راههای خشک كردن اناناسراههای خشک كردن اناناس, خشک كردن اناناس, نحوه خشک کردن آناناس

راههای خشک كردن اناناس

 

خشک كردن اناناس

بیشتر افراد طعم آناناس را دوست دارند، ولی پوست کندن و برش دادن آن قدری دشوار است. حتی چنانچه یک چاقوی تیز هم داشته باشید، کار سختی است بعضی افراد آناناس های خشک دوست دارند! پس اگر می خواهید شیوه های خشک کردن آناناس را یاد بگیرید، همراه بیتوته باشید.

شیوه های خشک‌کردن آناناس

میوه‌هایی که در خانه و به‌ طور طبیعی خشک می‌شوند، در برابر میوه‌های خشکی که در فروشگاه‌ها خشک می‌شوند، فواید خیلی زیادی دارند. همین طور ازنظر بهداشتی مورد تایید و بدون مواد نگه‌دارنده می‌باشند. به میوه‌هایی که در بیرون از خانه خشک می‌شوند ماده‌ای به نام اکسید سولفور می افزایند که می‌تواند سبب پیدایش آسم در اشخاص حساس به آن شود. ازآنجایی‌که خشک‌کردن میوه بسیار راحت است توصیه می‌شود همه‌ی میوه‌ها و حتی آناناس که خیلی از مردم فکر می‌کنند سیاه و خراب می‌شود را به‌ آسانی خشک‌کنید.

 

خشک‌کردن در فر

آناناس‌ها را بشویید و از قسمت سروته آن‌ها دو و نیم سانتی‌متر جدا کنید. آن‌ها را به‌ طور عمودی روی تخته نگه‌داشته و پوست سخت آن را از بالا به پایین به‌ طور لایه‌لایه جدا کنید.

نقاط قهوه‌ای روی پوسته‌ی آن را جدا کنید.

 

بعد آن‌ها را به‌صورت هم‌اندازه برش می‌زنیم، تا در زمان یکسانی خشک شوند. فر را روی درجه‌ی کم (65 درجه سانتی‌گراد) تنظیم کنید تا در مدت‌زمان بیشتر آب آن بخار شود. کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و میوه‌ها را به‌ طوری که روی‌هم انباشته نشوند روی سینی بچینید.

 

برای جلوگیری از جمع شدن آناناس‌ها در طول مراحل خشک شدن توری مخصوص پیتزا را روی میوه‌ها بگذارید. هر 2 ساعت یک‌بار به میوه‌ها سر بزنید و آن‌ها را زیرورو کنید. هنگامی که میوه‌ها بافت مثل چرم‌ پیدا کردند آن‌ها را از فر بیرون بیاورید و پس از خنک شدن آن‌ها را داخل ظروف شیشه‌ای ریخته و درب ظروف را به مدت 4 روز باز می‌گذاریم تا رطوبت اضافی آن خارج شود آنگاه درب آن را می‌بندیم.

 

راههای خشک كردن اناناس, خشک كردن اناناس,روش خشک کردن آناناس

خشک كردن اناناس با فر

 

خشک‌کردن با دستگاه میوه خشک‌کن

در این شیوه مثل شیوه بالا، آناناس‌ها را پوست می‌گیریم و آن‌ها را برش می‌زنیم. دمای دستگاه میوه خشک‌کن را روی 57 درجه سانتی‌گراد تنظیم کرده و میوه‌ها را بافاصله‌ی 1 سانتی‌متری در کنار یکدیگر می‌چینیم.

 

مدت‌زمان خشک شدن آناناس‌ها در این شیوه 24_48 ساعت است. برای پیشگیری از خشک شدن زیاد میوه‌ها، هر 4 ساعت یک‌بار آن‌ها را زیرورو می‌کنیم. توجه کنید آناناس را تنها با این دو شیوه می‌توان خشک کرد استفاده از شیوه خشک‌کردن در آفتاب سبب سیاه شدن آن می‌شود.

 

راههای خشک كردن اناناس, خشک كردن اناناس,طرز خشک کردن آناناس با دستگاه خشک کن

خشک كردن اناناس با دستگاه خشک کن

 

خشک کردن آناناس با نور خورشید

آناناس میوه ای است که بسیار ضخیم و خیلی آبدار است و برش دادن و تبدیل آن به قطعات کوچکتر کار سختی می باشد. در خانه و با استفاده از نور خورشید کار سختی است و امکان دارد در مقیاس زیاد نتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

 

راههای خشک كردن اناناس, خشک كردن اناناس,روش‌های خشک کردن آناناس در منزل

خشک كردن اناناس با نور خورشید

 

شرایط نگه‌داری آناناس خشک

آناناس خشک‌شده، مثل دیگر خشکبار بوی مطبوع و مزه خوبی دارد به‌ آسانی قابل نگه‌داری است. فقط باید آن را داخل ظروف درب دار و در جای خشک و خنک نگه‌داری کنیم. برای استفاده‌های طولانی‌مدت و پیشگیری از سیاه شدن آن را داخل فریزر نگه‌داری کنید.

 

راههای خشک كردن اناناس, خشک كردن اناناس,طرز خشک کردن آناناس

روش های خشک كردن اناناس

 

فواید آناناس خشک شده 

- آناناس خشک شده مملو از کلسیم، پتاسیم، منگنز، فیبر همین طور ویتامین‌های A، B ،C است.

- به علت داشتن فلورید در آناناس از مبتلا شده به سرطان پیشگیری می‌کند.

 

- آناناس دارای منبع منگنز است که برای استخوان‌سازی و سلامت استخوان‌های بدن موثر است.

- همین طور باعث بهتر شدن سرماخوردگی و کاهش سرفه و برای درمان بیماری‌های قلبی و عرقی، تقویت سیستم دفاعی بدن موثر است.

 

دیگر فواید آناناس خشک

- بهبود آکنه

- جوا‌ن‌تر شدن پوست

- مبارزه با رادیکال‌های آزاد

- درمان سرماخوردگی

- تقویت کننده استخوان‌ها

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------