چگونه از شر پشه و مگس ها خلاص شوید؟مگس از چه چیزی بدش می آید,چگونه از شر مگس خلاص شویم,ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس

ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس

 

روش هایی ساده برای از بین بردن پشه و مگس

معمولاً تعداد زیادی مهمان ناخوانده در داخل و اطراف خانه ی شما است. این مهمان های ناخوانده همان مگس و پشه ها هستند. آیا نمی دانید چگونه می توانید از شر این حشرات خلاص شوید؟ برای اینکار ابتدا باید بدانید که مگس از چه چیزی بدش می آید. در این مقاله بیتوته چند راهکار، برای اینکه چگونه از شر مگس خلاص شویم را آورده ایم.

هیچ کس نمی خواهد دسته ای از مگس ها را در حیاط یا خانه اش داشته باشد، و اگر توسط برخی از موجودات پرنده سنگینی کرده اید، احتمالاً به دنبال راه های مؤثری برای دفع آنها هستید! خوشبختانه راه های طبیعی و موثر بسیاری وجود دارد که می توانید به راحتی مگس ها را دفع کنید.

 

آیا می دانید علت زیاد شدن مگس در خانه چیست ؟ اگر مگسی در خانه ی شما باشد به سرعت تخم گذاری می کند و زیاد می شوند بنابراین سعی کنید همیشه چیزهایی که مگس دارد را از خانه ی خود خارج کنید. و باقیمانده ی غذا و خوراکی را در محیط باز خانه قرار ندهید.

 

راه های ساده برای از بین بردن پشه و مگس :

برای خلاص شدن از شر مگس خانگی می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

 

بدون مواد شیمیایی با کمک مقداری مایع ظرفشویی و سرکه سیب :

مقدار مساوی آب و سرکه سیب را در یک لیوان مخلوط کنید. چند قطره صابون ظرفشویی به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

 

در صورت لزوم لیوان را در کنار میوه ها/سبزیجات یا سایر غذاها قرار دهید. بوی شیرین مگس ها را جذب می کند و آنها را در مایع به دام می اندازد.

 

استفاده از گیاهانی که مگس ها، پشه ها و حشرات را دفع می کنند :

کاشتن و نگهداری از گل ها و سبزیجاتی که مگس ها، پشه ها و حشرات دیگر از آن ها بیزار هستند. حتی می توانید از عصاره و عطر این گیاهان استفاده کنید. این گیاهان شامل :

 

گل اطلسی : گاهی اوقات به عنوان آفت کش طبیعت شناخته می شود زیرا چگونه برگ خوارها، سوسک های مارچوبه، شته ها و حشرات کدو را دفع می کنند. 

 

از بین بردن مگس در باغ,چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم,دور كردن مگس از خانه

از بین بردن مگس در باغ

 

گل همیشه بهار : این گل، دارای رایحه ای متمایز است که خرگوش ها، شته ها و پشه ها را دور می کند. ریشه های این گیاهان آفتاب دوست برای دفع نماتدها شناخته شده است، اگرچه یک سال طول می کشد تا نتایج را مشاهده کنید. آنها همچنین با ترشح لیمونن، مگس های سفید را از بین می برند که سرعت آنها را کاهش می دهد.

 

گل همیشه بهار گیاهی یک ساله است و باید در گوشه و کنار تخت های باغچه خود پرورش دهید. نگهداری آنها در باغ آسان است.

 

 

اسطوخودوس : اسطوخودوس گیاهی محبوب است که سالهاست برای افزودن عطری شیرین به کشوها و خانه ها استفاده می شود. با این حال، پشه ها، پروانه ها، کک ها، مگس ها و حشرات از بوی این گیاه متنفرند، زیرا آنها را از خود دور می کند. برای به دست آوردن حداکثر اثر، اسطوخودوس را باید در دسته های گل نگهداری کرد و در مناطق آفتابی یا در ورودی خانه کاشت.

 

روغن اسطوخودوس را می‌توان هنگام قرار گرفتن در باغ یا پاسیو به پوست تان بمالید.

 

از بین بردن مگس,علت زیاد شدن مگس در خانه,چگونه مگس را بکشیم

آیا می دانید چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم ؟

 

ریحان : این گیاه دافع مگس خانگی و پشه است. ریحان باید در ظروف و در کنار درها قرار داده شود تا به شما کمک کند در حالی که حشرات را دور نگه دارید آرام شوید. این گیاه را در تهیه ی بعضی غذاها می توانید استفاده کنید. از همه بهتر، ریحان طعم گوجه فرنگی، مارچوبه، سبزیجات و فلفل را بهبود می بخشد.

 

روغن این گیاه یک ساله تخم پشه ها را نیز از بین می برد و می توانید از آن برای ساختن یک ماده دافع حشرات به تنهایی استفاده کنید. این روغن همه کاره را می توان برای درمان نیش پشه نیز استفاده کرد. با چرخاندن برگ های آن بین دستان، روغن گیاه استخراج می شود.

 

علف لیمو : علف لیمو یک گیاه محبوب است، اما نه به عنوان سیترونلا، روغن طبیعی موجود در آن شناخته می شود. گیاهی یک ساله است که روی زمین یا در گلدان به خوبی رشد می کند. با این حال، باغ یا مزرعه ای که در آن کاشته می شود باید دارای زهکشی مناسب باشد. علف لیمو کاربردهای آشپزی بسیار خوبی دارد و پشه ها را کاملاً دفع می کند.

