چراغ نمکی صورتی هیمالیا در اتاق خود و یا در نزدیکی میز کار خود در دفتر، دکوراسیون شما را هم زیباتر می کند. شما می توانید آن را در شب نیز ترک کنید، زیرا درخشش طبیعی نارنج باعث هورمون خواب نمی شود. توجه داشته باشید که : لامپ های نمکی هنگام روشن شدن، تصفیه هوا را بسیار بیشتر می کنند.

 

لامپ نمکی یکی دیگر از دستگاه های تصفیه هوا عالی طبیعی است

 

4- ذغال فعال

از ذغال فعال به عنوان یک دستگاه تصفیه هوا طبیعی استفاده کنید. یک روش خارق العاده برای تصفیه هوای داخلی با ذغال فعال، که به آن کربن فعال نیز گفته می شود. بی بو، بسیار جذاب است و با از بین بردن سموم موجود در هوا باعث شگفتی می شود. روش خارق العاده دیگر برای تصفیه هوا در خانه به طور طبیعی ذغال بامبو است.

 

یک روش خارق العاده برای تصفیه هوای داخلی با ذغال فعال است

 

5- گل های آپارتمانی

ناسا مطالعه ای را انجام داده است كه گفته است: "گیاهان آپارتمانی می توانند هوای درون خانه ها و محل های كار را تمیز و جوانسازی كنند، از ما در برابر هرگونه عوارض جانبی مرتبط با سموم شایع مانند آمونیاك، فرمالدئید و همچنین بنزن محافظت می كنند." این بهترین راه برای مقابله با تأثیر آلودگی در داخل خانه است، به خصوص اگر شما یک عضو خانواده با بیماری تنفسی دارید. پیشنهاد می شود برای تمیز کردن هوای کارآمد حداقل یک گیاه در هر 100 فوت مربع از خانه داشته باشید. بهترین گیاهان برای فیلتر کردن سموم از هوا صلح لیلی است که نور خورشید معتدل، لیدی پالم یا لیدی پال را با نور غیر مستقیم ترجیح می دهد. قبلا گیاهان مناسب برای تصفیه هوا را برای شما آورده ایم از آنها انتخاب کنید.

 

گیاهان آپارتمانی می توانند هوای درون خانه ها و محل های كار را تمیز كنند

 

گیاه عنکبوتی در آشپزخانه های دارای اجاق گاز مفید است زیرا به کنترل مونوکسید کربن کمک می کند.

 

6. روغن های اساسی

در حضور روغن های اساسی مانند دارچین، پونه کوهی، رزماری، آویشن، لیمو گریپ فروت، میخک، درخت چای. ویروس ها، قارچ ها، باکتری ها و حتی قالب نمی توانند زنده بمانند. مطالعات دانشگاه ایالتی وبر نشان می دهد كه روغن های فرار 99.96٪ باكتری های موجود در هوا را کاهش می دهند. این ترکیب ضد عفونی کننده اسانس های خالص شامل سوزن کاج، دارچین، آویشن، اکالیپتوس، لیمو و گریپ فروت است که به سالم ماندن خانه از میکروب ها و پاکسازی هوا کمک می کند. می توانید آن را به صابون ها و مواد شوینده اضافه کنید تا هوای تازه تر و تمیزتری داشته باشید.

 

روغن های فرار 99.96٪ باكتری های موجود در هوا  را کاهش می دهند

 

7 نکته سریع

1. فرش ها اسفنج سمی هستند. آنها را اغلب تمیز کنید. مخصوصاً آن قسمت از فرش های نزدیک ورودی خانه.

 

2. رطوبت بیش از حد، ایجاد گرد و غبار و استفاده از محصولات شیمیایی مانند رنگ، مواد شوینده و الیاف مصنوعی را از بین ببرید.

 

نکته جانبی: برای از بین بردن گرد و غبار! از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن و جلوگیری از تنفس در تمام ذرات گرد و غبار که هنگام تمیز کردن هوا در هوا پخش می شود، استفاده کنید.

 

3. سیگار کشیدن را ترک کنید و از سیگار کشیدن مهمانان در خانه خود جلوگیری کنید.

4. اگر گیاهانی در خانه دارید ، مرتباً برگ ها را تمیز کنید تا از شر خاک خلاص شوید.

5. با کفش خود وارد خانه نشوید.

 

6. از آنجا که حلال های تمیز کننده خشک برای تنفس می تواند سمی باشد، ابتدا اجازه دهید مواد تمیز شده را قبل از وارد کردن آنها در فضای باز هوا قرار دهید تا از ورود مواد شیمیایی به منزل شما جلوگیری شود.

 

7. تهویه مطبوع خود را تمیز کنید و به شما کمک می کند تا باعث ایجاد آسم در خانه شما نشود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------