لبنان عروس شهر های خاور میانه 

لبنان عروس شهر های خاور میانه

 

جايي که روزگاري پاريس خاورميانه خوانده مي شد، بيروت، در خلال جنگ هاي داخلي صدمات بسياري ديد. البته پس از خاتمه مدشمين ها ، شهر رو به آباداني دوباره نهاد و پس از بيست و پنج سال ترميم زخمها، امروز دوباره شهري است مدرن، اما همراه با همان افسون شرقي.

 

سفر به بيروت تجربه اي است بديع. بيروت بر دماغه اي کوچک و رو به درياي سبز آبي مديترانه قرار دارد. پرسه زدن وتماشاي مردم در کورنيچه، تماشاي غروب آفتاب بر صخره هاي کبوتر، و زندگي شبانه در اشرافيه ازجمله جاذبه هاي شهر هستند مجله سياحت و فراغت (magazine Travel and Leisure) در رتبه بندي سال 2006 شهر بيروت را از نظر جذابيت جهانگردي در سکوي نهم، يکي پايين تراز نيويورک و يک پله بالاتر از سان فرانسيسکو قرار داد.

 

 

لبنان عروس شهر های خاور میانه

 

 

بهترين زمن سفر

آب و هواي مديترانه اي بيروت، تابستان هاي گرم و نسبتاً شرجي، پاييز و بهار دلپذير زمستان هاي معتدل وباراني را به ارمغان آورده است. ماه هاي بين آبان تا ارديبهشت ممکن است باران هاي بسيار شديدي به همراه بياورند. بيروت حتي از منچستر انگلستان نيز حجم بارش بيشتري دارد؛ فقط تعدادروزهاي باراني اش کمتر از آنجاست.

 

آب و هوا

مرداد، گرم ترين ماه سال، با ميانگين دماي 29 درجه سانتي گراد و دي و بهمن با حدود 10 درجه سانتي گراد سردترين ماه ها در بيروت است. بعدازظهرها وهنگام غروب، باد غالب از سمت غرب، درياي مديترانه، و در هنگام شب جهت باد از سمت شرق و از سرزمين، به سوي درياست. زمستان هاي بيروت بسيار باراني است؛ با بيشترين مزان بارش پس از آذرماه، ميانگين بارش سالانه بيروت 860 ميليمتروبارندگي ها عموماً به صورت بارش هاي شديدي، ناگهاني و پراکنده است.

 

منبع rasekhoon.net

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------