پیاده روی در ها گیانگ Ha Giangها گیانگ استانی در منطقه شمال شرقی ویتنام در همسایگی با مرز کشور چین است

 

ها گیانگ استانی در منطقه شمال شرقی ویتنام در همسایگی با مرز کشور چین است. شهرت این منطقه به خاطر وجود سنگ آهک و کوه های گرانیت موجود در آن است.این نقطه از کشور ویتنام که یکی از نقاط زیبای این کشور است و دارای تپه ها و مناطق سرسبز است و رودخانه ای زیبا و پر آب در این منطقه وجود دارد و مسیرهای پیاده روی در ها گیانگ بیسار مورد توجه گردشگران است. منطقه زیبای ها گیانگ مثل بسیاری از نقاط دیگر ویتنام مسیرهای فوق العاده ای برای گشت و گذار دارد که شبیه به مکان های رویایی است و واقعا چشم انداز عالی و منحصر به فردی دارد.

پس اگر گردشگران اهل پیاده روی باشند و سختی و رنج راه را تحمل کنند با رسیدن به این نقطه همه خستگی ها را فراموش می کنند و از دیدن آن لذت می برند. افرادی که تمایل به ماجراجویی دارند یا می خواهند با فرهنگ بومی مردم این منطقه آشنا شوند و آبشارهای بی نظیری را تماشا کنند می توانند به ها گیانگ سفر کنند و از این مکان لذت ببرند. الی گشت در طبیعتگردی امروز شما را به سفری رویایی می برد و با پیاده روی در ها گیانگ  Ha Giang شما را با این منطقه زیبای شمال شرق کشور ویتنام آشنا می کند.

 

درباره ها گیانگ
پیش از آنکه از لذت های پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang بگوییم بهتر است قدری با تاریخچه این منطقه آشنا شویم. این شهر از گذشته دور محل سکونت بوده و از اواخر قرن ۱۹ شروع به رشد چشمگیری کرد و یکی از شهرهای اصلی تجاری در منطقه بود. در سال ۱۸۴۲ این منطقه در استان توینگ کوانگ قرار داشت.

این شهر پس از سال ۱۸۸۶ به مهمترین پایگاه نظامی فرانسه تبدیل شد. در سال ۱۹۹۱ استان هانگانگ بازسازی شد و این شهر از استان توینگ کوانگ جدا شد و ها گیانگ می رفت که خود به استانی تبدیل شود و در نهایت در اواخر تابستان ۲۰۱۰ شهر ها گیانگ به طور رسمی از یک ناحیه ی شهری به یک استان ارتقا یافت.

  دیدنی های ویتنام

طبیعت منحصر به فرد ها گیانگ از لحاظ زیبایی واقعا شگفت انگیز است

 
طبیعت ها گیانگ
حدود چهار سال بعد در بهار ۲۰۱۴ پروژه هایی برای توسعه شهر توسط نخست وزیر تصویب شد که طی آن چند شهر و استان از جمله همین استان، با کمک های بلاعوضی که از بانک ها دریافت می کردند برای بازسازی و رشد و توسعه شهری آن اقدام شد. در رابطه با استان ها گیانگ این پروژه ها شامل ارتقاء جاده ها، ساخت ۲ پل جدید و ارتقاء سیستم فاضلاب بود.

سرمایه گذاری برای توسعه شهری در شهر ها گیانگ توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی را در برداشت که پیش نیاز توسعه منطقه در همه ابعاد بود. توجه به گردشگری و توسعه صنعت توریسم بویژه در بعضی نقاط ویتنام از جمله در منطقه ها گیانگ از دیگر برنامه های دولت در سال های اخیر بود. در پیاده روی در ها گیانگ  Ha Giangاز ویژگی های طبیعی این منطقه می گوییم. 

کوه های ناهموار بلند، جنگل های انبوه و کشتزارهای برنج مناظر بی نظیری را در گیانگ بوجود آورده اند

 
ویژگی های طبیعت ها گیانگ
طبیعت منحصر به فرد ها گیانگ از لحاظ زیبایی واقعا شگفت انگیز است، کوه های ناهموار بلند، درهای زیبا، جنگل های انبوه،  کشتزارهای وسیع برنج که مناظر بی نظیری را بوجود آورده اند و طبیعتی که قدمت و تاریخ باستانی این منطقه را نمایان می کند و فرهنگ کار و فعالیت های پر جنب و جوش این سرزمین، همه و همه برای دوستداران طبیعت زیبای ها گیانگ یک سفر با جذابیت های زیاد را بوجود می آورد  و گردشگرانی که به این نقطه سفر می کنند به سرعت جذب این طبیعت زیبا شده و ساعت ها از بودن در آن لذت می برند.

