قلعه سنگی آلین دوننقلعه آلین دونن,آلین دونن,اسکاتلند

قلعه آلین دونن

 

قلعه آلین دونن در جزیره‌ای به همین نام در دریاچه دوئیچ و در کشور اسکاتلند قرار دارد. این قصر یکی از معروف ترین مکان ها در اسکاتلند است. این قصر در یک جزیره بسیار زیبا قرار دارد و اطراف آن توسط کوهستان های اسکاتلند اخاطه شده است.

قلعه آلین دونن

اسکاتلند از شمال با دریای نروژ، از شرق با دریای شمال، از جنوب غربی با دریای ایرلند و از غرب با اقیانوس اطلس شمالی مرز آبی دارد. علاوه بر سرزمین اصلی اسکاتلند در جزیره بریتانیا، اسکاتلند شامل ۷۹۰ جزیره کوچک و بزرگ است که یکی از معروفترین آنها قلعه قلعه آلین دونن است که به دژ آلین دونن نیز شهرت دارد.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,سفر به اسکاتلند

تاریخچه دژ آلین دونن

 

قلعه آلین دونن شاخص ترین سمبل کشور اسکاتلند با شهرت جهانی است. واقع شدن این قلعه ی تاریخی در جزیره ی آلین دونن میان سه دریاچه، چشم اندازی فرا طبیعی را به این بنای تاریخی و محیط پیرامونش داده است. بنای این قلعه از سنگ ساخته شده است.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,اسکاتلند

قلعه سنگی آلین دونن

 

این قلعه با جذب بیش از 314000 نفر گردشگر سومین قلعه ایی است که بیشترین بازدیده کننده را در کشور اسکاتلند به خود اختصاص داد.

 

تاریخچه قلعه آلین دونن

قلعه اصلی آلین دونن در اوائل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ‌ها بنا شده و تبدیل به یک دژ نظامی برای طایفه مکنزی و متفقین وی شد. به نظر می رسد دلیل نام گذاری این قصر به این نام" بیشاپ دونان" بوده که در قرن ششم میلادی به اسکاتلند رفته است. این بنا بارها در طول 

قلعه آلین دونن,زیباترین مکان های تاریخی,دیدنی های اسکاتلند

نما و معماری داخلی قلعه آلین دونن

 

تاریخ به مرز نابودی کشیده شد. البته باز سازی های مکرر باعث شد تا این بنای دیدنی برای گردشگران مشتاق امروزی حفظ شود. قلعه ی آلین دونن حداقل چهار بار بازسازی شده که این بازسازی ها 200 سال طول کشیده است. امروزه هم جنبه ی تاریخی قلعه و هم جنبه ی طبیعی جزیره باعث جذب گردشگران از سراسر دنیا به این منطقه ی افسانه ای شده است.

قلعه آلین دونن,آلین دونن,دیدنی های اسکاتلند

قلعه آلین دونن

 

قلعه آلین دونن,جزیره آلین دونن,جزایر اسکاتلند

تصاویر زیبای آلین دونن

 

قلعه آلین دونن,آلین دونن,اسکاتلند

قلعه آلین دونن یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اسکاتلند

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022