بهترین سالن های کنسرت در سراسر جهان امروزه کمتر کشوری را پیدا خواهید کرد که از سالن های کنسرت مجهز و مجلل برخوردار نباشد چرا که از جمله نیاز های اساسی برای برگزاری مراسم های مختلف خواهد بود. اما جالب توجه است که این سالن ها تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی مهم سراسر دنیا نیز شده اند. در ادامه مطلب به معرفی چند مورد از برترین سالن های دنیا خواهیم پرداخت که با زیبایی و شکوه خود هر توریستی را جذب می کنند.

+ Boston Symphony Hall؛ بوستون آمریکا
این سالن در بوستون آمریکا زمانی تبدیل به یکی از مهم ترین اجزای طراحی سالن های کنسرت شده بود. حضور Symphony Hall در مرکز شهر، بر اهمیت آن افزوده است به طوری که توریست ها نیز دسترسی راحت تری به آن خواهند داشت. این سازه که در سال 1900 به اتمام رسید، هنوز هم از جمله بهترین سالن های موسیقی کلاسیک در سراسر دنیا به شمار می رود.

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

این سالن در بوستون آمریکا زمانی تبدیل به یکی از مهم ترین اجزای طراحی سالن های کنسرت شده بود

 

+ Bridgewater Hall؛ منچستر انگلستان
سالن های موسیقی امروزی به ویژه انواع کلاسیک آن ها در سکوت مطلق برگزار می شوند، به نوعی که صدای تنفس حضار بیش از هر صدای زمینه ای دیگر به گوش می رسد. اگر قصد سفر به انگلستان و شهر منچستر را دارید، سری به این سالن بزرگ بزنید. سالن به صورتی عایق بندی شده است که حتی کارکنانی که مسئول ساخت آن بودند، صدای انفجار بمبی که در سال 1996 در مرکز شهر منفجر شد را نشنیدند! طراحی زیبا و نورپردازی های ماهرانه Bridgewater Hall، تجربه سفری شگفت انگیز را برایتان رقم خواهد زد.

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

سالن های موسیقی امروزی به ویژه انواع کلاسیک آن ها در سکوت مطلق برگزار می شوند

 
+ Grosser Musikvereinssaal؛ وین اتریش
Grosser Musikvereinssaal در وین اتریش، بار ها لقب بهترین سالن کنسرت جهان را به خود اختصاص داده است. زمانی که نت های بلند تر نواخته می شوند، گویی اصوات از تمام جهات سالن بر سر تا پای حضار نفوذ می کنند. طراحی صوتی این سالن بزرگ بسیار با مهارت انجام شده است. سالن Grosser Musikvereinssaal، می تواند انتخاب مناسبی برای تکمیل سفر توریستی شما به کشور اتریش باشد. 

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

Grosser Musikvereinssaal در وین اتریش، بار ها لقب بهترین سالن کنسرت جهان را به خود اختصاص داده 

 
+ Berlin Philharmonie؛ آلمان
Philharmonie که در سال 1963 افتتاح شد، با طراحی چادر مانند خود از دیگر سالن های کنسرت متمایز شده است. سبک موثر انتقال صدا در این سالن، می تواند انعکاس بیشتری از صدای موجود را به گوش شنوندگان برساند. حدود یک سوم از مخاطبان پشت ارکستر قرار می گیرند و از این نظر نیز می توان گفت نحوه نشستن و دید حضار هم متفاوت خواهد بود. اگر اهل هنر باشید، بازدید از این سالن خالی از لطف نخواهد بود.  

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

 Philharmonie که در سال 1963 افتتاح شد، با طراحی چادر مانند خود از دیگر سالن ها متمایز شده است


+ Christchurch Town Hall Auditorium؛ نیوزیلند
Christchurch Town Hall Auditorium بر این اساس طراحی شده است: افزایش کیفیت یک تالار بصری در گرو دیوار هایی است که صدا بتواند از طریق آن ها انعکاس یابد. پنل های چوبی عظیم به شکل خیمه مخروطی سرخ پوستان بالای سر حضار، انعکاس صدای مورد نیاز را تامین می کنند. البته این سالن به دلیل زلزله سال 2011 در این منطقه، مورد بازسازی و تعمیر واقع شده است و مقامات امیدوارند که تا سال 2018 بتوان مجدد شاهد برگزاری کنسرت های کلاسیک در آن بود.   

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

 Christchurch Town Hall Auditorium، یکی از بهترین سالن های کنسرت در جهان می باشد


+ Philharmonie de Paris؛ فرانسه
طراحی دیوار ها و بالکن های این سالن به گونه ای است که گویا از دل جنگلی بزرگ بیرون کشیده شده اند. بازدید کنندگان علاوه بر لذت بردن از اجرای زیبای موسیقی کلاسیک، می توانند از موزه تاریخ موسیقی متعلق به قرن 17 ام به بعد نیز دیدن کنید. اگر قصد مسافرت به فرانسه را دارید، قطعا از این سالن شگفت انگیز بازدید کنید.  

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

 طراحی دیوار های Philharmonie de Parisبه گونه ای است که گویا از دل جنگلی بزرگ بیرون کشیده شده 


+ The Sibelius Hall؛ لاختی فنلاند
این سالن یکی دیگر از مدرن ترین سالن های جهان است که در سال 2000 کامل شد اما طراحی و سیستم صوتی کم نظیر آن در همین مدت کوتاه از زمان افتتاحش، تمجید های زیادی را برای آن به ارمغان آورده است. اگر برنامه سفر به فنلاند را داشته باشید، کم تر از یک ساعت با قطار تا شهر هلسینکی فاصله دارد و توصیه می شود به هیچ عنوان بازدید از چنین مکانی را از دست ندهید.  

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

The Sibelius Hall یکی دیگر از مدرن ترین سالن های جهان است


+ Tokyo Opera City Concert Hall؛ ژاپن
اگر از این سالن دیدن کنید، با یک معماری معمول مستطیلی شکل رو به رو خواهید شد. اما سقف آن کمی متفاوت تر از سایر سالن هایی است که معرفی شد. سقف به شکل هرمی است که با شیار های پیچیده چوبی پوشیده شده است و به آن نمایی خاص داده است. انعکاس صدا نیز بسیار عالی به گوش می رسد و می تواند یکی از بهترین تجربه های گردشگری شما را رقم بزند.  

,بهترین سالن های کنسرت دنیا

اگر از سالن Tokyo Opera City Concert Hall با یک معماری معمول مستطیلی شکل رو به رو خواهید شد


منبع: 118safar.com

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی