مواد غذایی که همه آنها را اشتباه نگهداری می کنید! درست نگهداری کردن مواد غذایی, روش صحیح نگهداری مواد غذایی

روش های نگهداری مواد غذایی

 

مواد غذایی را چگونه نگهداری کنیم؟

برای اینکه میوه ها و مواد غذایی از بین نروند و خراب نشوند آن ها را باید درست نگهداری کنید. بنابراین شما را با نگهداری چند میوه آشنا می کنیم.

روش نگهداری مواد غذایی

اینکه ما چه مقدار مواد غذایی را هدر می دهیم حیرت انگیز است. یک مطالعه اخیر نشان داد که آمریکایی ها تقریباً 25٪ از کل غذایی را که خریداری می کنند هدر می دهند. وقتی به زباله های غذایی فکر می کنیم، مقدار زیادی از آن ها به سادگی نگهداری می شوند. اما، این امر به ذخیره سازی مناسب غذا هم برمی گردد. زیرا هرچه بهتر بدانید که چطور مواد غذایی خود را نگهداری کنید، ماندگاری آن بیشتر خواهد بود، یعنی دور ریزی کمتری دارد.

 

نگهداری توت

توت خیلی زود بد می شود. آنها همچنین گران هستند، و هنگامی که آنها زیاد یافت می شوند می خواهید همه توت ها را بخورید، اما چگونه آنها را نگهداری کنید؟ یک راه عالی برای نگهداری توت ها، فریز کردن آنها است. اما این نکته مهم است - شما نمی توانید آن ها را بشویید و درون کیسه فریزر بریزید، و داخل فریزر قرار بدهید. و چند بار از آن ها استفاده کنید. در این صورت توت ها روی هم انباشته می شوند. و له می شوند و یا به هم می چسبند و در هنگام استفاده به سختی از هم جدا می شوند.

 

برای این کار می توانید توت هایتان را نصف کنید و روی سینی ورق کوکی بچینید. سپس آن ها را داخل فریزر صاف قرار بدهید. بگذارید توت ها کاملا یخ بزند. سپس سینی را خارج کنید و سریع توت ها را داخل ظرف در داری بریزید و در آن را ببندید و در فریزر قرار بدهید. با این روش هنگام مصرف توت ها به صورت تکی هستند. و راحت جدا می شوند.

 

نگهداری اشتباه توت ها سبب خراب و له شدن آن ها می شود

 

نگهداری شکر

اگر مقدار زیادی شکر نگهداری کرده اید. پس از گذشت زمانی شکرها بهم می چسبند و به صورت توده می شوند.

 

برای جلوگیری از این مشکل، باید ظرفی را که خوب مهر و موم می شود را تهیه کنید. شکرها را داخل آن ها بریزید و در آن را محکم ببندید. این روش برای نگهداری شکرهای سفید و قهوه ای هر دو مناسب است.

 

با این روش مورچه ها، موش و ... نمی توانند به سراغ شکرها بیایند.

 

نگهداری اشتباه شکر سبب سفت شدن دانه های شکر می شود

 

نگهداری کاهو

همانطور که می دانید کاهو انواع مختلفی دارد. در این بخش قصد داریم نگهداری برگ کاهو را برای شما توضیح بدهیم. 

 

برای این کار ابتدا برگ های کاهو را جدا کنید، بشویید و اجازه بدهید آب آن ها خارج شود. و پس ا خشک شدن آن را داخل ظرف درداری قرار بدهید و در آن را محکم ببندید. در واقع این کاهو زودتر پیر می شود. برای اینکه بخواهید کاهو را مدت بیشتری نگهداری کنید باید با ساقه آن را نگهدارید.

 

برای اینکه آن را کامل نگهداری کنید. ابتدا برگ های پژمرده و خراب آن را بگیرید و دور بریزید. دقت کنید خرابی و یا کپک زدگی و پژمردگی بین آن ها نباشد. سپس کاهو را در یک حوله ی کاغذی بپیچید. و آن را داخل کشوی جامیوه ای قرار بدهید.

 

کاهو را از میوه هایی که گاز اتیلن تولید می کند. دور نگه دارید مانند سیب، گلابی، آووکادو و ... .

 

کلم پیچ را هم مانند کاهو نگهداری کنید، لازم به جدا کردن برگ های آن نیست.

 

نگهداری اسفناج

سبزیجاتی مانند کلم پیچ و اسفناج، را نمی توان مانند کاهو نگهداری کرد. برگ های اسفناج و کاهو را اگر مانند کاهو نگهداری کنیم سریع لزج می شود و به سرعت خراب می شود. بنابراین سعی کنید سریع آن را مصرف کنید. اگر برای سالاد می خواهید، تمام برگ های خراب، فرسوده و زرد رنگ را جدا کنید و سپس آن ها را بشویید و خوب خشک کنید.

 

زمانی که کاملا خشک شدند آن را داخل کیسه های قفل دار و یا ظروف شیشه ای پوشنده شده با حوله ی کاغذی قرار بدهید و در ظرف یا کیسه را ببندید و داخل یخچال نگهداری کنید. دقت کنید اسفناج ها به هیچ عنوان آب نداشته باشند زیرا سبب خراب شدن آن ها می شود.

 

اسفناح ها را نمی توان مدت زیادی نگهداری کنید

 

نگهداری قالب یخ

اگر قالب یخ اضافی دارید می توانید اضافه های میوه، سس و ... را داخل آن ها بریزید و داخل فریزر قرار بدهید زمانی که لازم داشتید ا آن ها بای تهیه ی اسموتی و ... استفاده کنید.

 

حتی می توانید از میوه های ریز برای تزیین یخ داخل شربت استفاده کنید.

 

داخل قالب های یخ میوه های کوچک و ریز شده نگهداری کنید

 

موجودی یخچال را هفتگی بررسی کنید

برای اطمینان از اینکه در مورد چیزهایی که قبلاً خریداری کرده اید پول تلف نمی کنید، ایده آل است که هر هفته موجودی خود را در یخچال خود ثبت کنید. اکنون ، این لازم نیست که جامع و کامل باشد، بلکه بیشتر در مورد درک آنچه که قبل از رفتن به فروشگاه مواد غذایی دارید، است. شما می خواهید به طور خاص به دنبال چیزهایی باشید که در آستانه انقضا هستند و سعی کنید آنها را در وعده ی غذایی بعدی استفاده کنید تا هدر نرود. بنابراین اگر سبزیجاتی دارید که کم هستند و می خواهید تازه بخرید، آنها را بیرون بیاورید، خرد کنید، یک سس، سوپ درست کنید یا غذایی که در آن استفاده بشوند. 

 

یخچال خود را حتما هر هفته تمیز کنید

 

یخچال را تمیز نگه دارید

یخچال خود را دائم تمیز کنید. این کار علاوه بر تمیزی، سبب دیرتر خراب شدن مواد غذایی، و عمر بیشتر یخچالتان می شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------