طاق پیروزی/ برترین نقطه گردشگری در شهر پاریسشهر پاریس, معماری طاق پیروزی پاریس, تاریخچه طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس، به عنوان بلندترین طاق جهان شناخته شده است

 

آشنایی با تاریخچه «طاق پیروزی»، جاذبه گردشگری مشهور پاریس!

طاق پیروزی پاریس، مرکز محورهای تاریخی شهر پاریس در کشور فرانسه به شمار می رود. این طاق تاریخی به فرمان ناپلئون بناپارت به ماندگاری سربازان فداکار فرانسوی ساخته شده است. طاق پیروزی پاریس که با عنوان طاق نصرت نیز شناخته می شود نمادی از پیروزی، عزیمت و اقتدار فرانسه در جنگ های متمادی است. 

پاریس

پاریس یکی از شهرهای بزرگ اقتصادی در اروپا است که در کشور فرانسه قرار دارد. موقعیت مناسب تجاری پاریس موجب شده است تا این شهر در زمینه های فرهنگی، هنری، سیاست، اقتصاد، علم، مد و تحصیلات در رتبه ی بالایی قرار بگیرد. 

 

پاریس در ناحیه ی ایل- دو- فرانس تعبیه شده است و به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری در جهان به شمار می رود. از سری خیابان و محله های معروف پاریس می توان به خیابان شانزه الیزه، میدان باستیل، میدان کنکورد، لومری، مون مارتر و خیابان مونتاین اشاره کرد. 

در مرکز محورهای تاریخی پاریس، بنایی با عنوان طاق پیروزی قرار دارد که به عنوان بلند ترین طاق جهان شناخته می شود. 

 

جاذبه گردشگری پاریس, طاق پیروزی پاریس, طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس در خیابان شانزه الیزه ی پاریس واقع شده است

 

طاق پیروزی پاریس؛ از گذشته تا کنون

در 15 اوت 1806 بنای اصلی طاق پیروزی پاریس توسط معمار ژان- فرانسوا- ترز شالگرین به دستور ناپلئون بناپارت ساخته شده است. ناپلئون این طاق را به ماندگاری سربازان فداکار در نبرد اوسترلیتز در راه حکومت فرانسه پی ریزی کرد. 

 

ساخت طاق پیروزی پس از 30 سال، در 29 ژوئیه ی 1836 در دوران فرمانروایی لویی فیلیپ به پایان رسید. سپس به امپراطور اول فرانسه و ارتش پیروز فرانسوی انقلاب پیشکش شد. 

لازم به ذکر است که ناپلئون بناپارت قبل از تکمیل پروژه ی ساخت طاق پیروزی دار فانی را وداع گفت. بدین جهت در راستای تشییع جنازه ی ناپلئون، قبل از انتقال جسد به آرامگاه ابدی، جسم بی جان او از زیر طاق پیروزی عبور داده شد. 

 

در طول سالیان متمادی طاق پیروزی پاریس کارایی های مختلفی داشته است. به طور مثال تابوت مشاهیر سرشناس فرانسه اعم از "فردیناند فوش" و "ویکتور هوگو" قبل از دفن در آرامگاه ابدی در شب 22 مه 1885  در زیر قوس طاق پیروزی نمایش داده شد. 

 

همچنین در طی کسب موفقیت های جنگی فرانسه، مراسم رژه های پیروزی متعددی در مقابل طاق پیروزی شکل گرفته است. برای مثال می توان به رژه ی پیروزی آلمان ها در سال های 1871 و 1940 میلادی در خلال جنگ جهانی اول، رژه ی پیروزی فرانسه در سال 1918 و آمریکایی ها در سال 1944 میلادی اشاره کرد. 

علاوه بر این، از سال 1918 میلادی جشن سالروز پایان جنگ جهانی اول در طاق نصرت برگزار می شود. 

 

طاق پیروزی پاریس, طاق پیروزی, مسیر دسترسی به طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است

 

معماری طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس بر اساس سبک معماری نوکلاسیسیسم یا نئوکلاسیک ساخته شده است که نماد پیروزی، عزیمت و شکوه ارتش فرانسه به شمار می رود.

ژان فرانسوا در طراحی سازه ی طاق پیروزی از طاق نصرت تیتوس در شهر روم ایتالیا مختص دوره ی روم باستان الهام گرفته است. لذا علاوه بر طاق پیروزی، با عنوان طاق نصرت نیز شناخته می شود. 

