نیژنی نووگورود شهر تاریخی در روسیهنیژنی نووگورود کجاست, جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود, مکان های دیدنی نیژنی نووگورود

خیابان بولشایا پوکروفسکایا شهر نیژنی نووگورود

 

نیژنی نووگورود کجاست؟

نیژنی نووگورود زمانی به عنوان یکی از مهمترین شهرهای نظامی روسیه فعالیت می کرد. در زمان اتحاد جمهوری شوروی به روی گردشگران خارجی بسته شده بود، اما از آن زمان بازگشایی شده است تا مردم از میراث یونسکو، آثار تاریخی و چشم اندازهای خارق العاده رودخانه آن لذت ببرند.

نیژنی نووگورود کجا قرار دارد؟

نیژنی نووگورود شهری در قسمت اروپایی روسیه است که در برخورد رودخانه های اوکا و ولگا واقع شده است. این شهر در سال 1221 تأسیس شده و در 400 کیلومتری مسکو واقع شده است. یکی از قدیمی ترین شهرهای تجارت و صنایع دستی روسیه. پایتخت، استان نیژگورودسکایا است.

 

پنجمین شهر بزرگ روسیه در محل برخورد رودخانه های ولگا و رودهای اوکا، با پرواز تقریباً یک ساعته یا 420 کیلومتر (260 مایل) جاده در شرق مسکو واقع شده است.

 

این شهر مرکز اداری استان نیژنی نووگورود (یا منطقه نیژگورود)، منطقه ای در روسیه اروپا است. ممکن است نیژنی نووگورود با نوگورود (ولیکی نووگورود) ، مرکز استان نووگورود (واقع بین سن پترزبورگ و مسکو) اشتباه گرفته نشود.

 

نیژنی نووگورود به شهر گورکی معروف بود (از سال 1932 تا 1990) ، به نام نویسنده روسی ماکسیم گورکی، که در آنجا متولد شد.

 

تصاویر شهر نیژنی نووگورود, شهر نیژنی نووگورود کجاست, شهر نیژنی نووگورود کجا قرار دارد

تصاویری از شهر نیژنی نووگورود

 

تاریخچه ی نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود توسط شاهزاده یوری وسولودوویچ (معروف به یوری دوم ولادیمیر) در سال 1221. تأسیس شد. او قلعه ای چوبی ، یک پست مرزی ساخت تا منطقه را از حملات بولگارهای ولگا و موردوین ها محفوظ نگه دارد. این مکان یک موقعیت مهم استراتژیک در دو مسیر عمده تجاری، مسیر تجارت ولگا و "مسیر تجارت از وارنگیان به یونانی ها" بود. آن راههای تجاری قرون وسطایی از طریق ولگا و امپراتوری روم شرقی از طریق رودخانه دان شمال اروپا و روسیه غربی را به دریای خزر متصل می کردند.

 

در سال 1392 این شهرک به حکومت مسکو پیوست و به یک سنگر تبدیل شد. در سال 1469 ایوان سوم (بزرگ) و در 1552 ایوان چهارم (وحشتناک) لشکرکشی های خود را از نیژنی نووگورود علیه پایتخت تاتار کازان آغاز کردند.

 

امروزه نیژنی نووگورود، مرکز مهم اقتصادی، صنعتی، علمی، آموزشی و فرهنگی روسیه، بزرگترین قطب حمل و نقل منطقه فدرال ولگا (در غرب روسیه) با جمعیتی بالغ بر حدود 1،252،000 (2020) است، مساحت: 411 کیلومتر مربع است.

 

نیژنی نووگورود یکی از مراکز اصلی گردشگری رودخانه در روسیه است. قسمت تاریخی این شهر از نظر دیدنی غنی است و یک مکان محبوب گردشگری است.

 

آب و هوا در نیژنی نووگورود متوسط ​​قاره، با زمستان های سرد، طولانی و تابستان های گرم و نسبتاً کوتاه است. متوسط ​​دما در ژانویه منفی 8.9 درجه سانتیگراد، در جولای 19.4 درجه سانتیگراد است.

 

یک گوزن قرمز بر روی نشان و پرچم نیژنی نووگورود به تصویر کشیده شده است که نمادی از اشراف، خلوص، زندگی، خرد و عدالت است. در این شهر در سومین روز شنبه ماه آگوست جشن گرفته می شود.

