انواع روش پوست گرفتن آناناسپوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,انواع روش پوست گرفتن آناناس

پوست گرفتن آناناس

 

انواع روش پوست گرفتن آناناس کدامند؟

آناناس میوه ای است که معمولا افراد با پوست کندن آن مشکل دارند ولی پوست گرفتن آناناس اگر با شیوه های درست انجام شود خیلی راحت است.

 

انتخاب آناناس

موقع خرید، آناناسی را انتخاب کنید که پوستی سفت، طلایی مایل به قهوه‌ای (زیاد سبز نباشد) با برگهای سبز و نرم . آناناس رسیده بوی آناناس تازه و خیلی زیاد را دارد.

 

پوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,روش های  پوست گرفتن آناناس

روش پوست گرفتن آناناس

 

روش های  پوست گرفتن آناناس

 

روش اول پوست کندن آناناس به صورت ساده

برای پوست کندن آناناس از یک چاقوی بلند استفاده کنید. از تقریباً 1 سانتی از بالا و پایین آناناس را ببرید. چنانچه دوست داشته باشید می‌توانید برگهای آناناس را برای تزیین نگه دارید.

 

آناناس را به صورت ایستاده بگذارید. به چشم های قهوه‌ای تیره اطراف لبه آناناس دقت کنید. این‌ها از طول آناناس می گذرند و مزه خیلی بدی دارند.

 

چاقوی خود را بالای میوه درست پشت یکی از چشم‌ها بگذارید. چشم‌ها به صورت ستونی به طرف پایین آناناس حرکت می‌کنند. تا قسمت پایین میوه ببرید و در این هنگام  قدری چاقوی خود را به بالا و پایین بچرخانید تا از شکل منحنی آناناس عبور کند. نزدیک چشم های آناناس مکث کنید تا میوه را زیاد اصراف نکنید.

 

نخستین برشی که به وجود آوردید پهن‌تر از برش‌های بعدی خواهد بود. به ردیف‌های چشم در هر طرف برش دقت کنید.

 

با برش دادن از بالا به پایین در امتداد هر ردیف چشم، بقیه پوست آناناس را نیز بکنید. چاقوی شما باید تقریباً با زاویه 45 درجه پشت چشم باشد. تلاش نکنید خیلی زیاد از پوست آناناس را یک دفعه بکنید زیرا مقدار زیادی از میوه را با پوست خواهید برد.

 

بعد از گرفتن پوست کامل آناناس به هر شکل که دوست دارید آن را خرد کنید. می توانید بعد از اینکه پوست آناناس را به طور کامل گرفتید، میوه را دوباره ببینید که چشم یا پوست اضافی باقی نمانده باشد. 

 

چنانچه می‌خواهید آناناس را به شکل حلقه‌ای برش دهید، هسته آن را با هسته‌گیر آناناس برداشته و به اندازه دلخواه برش بزنید. در صورتیکه هسته گیر آناناس در دسترس ندارید شیوه دیگر این است که آناناس را به شکل حلقه‌ای برش داده و با چاقو هسته را از هر حلقه جدا کنید.

 

پوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,انواع شیوه پوست گرفتن آناناس

انواع روش پوست گرفتن آناناس

 

روش دوم برش آناناس به صورت قایقی

در این برش بعد از شستن و خشک کردن آناناس، آن را در طول به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. آنگاه با جدا کردن هسته سفت آن، برش شتری در آناناس بزنید و گوشت آن را از پوستش جدا کنید. آناناس را به قطعات کوچک تقسیم کنید و میل کنید.

 

این شیوه برش آناناس بیشتر هنگامی که در سفر هستید و امکان خرد کردن آناناس را ندارید و یا برای سرو میوه در مهمانی‌های باغ استفاده می شود.

 

پوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,آموزش پوست کندن آناناس با چاقو

روش های  پوست گرفتن آناناس

 

روش سوم برش اریب آناناس

برای داشتن آناناس اریب اول مثل مراحل پوست کندن آناناس، سر و ته آن را جدا کنید و آناناس را به‌صورت ایستاده روی تخته کار بگذارید. شروع به پوست کندن آناناس مثل شیوه قبل کنید؛ ولی در این شیوه فقط  پوست روی آناناس را به ضخامت نیم سانتی‌متر بکنید.

 

وقتی پوست کندن تمام شد، خار یا چشم‌های آناناس را روی آن می بینید. در ادامه با استفاده از یک چاقوی کوچک‌تر چشم‌های آناناس را به‌صورت اریب ببرید. یک چشم را از بالا در نظر بگیرید آن را جدا کنید و برش را تا چشم بعدی که قدری جلوتر است، ادامه دهید. این کار را تا رسیدن به ته آناناس انجام دهید. آنگاه به بریدن چشم‌های دیگر در امتداد برش اریب قبلی انجام دهید.

 

در این شیوه در آخر گوشت کمتری از آناناس هدر می‌رود و آناناسی به ظاهری متفاوت خواهید داشت. این شیوه از پوست کندن آناناس برای وقتی که قصد حلقه‌حلقه کردن آن را دارید بسیار مناسب است.

 

پوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,روش سریع پوست کندن کردن آناناس

انواع شیوه پوست گرفتن آناناس

 

روش چهارم برش آناناس به صورت حلقه ای 

پس از اینکه سر و ته آناناس را زدید. آناناس را به صورت حلقه حلقه ببرید و بعد به راحتی پوست آن را جدا کنید. و هسته آناناس را هم با نوک چاقو جدا کنید.

 

پوست گرفتن آناناس,روش پوست گرفتن آناناس,آموزش روشی راحت برای پوست کندن آناناس

روش سریع پوست کندن کردن آناناس

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------