تازه های متفرقه خانه داری


جدیدترین سرویس های غذاخوری نوزاد, تصاویر جدید سرویس غذاخوری کودک

مدل سرویس غذاخوری کودک

نمونه هایی دیگر از سرویس ظروف غذاخوری نوزاد و کودکان سرویس غذاخوری کودک مدل ظروف غذاخوری کودک…


انتخاب هديه براي آقايون...! 

 

انتخاب هديه براي آقايون...!

 

 

شش راه ساده و جالب جهت انتخاب هديه براي اقايون

معمولاً خريـدن کادو براي آقـايـون کــار ساده اي نيست؛ اما همچـنان که روز مرد نزديک مي شـود و زمان تهيه کـادو فــرا مي رسد (چه آنرا دوست داشته بــاشيم چه نداشته باشيم) بايد به اين فکر باشيم که معماي "چه چـيز مي تـوانـم بـه او هـديـه بـدهـم کـه دوسـت داشته باشد؟" را به هر نحوي که شده حل نماييم.

اگر همسري داريد که هر چيزي که فکرش را مي کنيد، دارد ، يا يک برادر که هر روز سرگرمي هايش را تغيير مي دهد، و يا پدري که به شما مي گويد هيچ چيز نمي خواهد برايش بخريد - به ويژه چيزهايي که خيلي دوست مي دارد - بنابراين در اين شرايط، تهيه کادوي مورد علاقه هر يک از افراد مذکور، کار واقعاً چالش آميزي است.

هر چند هيچ هديه مناسبي وجود ندارد که به وسيله آن بتوان تمام آقايون را راضي نگه داشت، اما اين 6 نکته شما را با ذهنيت خريد هديه آشنا مي کند و به شما کمک ميکند هديه اي را برايشان انتخاب کنيد که از ته دل آنرا دوست بدارند.

 

 

1- به کارايي فکر کنيد نه به احساساتي که القا مي کنند

پروفسور "مارگارت راکر" داراي دکتراي روانشناسي و متخصص در امورد هدايا، معتقد است که: "در روابط ميان جنس هاي مخالف، بايد به اين نکته توجه داشت که آقايون تصور مي کنند کادو تنها يک مبادله اقتصادي است."

در حالي که ممکن است يک خانم از خانه اي پر از گل رز حيرت زده شود، يک مرد، بيشتر از هديه اي خوشش مي آيد که بتواند آنرا نگهداري کرده و از آن استفاده کند. حالا به نظرتان چوب هاي بيلياردي که ستاره هاي زيبا روي آن نقاشي شده باشند، و يا يک جفت دمپايي رو فرشي جديد چطور است.

 

 

2- ببينيد چه مي خواهد
همانطور که ميدانيد خانم ها زمانيکه کادويي را مي خواهند معمولاً در لفافه به آن اشاره مي کنند و سعي مي کنند با اشاره غير مستقيم توجه آقايون را به سمت آن جلب کنند، اما آقايون هيچ علاقه اي به انجام اين کار ندارند، آنها دقيقاً چيزي را که ميخواهند، به زبان مي آورند. به جاي اينکه وقت خود را تلف کنيد و به دنبال يک "سورپرايز" براي آنها باشيد، فقط چيزي که آنها مي خواهند را برايشان تهيه کنيد و خواهيد ديد که اين مطلب آنها را بيش از پيش خوشحال مي کند

نکته اصلي در اينحا اين است که ببينيد او چه مي خواهد و همان را برايش تهيه کنيد، نه چيزي که خودتان دوست داريد را بخريد. (يا چيزي که فکر مي کنيد برايش مناسب است)

 

 

3- به علايق او توجه کنيد

ما به دنبال خريد کادويي کاربردي براي آقايون هستيم به همين دليل بايد مطمئن شويم که او به آن علاقه دارد. اگر احساس مي کنيد به ورزش علاقه دارد، مي توانيد برايش بليط هاي يک مسابقه ورزشي را که ديگر در بازار موجود نيستند را خريداري کنيد و يا وسايل ورزشي خاطره آميز (مثلا توپ فوتبالي که عکس تيم قهرمان مورد علاقه اش روي آن حک شده باشد) را برايش تهيه کنيد. مردي که باغباني را دوست داشته باشد، يک وسيله باغباني و يا يگ گياه کمياب، او را بيش از پيش خوشحال خواهد کرد. آيا او به تماشاي فيلم علاقمند است؟ شايد يک DVD Player و يا سيستم صوتي دالبي و يا حتي چند تا CD و DVD برايش جالب تر از هر وسيله ي ديگري باشد.

 

انتخاب هديه براي آقايون...!

 

4- از هداياي معمولي پرهيز کنيد

اين قانون همانطور که براي خانم ها کاربرد دارد، در مورد آقايون نيز صحت دارد. بيشتر مردم، از جمله آقايون، هيچ ارزشي براي کادوهاي رايج و پيش پا افتاده قائل نيستند.

اين قبيل هدايا، مانند: جوراب و لباس زير که هر سال به او مي دهيد به عنوان کادوهايي " کم ارزش" شناخته مي شوند و طرف مقابل احساس مي کند که شما براي تهيه آنها هيچ تلاشي نکرده و هيچ زحمتي به خودتان نداده ايد؛ به گفته "راکر" همه اين نوع کادوها به يک چشم ديده مي شوند.

راکر مي گويد: "اگر هديه مورد نظر شما، همان کادويي باشد که در جا رختي نگهداري مي کنيد، مي توانيد آنرا به هر کسي که مي خواهيد بدهيد و ارزش خاصي نخواهد داشت."

 

 

 

5- چيز جالبي در آن وجود داشته باشد

هر چند تعداد بسيار زيادي از آقايون براي يک کادوي کاربردي ارزش بسيار زيادي قائل مي شوند (يک دست لباس کار جديد، لوله آبياري، و ...) اما اگر بخواهيم کلي صحبت کنيم، آقايون بيشتر کادويي را دوست مي دارند که برايشان جالب باشد.

(البته اينجا يک استثنا هم وجود دارد و مربوط مي شود به کسانيکه داراي درآمد ثابتي هستند و سن و سالي از آنها گذشته؛ که در اين مورد آنها بيشتر چيزي که در حال حاضر به آن نياز دارند را ترجيح مي دهند.)

بايد چيزي را پيدا کنيد که آقايون از آن استفاده کنند، اما در عين حال استفاده کردن از آن نيز برايشان جالب باشد. هديه شما نبايد چيزي باشد که تنها به درد کار بخورد؛ براي مثال اگر براي يک مرد، يک ست کامل جعبه ابزار بخريد، مثل اين است که براي يک خانم جارو برقي بخريد، مگر اينکه آقا عاشق مکانيکي باشد و شما هم همان جعبه ابزاري را برايش تهيه کنيد که مدتها به دنبالش بوده.

 

 

6- از عقلتان هم کمي استفاده کنيد

آقايون هم بدشان نمي آيد که احساس دوست داشته شدن بکنند؛ يک هديه متفکرانه به راحتي مي تواند در آنها احساس عشق و پشتيباني را بيدار کند. اما به راستي چه چيز باعث مي شود يک کادو متفکرانه جلوه کند؟ پيدا کردن چيزي که او دوست مي دارد و به آن علاقمند است.
هر چند وقت يکبار هم مي توانيد کادويي به او هديه دهيد که خودتان برايش درست کرده باشيد، مثل تابلويي که بر روي آن تصوير مورد علاقه اش را نقاشي کرده ايد، و يا يک جعبه پر از شيريني هاي خانگي که دوست مي دارد

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------