 

تصاویر شهر نیژنی نووگورود, شهر نیژنی نووگورود کجاست, شهر نیژنی نووگورود کجا قرار دارد

پرچم شهر نیژنی نوگورود

 

جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر نیژنی نوگورود

کرملین نیژنی نوگورود قلب شهر و جاذبه اصلی آن است. این باشکوه ترین قلعه قرون وسطایی در مرکز روسیه است. ساخت آن از سال 1500 شروع شد و 15 سال به طول انجامید. کرملین از 13 برج، هشت دور و پنج مربع تشکیل شده است. ارتفاع دیوار 12-22 متر است. در اینجا می توانید دفاتر اصلی دولت، نگهبان، دادگاه دلخواه و موزه ها را مشاهده کنید.

 

مجموعه کرملین به نماد شهر تبدیل شده است - این نمونه ای از معماری دفاعی روسیه است که در قرن 16 برای محافظت از ساکنان ساخته شده است و به لطف آن شهر از حملات بی شماری نجات یافته است. اکنون این خانه ساختمانهای اداری، معبد کارگر و موزه ها است - این مانند یک شهری است که در یک شهر قرار گرفته است. کلیسای باستانی آن بلندترین نقطه نیژنی نووگورود است.

 

این مجموعه دارای 13 برج است و هرکدام نام، راز و افسانه های خاص خود را دارند. چندین داستان در مورد برج یوغ وجود دارد - آنها می گویند که این بنا به نام دختری با یوغ (یک تیر چوبی برای کمک به حمل دو سطل بر روی شانه ها) نامگذاری شده است، که او یک بار برای جلوگیری از سارقانی که شهر را محاصره می کردند استفاده کرد.

 

صومعه معراج پچرسکی در سال 1328 تاسیس شد ، اما پس از آن ساختمان بر اثر رانش زمین تخریب شد، اگرچه زیارتگاه اصلی آن، نجات یافت. صومعه مرکز فرهنگی و معنوی نووگورود است. در این سرزمین، می توانید کلیسای جامع موجود و موزه تاریخی نیژنی نووگورود را مشاهده کنید. امروز حدود 20 راهب در اینجا زندگی می کنند.

 

خیابان بولشایا پوکروفسکایا (Bolshaya Pokrovskaya یا Pokrovka) خیابان اصلی پیاده رو با کافه ها، رستوران ها و بناهای تاریخی قابل توجه است. کاخ اتحادیه های کارگری را که به سبک باروک فرانسه ساخته شده است و ساختمان سابق اتاق بازرگانی پاولوفسكی پوساد، تئاتر عروسکی و تئاتر درام گورکی را کاوش کنید. می توانید سوغاتی های دست ساز را در سالن هنرها و صنایع دستی خریداری کنید.

 

صومعه بلاگووشچنسک (Blagoveschensky) بزرگترین مجموعه معماری از بناها است که در قرن 17 و 19 ساخته شده است. در سال 1919، تعطیل شد و فقط در سال 1993 مجدداً افتتاح شد. کلیسای جامع اصلی بلاگووشچنسکی است که به سبک شبه روسی ساخته شده و معماری آن، معماری شمال شرقی اخیر است. نگاهی به شمایل قدیمی و نقاشی های دیواری آن بیندازید.

 

دو کلیسای بزرگ دیگر الکسیس کایا و سپنسکایا (Alekseevskaya و Uspenskaya) هستند که به طور هماهنگ با کلیسای جامع اصلی ترکیب شده اند.

 

برای استراحت و لذت بردن از چشم اندازهای زیبا، پیاده روی و قدم زدن در پایین خاکریز رودخانه ولگای بزرگ را انجام دهید.

برای غرق شدن در دنیای هنر، از مرکز ملی عالی هنر معاصر و موزه هنر دولتی بازدید کنید.

 

زندان نیژنی نووگورود (Nizhegorodskaya) در سال 1824 ساخته شد. این زندان محل بازداشت بسیاری از سیاستمداران مشهور و سفیدپوستان مانند M. Gorky ، A. Korolenko و F. Dzerzhinsky شد.

 

برای لذت بردن از مناظر شهر، به سمت پله چکلوفسکی بروید. این یک پلکان عظیم است که در سال 1943 پس از پیروزی نیروهای شوروی در استالینگراد ساخته شده است. پلکان با مسیرهای دنج و بلوط های بلند، نارون ها و صنوبرها بخشی از باغ کلیسای جامع الکساندر نوسکی است. چندین دیدگاه در مورد ولگا وجود دارد.

