بهترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان !خطوط ساحلی، جنگل‌ها، کوهستان‌ها و حتی بیابان‌ها از جاذبه‌های طبیعی مورد توجه گردشگران محسوب می شوند. اما بازدید از اماکنی در زیر زمین نیز می تواند تجربه‌ای فراموش نشدنی و جذاب را در پی داشته باشد. در ادامه با برخی از بهترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان بیشتر آشنا می شویم.


غارهای  "Waitomo Glowworm" - نیوزیلند

سوار بر قایق بوده و آسمان پر ستاره شما را به تحسین وا می دارد. اما ناگهان به یاد می آورید که زیر زمین و درون غار قرار دارید. این روشنایی‌های چشمک‌زن نیز ستاره‌ها نیستند. در واقع، آنها نورهایی زنده و کرم‌های شب تاب معروف غارهای ویتومو هستند. بی شک، کرم‌های شب تاب و تجربه متفاوتی که بازدید از این غارها در نیوزیلند به همراه دارند، بی نظیر هستند.  

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان,بهترین جاذبه‌های زیرزمینی دنیا

 غارهای "Waitomo Glowworm" نیوزیلند یکی از بهترین جاذبه های زیر زمینی جهان میباشد

 

 سیاتل زیرزمینی - آمریکا

پس از آتش سوزی بزرگ سال 1889 که موجب نابودی 25 بلوک در شهر سیاتل شد، مراحل بازسازی این شهر که از شالوده‌ای گلی برخوردار بود، با رعایت تمامی جزئیات دنبال شد. بر همین اساس، دیوارهایی حائل ساخته شده و خیابان‌ها بالاتر از شالوده گلی ساخته شدند. از این رو، بخش اعظم شهر اولیه سیاتل به صورت دست نخورده در حوالی میدان "پایونیر" و زیر زمین باقی ماند. امروزه این سایت با گذرگاه‌های زیرزمینی خود به یکی از جاذبه‌های شهر فناوری‌محور سیاتل مبدل شده است.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان,بهترین جاذبه‌های زیرزمینی دنیا

یکی از بهترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان "سیاتل زیرزمینی " در آمریکا است

 

رودخانه زیرزمینی  "Puerto Princesa" - فیلیپین

رودخانه زیرزمینی "پوئرتو پرینسسا" نه تنها شهرت خود را به دلیل طولانی‌ترین رودخانه زیرزمینی قابل کشتیرانی جهان کسب کرده، بلکه در یکی از جالب توجه‌ترین شبکه غارهای جهان جریان دارد. این رودخانه در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. به دلیل زیست‌بوم فوق العاده "کوهستان به دریا" که جنگل‌هایی کهنسال، غارهایی پر از صخره‌های شگفت انگیز و رودخانه‌ای که به جنوب دریای چین می ریزد را شامل می شود، رودخانه زیرزمینی پوئرتو پرینسسا به عنوان یکی از هفت شگفتی طبیعت شناخته می شود.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان,بهترین جاذبه‌های زیرزمینی دنیا

رودخانه زیرزمینی " پوئرتو پرینسسا " به عنوان یکی از هفت شگفتی طبیعت شناخته می شود

 
سرداب "کلوسیوم" - رم، ایتالیا
می توان گفت تا زمانی که از سرداب کلوسیوم بازدید نکرده‌اید، مثل این است که از هیچ قسمت این مجموعه تاریخی بازدید نکرده‌اید. این سرداب شامل تونل‌های زیرزمینی و مکان‌های نگهداری گلادیاتورها و حیوانات وحشی که خود را برای مبارزاتی خونین آماده می کردند، می شود.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

" سرداب کلوسیوم " شامل تونل‌های زیرزمینی و مکان‌های نگهداری گلادیاتورها و حیوانات وحشی است

 

شهر زیرزمینی مونترال  (La Ville Souterraie) - کانادا
خرید، استراحت، آموزش، تغذیه و حتا انجام امور بانکی در زیر زمین، ساده ترین توصیف برای شهر زیرزمینی مونترال که به نام‌های  "La Ville Souterraie"  و RESO"" نیز شناخته می شود، است. این مکان در میان بزرگترین مجموعه‌های زیرزمینی جهان قرار دارد. تونل‌های به طول 20 مایل که در زیر مرکز شهر مونترال واقع شده‌اند دارای چندین مرکز خرید، هتل، موزه، دانشگاه، مترو، ایستگاه قطار و حتا استادیوم هاکی روی یخ هستند. برای بازدید از این شهر زیرزمینی نیاز به پرداخت هزینه‌ای خاص یا خرید بلیط ندارید، اما برای خروج از آن همراه داشتن یک نقشه الزامی است!