چشم انداز قله های لو و مین(Lo و Mein)  واقعا خیره کننده است در کنار آن آب و هوای دلچسب ها گیانگ، با چشمه ها، دره ها، جنگل ها، آبشارها و سازندهایی از سنگ آهک که یکی از متنوع ترین اکوسیستم های موجود، با هزاران گونه از گیاهان، انواع بامبو، و دیگر گیاهان و همچنین گونه های مختلف حیوانات، جذابیت قابل تحسین برای دوستداران طبیعت به ارمغان می آورد و گردشگران را به ثبت لحظه ها و عکاسی وادار می کند.

  دیدنی های ویتنام

چشم انداز قله های لو و مین(Lo و Mein)  در «ها گیانگ»  واقعا خیره کننده است

 

غواصی در آب های این منطقه ی زیبا، فضاهای زنده و پویا، روستاهایی که در سکوت و آرامش با ظاهری رنگارنگ هستند، این منطقه را به محیطی برای یک زندگی ساده و به دور از شلوغی ایجاد کرده است و مردم ساکن در آن جا با کار بر روی زمین اینجا فضایی پر رونق را در ها گیانگ بوجود آورده اند. بازدیدکنندگان نه تنها فرصت منحصر به فرد برای کشف چشم اندازهای جدید را دارند، بلکه بخشی از یک جامعه گرم و صمیمی را تجربه خواهند کرد و با استقبال مردم ساکن آنجا و اقامتگاه در خانه های این منطقه تجربه ای فراتر از یک طبیعت گردی معمولی بدست خواهند آورد.

در این منطقه یکی از منحصر به فرد ترین سازه های زمین شناسی که در نوع خود بی نظیر است وجود دارد. فسیل هایی که قدمت آن تا ۶۰۰ میلیون سال می رسد و جاذبه ها و میراث تاریخی این منطقه که در کنار شالیزارهای وسیع برنج این منطقه را به یکی از مقاصد اصلی توریستی تبدیل کرده است. در ادامه مسیر دسترسی را برای پیاده روی در ها گیانگ Ha Giang برای شما می گوییم.

 دیدنی های ویتنام

برای رفتن به «ها گیانگ» می توانید به هانوی پایتخت ویتنام رفته و بعد با اتومبیل به این منطقه بروید

 
مسیر دسترسی برای پیاده روی در ها گیانگ
برای رفتن به ها گیانگ می توانید به هانوی پایتخت ویتنام رفته و بعد با اتومبیل به این منطقه بروید. تنها راه رسیدن به ها گیانگ از پایتخت فقط اتومبیل کرایه یا اتوبوس است و طول این مسیر حدود ۷ ساعت است و مسافت هانوی تا آنجا ۳۰۷ کیلومتر است. در ادامه نقشه ها گیانگ را برای پیاده روی در ها گیانگ  Ha Giangخواهید دید.

امکانات موجود در ها گیانگ
در این منطقه زیبا برای خانواده ها امکانات و تسهیلات زیادی موجود است که در مسیرهای گردشگری برای پیاده روی در ها گیانگ  Ha Giang در نظر گرفته شده است. این امکانات شامل موارد زیر است:

* اقامت در خانه های تمیز و زیبا
* بیشتر این خانه ها دارای توالت و حمام و سایر امکانات مورد نیاز است.
*  دهقانانی که به عنوان میزبان در این خانه ها می مانند و خدمات ارائه می دهند
* میزبان هایی که بهترین لباس ها را برای گرفتن عکس یادگاری به مهمان ها ارائه می دهند.
*  وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام با انواع مواد غذایی و با طبخ عالی
* راهنمای محلی
* راهنما برای غواصی
*  راهنمای تور از هانوی تا ها گیانگ در صورت نیاز
* راهنمای تور محلی برای مسیر های پیاده روی
* راهنما برای تهیه و خرید مواد غذایی
* موتورسیکلت برای جابه جایی از هر نقطه به نقطه دیگر با توشه و وسایل گردشگران
* همچنین این موتور سیکلت ها برای تهیه ی غذای روزانه گردشگران به بازار محلی می روند و مواد مورد نیاز آن ها را تهیه کرده و برایشان می آورند. 

  دیدنی های ویتنام

در «ها گیانگ» برای خانواده ها امکانات و تسهیلات زیادی موجود است

 
وسایل مورد نیاز برای پیاده روی در ها گیانگ
کرم ضد آفتاب
کفش مناسب برای پیاده روی
لباس راحت و مناسب
عینک آفتابی
کوله پشتی سبک و راحت

  دیدنی های ویتنام

مسیرهای زیبای گردشگری برای پیاده روی در ها گیانگ  Ha Giang در نظر گرفته شده است

 
دیگر جاذبه های ها گیانگ
پیاده روی در دل جنگل های کاج
 دیدن مناظر زیبایی از کوه های گرانیت
رودخانه زیبای این منطقه
گشت و گذار در روستاهای زیبای اطراف
دیدن مناظر زیبای شالیزارها
 عکاسی و نقاشی از این طبیعت فوق العاده
 دوچرخه سواری در مسیرهای پیاده روی در ها گیانگ
 غواصی در رودخانه ها
ماهیگیری در ها گیانگ

 

منبع: eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------