قصر تاریخی میسور در هند +عکسقصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

 قصر تاریخی میسور (Mysore) در شهر میسور در کارناتکا (Karnataka) در جنوب هند قرار دارد

 

 قصر تاریخی میسور (Mysore) در شهر میسور در کارناتکا (Karnataka) در جنوب هند یکی از بزرگترین ساختمان های سلطنتی هند است. اینجا محل اقامت ودیارها (The wodeyars) مهاراجه های میسور بوده که از 1350 میلادی تا 1950 میلادی بر اینجا فرمانروایی می کردند.

 

ساختمان سه طبقه از سنگ گرانیت مرغوب خاکستری و گنبد هایی از مرمر قرمز نمایی از طاق هایی وسیع دارد که با ستون های بلندی حمایت می شوند. این قصر دو سالن اجتماعات عظیم به نام دوربار (durbars) و 18 معبد را خود دارد. نمای داخلی پر زرق و برق این قصر که شامل شیشه های رنگی، آینه ها، در هایی از چوب تراشیده، کف های موزاییک و باغچه ی گسترده ای که دورتادور قصر را گرفته سالانه بیش از 6 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. این قصر مخصوصا در زمان آخر هفته که با 100 هزار لامپ در شب چراغانی می شود، منظره ی حیرت انگیزی را به وجود می آورد.

ساختمان اصلی کاخ میسور در قرن 14 ساخته شده اما تا به امروز، این قصر بارها تخریب و بازسازی شده است. وقتی برای آخرین بار این بنا در سال 1897 توسط آتش نابود شد، خانواده ی سلطنتی به معمار بریتانیایی لرد هنری آیروین (Lord Henry Irwin) ساخت کاخ جدید را واگذار کردند که همین ساختمان کنونی است. این بنا در سال 1912 افتتاح شد.

قصر برای بازدیدکنندگان باز است و روزانه تورها مردم را به داخل این کاخ هدایت می کنند. بازدیدکنندگان می توانند مجموعه ی زیبایی از مجسمه، نقاشی و اشیایی مثل سلاح های قوی مهاراجه را ببینند که بیش از 700 سال قدمت دارند و شامل نیزه، شمشیر، تپانچه و دیگر سلاح های قرن 14 می شوند. دیگر جاذبه ی این کاخ یک زین چوبی برای فیل است که با 84 کیلوگرم طلا تزیین شده است.

در طول جشنواره ی معروف داسارا (Dasara) در میسوری در ماه های سپتامبر و اکتبر، زمین این کاخ مرکز فعالیت ها می شود. یک استیج در زمین کاخ ساخته می شود که فعالیت های مختلف فرهنگی، موسیقی و رقص بر آن اجرا می شود. به جای تعطیلات و آخرهفته ها، کاخ تمام این دو ماه چراغانی می شود. این جشنواره از سال 1799 با شکوه تمام توسط  ودیارها در میسور انجام می شده است. این سنت هم چنان ادامه دارد.

قصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

 قصر تاریخی میسور یکی از بزرگترین ساختمان های سلطنتی هند است

 قصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

ساختمان اصلی کاخ میسور در قرن 14 ساخته شده

 قصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

شهر میسور به شهر کاخ ها معروف است

 قصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

در جشنواره داسارا ، کاخ میسور با بیش از 10،000 لامپ روشن می شود

 قصر تاریخی میسور,تصاویر قصر

کاخ میسور یکی از مکانهای تاریخی هند   می باشد

 

 

  منبع:  bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------