 

چگونه از شر مگس خلاص شویم,ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس,از بین بردن مگس در باغ

روش هایی برای دور كردن مگس از خانه

 

نسترن : نسترن ها حشرات کدو، شته ها، سوسک ها و کلم ها را دفع می کنند و مواد شیمیایی موجود در هوا از گیاهان دیگر در برابر این حشرات محافظت می کنند. بهتر است در اوایل بهار کاشته شوند و برای رشد به نور خورشید زیادی نیاز دارند. آنها همچنین باید به طور مکرر آبیاری شوند. نسترن ها یک گزینه ی دافع عالی برای باغ های سبزیجات هستند.

 

آویشن لیمویی : یکی از گیاهانی که در باغ های صخره ای و گیاهی رشد می کند آویشن لیمویی است. این گیاه در مرزهای جلویی به خوبی رشد می کند، تا زمانی که نور خورشید کافی در چنین مناطقی وجود داشته باشد. این گیاه پشه ها را دفع می کند و تنها زمانی که برگ ها فشرده می شوند ماده شیمیایی آزاد می کند. اما قبل از انجام این کار، مطمئن شوید که خواص آویشن لیمو تاثیر نامطلوبی بر شما نخواهد داشت. می توانید با مالیدن برگ آن بر روی ساعد خود متوجه این موضوع شوید.

 

دور كردن مگس از خانه,از بین بردن مگس,علت زیاد شدن مگس در خانه

از بین بردن مگس با کاشت آویشن لیمویی

 

رزماری : رزماری به اشکال مختلف موجود است و می توان آن را در باغ های گیاهی کاشت یا در گلدان کاشت. این گیاه پشه ها و بسیاری از حشرات دیگر را که برای آن مضر هستند دفع می کند. از روغن رزماری می توان برای تهیه اسپری های دافع در خانه استفاده کرد.

 

نعناع : نعناع گیاهی پرطرفدار است که از نام آن مشخص می شود بلافاصله بوی آن استشمام می شود. نعناع را نباید در گلدان کاشت، زیرا به سرعت و به شدت پخش می شود. این گیاه چند ساله است که در هر باغ یا مزرعه ای که در آن کاشته می شود پشه ها و حشرات را به خوبی دفع می کند.

 

اگرچه رشد آن آسان است، اما می توان آن را حذف کرد. عطر برگ های این گیاه در ساقه و گل ها نیز یافت می شود. روغن های گیاه را می توان استخراج کرد و با سرکه ترکیب کرد و مواد دافع حشرات را ساخت.

 

از بین بردن مگس در باغ,چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم,دور كردن مگس از خانه,از بین بردن مگس

با کاشت نعناع مگس ها و پشه و حشرات را از آن محیط دور کنید

 

سیر : سیر به دلیل فوایدی که هنگام پختن برای سلامتی دارد به خوبی شناخته شده است. با این حال، استفاده از آن به عنوان گیاهی که انگل، شب پره، سوسک و مگس ریشه هویج را می راند، محبوب نیست. سیر را باید در نزدیکی گل رز بکارید تا از ورود شته ها به گیاهان گلدار شما جلوگیری شود.

 

مریم گلی : مریم گلی گیاهی چند ساله است که می توان آن را در پاسیو، گلدان یا باغچه کاشت. این گیاه دارای برگ های زیبایی شناختی با رایحه ای است که سوسک ها و پروانه ها را دور نگه می دارد. اگر می خواهید کمپ بزنید و باید از شر حشرات خلاص شوید، می توانید از کمی مریم گلی و رزماری برای دفع آنها استفاده کنید.

 

ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس,از بین بردن مگس در باغ,چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم

مریم گلی از گیاهانی است که مگس و پشه از آن ها بیزار است

 

استفاده از تفاله قهوه :

تقریباً همه تفاله های قهوه در آپارتمان خود دارند و اتفاقاً یکی از بهترین راه های طبیعی برای خلاص شدن از شر پشه ها است.

 

تفاله های قهوه یک گزینه عالی است اگر در خانه یا باغ خود، آب راکد دارید. این به این دلیل است که آب راکد تعداد پشه های اطراف را افزایش می دهد، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که تفاله قهوه را در آن بریزید. تخم های پشه به دلیل نداشتن اکسیژن به سطح می آیند و می میرند. تفاله قهوه همچنین پشه های موجود و بسیاری از انواع دیگر حشرات مزاحم را دفع می کنند!

 

مگس از چه چیزی بدش می آید,ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس,چگونه از شر پشه های ریز خلاص شویم

با استفاده از تفاله ی قهوه پشه و مگس ها را از خانه ی خود دور کنید

 

از پنکه برای دفع حشرات در خانه استفاده کنید :

اگر پشه ها لذت بردن از بالکن آپارتمان را سخت می کنند، یک پنکه بردارید! حشرات در زمان وزش باد نمی توانند پرواز کنند.

 

از بین بردن آب راکد و زباله های انباشته شده :

اگر آب راکد و یا زباله در مکانی دارید حتما باید زباله ها را بسته بندی کنید و آب راکد را از بین ببرید. تا از تجمع حشرات دوری کنید.

 

چگونه مگس را بکشیم ؟

مگس را می توانید با راهکارهای بالا از محیط خانه دور کنید و اگر نشد می توانید با استفاده از مگس کش و یا اسپری حشره کش از بکشید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------