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

 شهر زیرزمینی"مونترال " در میان بزرگترین مجموعه‌های زیرزمینی جهان قرار دارد


معدن نمک  "Wieliczka"، لهستان
نمک یکی از چاشنی‌های پرکاربرد غذایی محسوب می شود. از این رو، جای شگفتی نیست که یک معدن نمک مکانی متفاوت را در زیر زمین ایجاد کند. معدن نمک  "Wieliczka" که خارج از شهر کراکو قرار دارد، از تاریخچه فعالیت 900 ساله برخوردار بوده که موجب شکل گیری 125 مایل معابر و بیش از 2 هزار غار شده است. این مکان در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و دارای جاذبه‌های مختلفی مانند یک موزه عظیم، سالن کنسرت، کلیسایی کوچک که از تراشیدن سنگ نمک شکل گرفته و آسایشگاهی برای بیماران مبتلا به آلرژی و آسم است.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

معدن نمک" Wieliczka "دارای جاذبه‌هایی مانند یک موزه عظیم، سالن کنسرت و کلیسایی کوچک میباشد

 

تفریحگاه "آینزورث هات اسپرینگز" - کانادا
تجربه شنا و آب تنی در غارهایی تو در تو که آب‌های معدنی گرم به آنها سرازیر شده و با استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌ها احاطه شده‌اند، بی شک فراموش نشدنی خواهد بود. تفریحگاه آینزورث هات اسپرینگز در بریتیش کلمبیا قرار دارد و افزون بر غارها به استخرهای روباز آب گرم با منظره‌ای فوق العاده دسترسی خواهید داشت.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

تفریحگاه  " آینزورث هات اسپرینگز " یکی از بهترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان است

 
غارهای "هزار بودا" - دان‌هوانگ، چین
سنگ‌های غارهای هزار بودا چندان درخشان نیستند، اما همچنان می توانند نفس را در سینه بازدیدکنندگان حبس کنند. دشتی کویری در امتداد جاده ابریشم که در غرب چینواقع شده، منزلگاه صدها غار زیرزمینی است. این غارها توسط راهبان کنده شده و طی یک دوره زمانی هزار ساله، با مجسمه‌ها و نقاشی‌های مختلف تزیین شده‌اند. این مکان که به نام غارهای "موگائو"  (Mogao) نیز شناخته می شود، یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری چین با حدود 500 هزار فوت مربع نقاشی‌های دیواری و بیش از 2 هزار مجسمه رنگ آمیزی شده، محسوب می شود.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

غارهای "هزار بودا" یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری چین میباشند

 

کانال "سنت مارتین" - پاریس، فرانسه
برخی از غیر معمول‌ترین جاذبه‌های پاریس، زیر این شهر قرار دارند. در میان انتخاب‌های مختلف و شناخته شده، قایق‌هایی که به آرامی در امتداد مسیری از زیر باستیل به سمت کانال سنت مارتین حرکت می کنند می توانند تجربه‌ای متفاوت را برای گردشگران در پی داشته باشند. به عنوان جایزه این انتخاب نیز شاهد جلوه‌گری هنر در مکانی غیر منتظره خواهید بود که شامل "تاسیسات آوای نور" در زیر طاق باستیل می شود. نورگیرهای این مسیر بسیار جالب توجه هستند.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

کانال "سنت مارتین" میتواند تجربه‌ای متفاوت برای گردشگران در پی داشته باشند

 

 تونل‌های زندان "فرمانتل" - استرالیا
برای آغاز تور زندان فرمانتل نیازمند یک کلاه ایمنی، چکمه‌های لاستیکی بلند و چراغ قوه و پایین رفتن از یک نردبان 65 فوتی هستید. پس از آن، باید از معابری که ارتفاع برخی از آنها کمتر از 5 فوت است، عبور کنید. از اواخر قرن نوزدهم، این تونل‌ها به عنوان ناحیه ذخیره آب زندان استفاده می شدند. تور زندان فرمانتل که به نام آلکاتراز استرالیا نیز شناخته می شود، حدود دو ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد.

قشنگترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان

یکی از بهترین جاذبه‌های زیرزمینی جهان  تونل‌های زندان "فرمانتل" میباشند

 

منبع:118safar.com

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------