نحوه پوست کندن تخمه کدوچگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,نحوه پوست کندن تخمه کدو تنبل

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم

 

پوست کندن تخمه کدو

تخمه کدو آجیلی است که در زبان انگلیسی به آن پپیتاس می گویند. این تخمه ها در داخل کدو وجود دارد. مغز تخمه ها سبز و صاف است. دانه های کدو تنبل را می توان به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی سالم استفاده کرد، چون منبع خوبی از منیزیم، منگنز، فسفر، آهن، مس، پروتئین و روی است. برای پوست گرفتن تخمه ها می توانیم، پوسته های کدو تنبل را با روش هایی جدا کنید. همراه بیتوته باشید.

روش اول پوست کندن تخمه کدو

دانه ها را از کدو تنبل در بیاورید. اگر بذر کدو تنبل تازه می‌خواهید، می‌توانید دانه‌ها را مستقیماً از کدو تنبلی که در یک فروشگاه مواد غذایی خریداری کرده‌اید، بگیرید. برای شروع، از یک چاقو برای برش دایره ای دور بالای کدو تنبل نزدیک ساقه استفاده کنید. سپس، بخشی را که بریده اید بردارید.

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,نحوه پوست کندن تخمه کدو

پوست کندن تخمه کدو

 

از دستان خود یا در صورت تمایل از یک قاشق برای بیرون آوردن داخل کدو استفاده کنید. علاوه بر برداشتن دانه ها، مقداری تفاله نیز وجود دارد. بعداً باید این دانه ها را بشویید. دانه ها و پالپ را در یک کاسه جمع کنید.

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,شیوه های پوست کندن تخمه کدو

نحوه پوست کندن تخمه کدو تنبل

 

دانه های را پاک کنید تا زمانی که عاری از هر گونه پالپ و آب شود. می توانید با قرار دادن دانه ها و تفاله آن در یک صافی آنها را تمیز کنید. سپس، صافی را زیر آب خنک در سینک آشپزخانه خود قرار دهید تا تفاله ها از بین برود.

 

اشکالی ندارد که مقداری تفاله روی دانه ها باقی بماند، زیرا ممکن است جدا کردن مقداری از آن سخت باشد. 

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,نحوه پوست کندن تخمه کدو تنبل

نحوه پوست کندن تخمه کدو

 

یک وردنه را روی دانه ها بغلتانید. اکنون، می توانید روند برداشتن پوسته های بیرونی سخت از کدو تنبل را آغاز کنید. این پوسته ها غیر سمی هستند، بنابراین گذاشتن آنها بی خطر است، اما بسیاری از مردم دانه های نرم تر را ترجیح می دهند. برای شروع، دانه ها را روی یک سطح سخت، مانند صفحه پیشخوان یا تخته برش، پهن کنید. سعی کنید دانه ها را به طور یکنواخت پهن کنید.

 

یک وردنه بردارید و به آرامی روی دانه ها بغلتانید و از کمی نیروی برای ایجاد ترک های سبک در پوسته استفاده کنید.

 

در اینجا از زور زیاد استفاده نکنید. شما نمی خواهید به دانه های نرم داخل آسیب بزنید. فقط کافی است آنقدر غلت بزنید که سطح پوسته ها به آرامی شکسته شود.

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,نحوه پوست کندن تخمه کدو

شیوه های پوست کندن تخمه کدو

 

دانه ها را حدود 5 دقیقه در آب بجوشانید. یک قابلمه آب به اندازه کافی بجوشانید. فرآیند جوشیدن باید باعث شود که پوسته ها به تدریج از بین بروند.

 

حواستان به دانه ها باشد که در حال جوشیدن هستند و زمانی که بیشتر پوسته ها ریختند دانه ها را از روی حرارت بردارید. متوجه می‌شوید که پوسته‌ها از دانه‌ها لیز خورده‌اند و در آب شناور هستند یا در کف ظرف جمع شده‌اند.

 

این فرآیند معمولاً حدود 5 دقیقه طول می‌کشد، اما بسته به تعداد دانه‌هایی که می‌جوشانید، ممکن است کمی بیشتر یا کمتر طول بکشد. دانه های کمتری ممکن است در چند دقیقه آماده شوند، در حالی که دانه های بیشتر ممکن است نزدیک به 10 دقیقه طول بکشد تا پوسته ها ریخته شوند.

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,شیوه های پوست کندن تخمه کدو

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم

 

دانه ها را جدا کنید و بگذارید خنک شوند. وقتی پوسته ها از بین رفت، دانه ها را از روی حرارت بردارید. آنها را با استفاده از صافی روی سینک صاف کنید و سپس بگذارید تا خشک شوند.

 

می توانید دانه ها را روی سینی یا میزی قرار دهید که با حوله کاغذی پوشانده شده است تا آب را جذب کند.

 

اگر تکه‌های کوچکی از پوسته روی دانه‌ها باقی مانده است، می‌توانید این تکه‌ها را با استفاده از انگشتان خود پس از خشک شدن دانه‌ها جدا کنید. 

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,نحوه پوست کندن تخمه کدو

پوست کندن تخمه کدو

 

روش دوم پوست کندن تخمه کدو

دانه ها را بردارید و تمیز کنید. اگر از یک کدو تنبل تازه دانه می گیرید، ابتدا باید دانه ها را جدا کنید. به یاد داشته باشید که دور ساقه کدو را یک دایره ببرید. با بلند کردن ساقه قسمتی را که برش داده اید بردارید و سپس با دستان خود تفاله و دانه ها را بردارید. برای تمیز کردن، می توانید دانه ها را در یک صافی قرار دهید و آنها را زیر آب خنک داخل سینک خود قرار دهید.

مطمئن شوید که قسمت بیشتر تفاله آن را بگیرید.

 

نیمی از دانه را بین انگشت شست و اشاره نگه دارید. انتهای دیگر دانه را با انگشت شست و اشاره با دست دیگر خود بگیرید. دانه را از وسط فشار دهید تا پوسته کمی ترک بخورد. 

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,شیوه های پوست کندن تخمه کدو

نحوه پوست کندن تخمه کدو تنبل

 

پوسته را جدا کنید. هنگامی که پوسته ترک خورد، می توانید به سادگی پوسته را با انگشتان خود جدا کنید.

 

چگونه تخمه کدو را پوست بگیریم,پوست کندن تخمه کدو,پوست کندن تخمه کدو

شیوه های پوست کندن تخمه کدو

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------