آنچه قبل از سفر به اسلو به آن نیاز داریدجاهای دیدنی اسلو اسلو پایتخت  نروژ، با چشم انداز های بی نهایت زیبا، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است

 

اسلو پایتخت پرهیاهوی نروژ، شهر تاریخ و هنر با چشم انداز های بی نهایت زیبا، یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است. شاید اسلو شهر ارزانی نباشد اما جذابیت های بی حد و حصری که در این شهر وجود دارد می تواند شما را متقاعد کند که صد در صد ارزش هزینه کردن دارد. مسیرهای طبیعت گردی و پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری، کوهستان های پر ابهت مخصوص اسکی، دریاچه های بی نظیر برای قایق رانی، بناهای تاریخی متحیر کننده و… همه و همه در این شهر رویایی وجود دارند. می خواهیم دانستنی های بسیار مفیدی را از هرینه های مورد نیاز تا معرفی شهر و جاذبه های آن در مورد اسلو در اختیارتان قرار دهیم که قبل از سفر به اسلو به آن نیاز دارید. 


 اطلاعات ضروری از اسلو
شهر اسلو از تهران، ۲٫۵ ساعت عقب تر است. زبان رسمی مردم اسلو سامی و نروژی است و واحد پول این کشور، کرون نروژ است. اسلو دارای ۳ فرودگاه بین المللی به نام های فرودگاه ترپ سندفجرد، فرودگاه موس ریگ و فرودگاه گاردرموئن اسلو است.


آب و هوای اسلو و بهترین زمان سفر به اسلو
اسلو بر خلاف تصور خیلی ها یک مقصد سفر زمستانی نیست و برعکس یک مقصد تابستانی است و آب و هوایی ملایم دارد. بهترین زمان سفر به اسلو ماه می تا آگوست است. در این بازه زمانی هم دمای هوای بالا می رود و بهتر است و راحت تر می توان محلی ارزان برای اقامت پیدا کرد.  

جاهای دیدنی اسلو

اسلو بر خلاف تصور خیلی ها یک مقصد سفر زمستانی نیست و برعکس یک مقصد تابستانی است

 
هزینه‌های معمول
هزینه اقامت در هاستل و هتل: برای یک شب اقامت در یک هاستل اشتراکی باید هزینه ای معادل ۲۲۰ تا ۴۰۰ کرون بپردازید و اگر به دنبال اتاق خصوصی باشید، باید حدود ۵۰۰ کرون پرداخت کنید. برای ماندن در یک هتل نسبتا خوب ارزان در اتاقی دوتخته، باید بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کرون بپردازید.

جاهای دیدنی اسلو بهترین زمان سفر به اسلو ماه می تا آگوست است


گرند هتل اسلو
هزینه غذا: متاسفانه رستوران های اسلو بسیار گران هستند و برای مثال برای غذا خوردن در یک رستوران کوچک، باید ۲۹۰ کرون بپردازید. حتی غذاهای فست فودی اسلو هم گران است بطوریکه برای صرف غذا در مک دونالد باید حدود ۱۰۰ کرون و یا بیشتر پرداخت کنید.

 جاهای دیدنی اسلو

رستوران های اسلو بسیار گران هستند

 

هزینه حمل و نقل عمومی: یکی از خوبی های اسلو، سیستم حمل و نقل عالی و کارآمد آن است. در این شهر می توانید با اتوبوس و تراموا جابه جا شوید که تقریبا ۳۲ کرون هزینه بردار است و یا کارت توریستی تهیه کنید و هزینه های خود را تا حد زیادی کم کنید. حتی پروازهای اسلو هم پروازهای ارزانی هستند.

جاهای دیدنی اسلو

کی از خوبی های اسلو، سیستم حمل و نقل عالی و کارآمد آن است


جاذبه‌های گردشگری اسلو
جالب است بدانید که علیرغم اینکه اسلو یکی از بزرگترین پایتخت های دنیا است اما فقط ۲۰ درصد آن را زندگی شهر فراگرفته و بقیه ی آن را طبیعت زیبایی از دشت ها، کوه ها، دریاچه ها و پارک ها تشکیل می دهند. اسلو همیشه یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی بوده است و در تحقیقاتی که در چند سال گذشته انجام شد مشخص شد که شادترین مردم دنیا را دارد. مطابق انتظار، این شهر دیدنی های بسیار زیادی دارد که می خواهیم چند مورد از مهم ترین ها را به شما معرفی کنیم:

قلعه‌ی آکرشوس (Akershus): آکرشوس قلعه ای تاریخی متعلق به قرن سیزدهم است که از چندین طبقه به اضافه ی یک موزه تشکیل شده است. این قلعه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اسلو است که در سفر به اسلو باید دید.   

جاهای دیدنی اسلو

قلعه‌ی آکرشوس، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اسلو است که در سفر به اسلو باید دید

 
کلیسای جامع اسلو: یکی دیگر از مهم ترین جاذبه های اسلو، کلیسای جامع آن است که در سال ۱۶۹۷ تاسیس شد. این کلیسا خیلی بزرگ نیست اما در برنزی بسیار زیبایی دارد که روی آن کنده کاری شده است. علاوه بر این، در سقف این کلیسا هم نقاشی های بسیار زیبایی کشیده شده است و تاثیر فضای کلیسا را دوچندان کرد است.

اکر بریگ (Aker Brygge): شاید بتوان قلب تپنده ی اسلو را منطقه اکر بریگ دانست. این منطقه، روزها و مخصوصا شب های پر هیجانی دارد و معمولا بسیار شلوغ است. در این منطقه که یک کشتی سازی متروکه است، می توانید هم از قدم زدن در کنار بندرگاه لذت ببرید و هم در رستوران ها و کافه های آن شب نشینی کنید و با مردم بومی اسلو آشنا شوید.

پارک تندیس (Vigeland): پارک تندیس Vigeland در اسلو، بزرگترین پارک تندیس جهان است. در این پارک، آثار با ارزشی از Gustav Vigeland که شامل ۶۵۰ تندیس داینامیک برنزی، گرانیتی و آهنی است، وجود دارد. این پارک همیشه باز است.

    

منبع: eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------