 

سازه ی طاق پیروزی در یک میدان دایره ای، با اشکال مربعی در عرض 45 متر و با ارتفاع 50 متری تعبیه شده است. بر فراز طاق و بر روی دیواره های داخلی سازه، نام فرماندهان و ژنرال های نیروی فرانسه بیش از 660 تن، چهره های مهم جنگ ها و لیستی مشمول پیروزی های بزرگ ارتش فرانسه بالغ بر 128 پیروزی در طی جنگ های متعدد حکاکی شده است. 

 

علاوه بر این، بر روی بنای طاق پیروزی اشکالی از مردان، زنان جوان و برهنه ای وجود دارد که حاکی از مبارزه ی ملت فرانسه با دست خالی در مقابل سربازان آلمانی پوشیده از زره، می باشد. 

 

شهر پاریس, معماری طاق پیروزی پاریس, تاریخچه طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس به نام طاق نصرت نیز شناخته می شود

 

حدود 284 عدد پله در طاق پیروزی قرار دارد که بازدید کننده را به بالاترین نقطه ی طاق هدایت می کند. از بلندای طاق پیروزی زیبایی های شهر پاریس به ویژه "لو روند پوینت شانزه الیزه" قابل مشاهده است.

 

بهتر است بدانید که به موجب تعدد پله های طاق، یک آسانسور تعبیه شده است که علاوه بر بالا بری، فرصت مشاهده ی شگفتی های پاریس را برای بازدید کنندگان فراهم می کند. 

دیواره های بیرونی طاق پیروزی نیز به وسیله ی چهار پیکر تراشی مزین شده است که نماد فتوحات انقلابیون و امپراطوری ناپلئون دارد. سنگ تراشه ها حاکی از وقایع کلیدی فرانسه اعم از مقاومت در سال 1814، پیروزی بزرگ در سال 1810، صلح در سال 1815 و عزیمت داوطلبان جنگ در سال 1792 میلادی دارند. 

 

یکی از مشهورترین مجسمه های طاق پیروزی، توسط ژان فرانسوا ساخته شده است که به نام ره سپاری داوطلبان یا مارسپز 1792 شناخته می شود. 

معماران سر شناسی اعم از ژان فرانسوا، آنتوان اتکس و ژان پیر کارتو در طراحی سنگ تراشه و پیکر تراشه ها به هنرنمایی پرداخته اند. 

 

لازم به ذکر است که طاق پیروزی در عمقی 22 متری طراحی شده است.  در قسمت زیرین بنای طاق، مقبره ی یک سرباز گمنام از جنگ جهانی اول قرار دارد که در 28 ژوئیه ی 1921 میلادی در طاق پیروزی تدفین شده است. 

ژان فرانسوا به یاد سرباز گمنام فرانسه ، در ضلع شرقی طاق آتشی شعله ور کرده است که به صورت روزانه با گاز طبیعی تجدید می گردد. 

 

شهر پاریس, معماری طاق پیروزی پاریس, تاریخچه طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس در عمق 22 متری ساخته شده است

 

مناسب ترین زمان برای بازدید از طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی در شهر پاریس واقع در کشور فرانسه قرار دارد. آب و هوای غالب در پاریس اقیانوسی است که از جانب جبهه های هوای اقیانوس اطلس شمالی نشأت می گیرد. 

در واقع پاریس در فصل تابستان آب و هوایی گرم و خشک دارد. در مقابل در فصل زمستان از آب و هوایی سرد و برفی برخوردار است. 

 

از منظر آب و هوایی ماه های مه و اوت مناسب ترین زمان برای بازدید از طاق پیروزی در پاریس به شمار می روند. زیرا پاریس در این ماه ها در مطبوع ترین شرایط آب و هوایی قرار دارد. خورشید نیز در محور طاق پیروزی طلوع می کند که زیبایی منحصر به فرد طاق را دو چندان جلوه می دهد. 

 

معماری طاق پیروزی پاریس, تاریخچه طاق پیروزی, ساخت طاق پیروزی

طاق پیروزی پاریس به دستور ناپلئون بناپارت ساخته شده است

 

مسیر دسترسی به طاق پیروزی پاریس

فرانسه- پاریس- ناحیه ی شرقی- میدان شارل دوگل یا میدان اتوال- انتهای غربی خیابان شانزه الیزه- منطقه ی 8 پاریس- طاق پیروزی یا نصرت پاریس

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------