 

در موزه سماورها می توانید مجموعه بزرگی از سماورها را در اندازه ها و سبک های مختلف مشاهده کنید. سماور ظرف روسی برای جوشاندن آب است. این یک قسمت ضروری از مراسم سنتی چای است.

 

جاذبه های اصلی شهر نیژنی نووگورود, کلیساهای شهر نیژنی نوگورود, جاذبه های گردشگری نیژنی نوگورود

جاذبه های تاریخی و گردشگری نووگورود

 

در ژانویه 2019 ، نیژنی نووگورود از نظر کیفیت زندگی به عنوان بهترین شهر روسیه شناخته شد. از نظر کیفیت زندگی در بین شهرهای روسیه مقام اول و در رتبه 109 جهان قرار گرفت. این رتبه بندی توسط سایت های معتبر، متخصص در آمار هزینه های زندگی و قیمت های مصرف کننده در کشورهای مختلف جهان ، جمع آوری شده است.

 

هنگام تنظیم رتبه، قدرت خرید مردم، ایمنی، مراقبت های بهداشتی، هزینه های زندگی، نسبت قیمت املاک و مستغلات به درآمد جمعیت، ازدحام ترافیک، سطح آلودگی محیط زیست و آب و هوا در نظر گرفته شد.

 

شاخه های اصلی صنعت محلی تولید ماشین، اسلحه و کشتی سازی است. نیژنی نووگورود نیز یکی از مراکز فناوری اطلاعات روسیه است.

 

نیژنی نووگورود قطب اصلی حمل و نقل است. این شهر دارای یک ایستگاه راه آهن، یک ایستگاه رودخانه، یک بندر باری و چندین اسکله برای حمل و نقل کالا است. فرودگاه بین المللی استریژینو به نام VP Chkalov پروازهای منظمی را به شهرهایی مانند یکاترینبورگ، کازان، کالینینگراد، مسکو، نووسیبیرسک، سامارا، سن پترزبورگ، سوچی و تعدادی دیگر ارائه می دهد.

 

حمل و نقل عمومی در نیژنی نووگورود نقش بسیار مهمی در تضمین زندگی شهر دارد. در عین حال، توزیع جمعیت آن در قلمرو شهر، مهاجرت های روزانه زیاد، تمرکز بسیار بالای مسافر در پل های رودخانه اوکا و نبود سیستم همه جانبه سرعت حمل و نقل اتوبوس های شهری، مینی بوس های مسیر ثابت، تراموا، واگن برقی، قطار شهری و مترو وجود دارد.

 

پتانسیل گردشگری نیژنی نووگورود بسیار زیاد است. از نظر یونسکو، این یکی از ارزشمندترین شهرهای تاریخی جهان است. در کل، بیش از 600 اثر تاریخی، معماری و فرهنگی بی نظیر در نیژنی نووگورود، انواع موزه ها، وجود دارد. بهترین زمان سفر به نیژنی نووگورود تابستان است.

 

یکی از راه های جایگزین برای بازدید از نیژنی نووگورود، سفر دریایی در رودخانه در امتداد رودخانه ولگا است. مسافران در کافی شاپ های سنتی روسیه گشت و گذار و وعده های غذایی مهیجی را پیدا می کنند. همچنین جالب خواهد بود که در یکی از بسیاری از نمایشگاه ها یا جشنواره های مردم نگاری که در شهر برگزار می شود شرکت کنید.

 

نیژنی نووگورود روسیه, آب و هوای نیژنی نووگورود, درباره ی نیژنی نووگورود

تصاویر شهر نیژنی نووگورود

 

مکان های دیدنی نیژنی نووگورود, موقعیت نیژنی نووگورود, تصاویر شهر نیژنی نووگورود

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود

 

جاذبه های اصلی شهر نیژنی نووگورود, کلیساهای شهر نیژنی نوگورود, جاذبه های گردشگری نیژنی نوگورود

کلیسای بزرگ سپنسکایا نیژنی نووگورود

 

جاذبه های گردشگری نیژنی نووگورود, مکان های دیدنی نیژنی نووگورود, نیژنی نووگورود روسیه

تصاویر هوایی از شهر نیژمی نووگورود

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------