معرفی کلیسا بگونیا در بیلبائو ، اسپانیامعماری کلیسای بگونیا, تاریخچه کلیسا بگونیا, راه های دسترسی به کلیسا بگونیا

کلیسای بگونیا در شهر بیلبائو واقع شده است

 

کلیسا بگونیا کجاست؟ عکس + آدرس 

باسیلیکا ها کلیساهایی هستند که دارای سالنی بزرگ می باشند. کلیسای بگونیا نام کلیسایی است در کشور اسپانیا که به قدیس حامی بیسکای ، ویرجین بگونا اختصاص داده شده است. کشیش فعلی این کلیسا Jesús Francisco de Garitaonandia است. در کلیسای ساخته شده در قرن 16 ، نمادی از حامی شهر ، باکره بگونیا وجود دارد. همچنین در این کلیسا می توانید یک نقاشی بسیار زیبا و جالب به نام "زیارت بگونیا" را ببینید.

کلیسا بگونیا در بیلبائو

 

 عکس کلیسا بگونیا, کلیسای بگونیا, کلیسا بگونیا در بیلبائو

کلیسای بگونیا یک زیارتگاه مهم برای اهالی بیلبائو است

 

کلیسای بگونیا در شهر بیلبائو واقع شده است. این کلیسا متعلق به قرن 16 میلادی است. کلیسا در بالای یک تپه بنا شده است. این کلیسا مکان یک زیارتگاه مهم برای اهالی بیلبائو است. این کلیسا در بخش قدیمی شهر واقع شده و دارای یک نمای بسیار زیبایی است و هر بیننده ای را مسحور می کند. برای رفتن به کلیسا از شهر باید 20 دقیقه پیاده روی کرد.

 

این کلیسا در محلی احداث شده  است که به گفته ساکنان مردم شهر، در آن محل حضرت مریم دیده شده است. کلیسای بگونیا یکی از زیباترین و قابل توجه ترین و خاص ترین ساختمان های شهر بیلبائو می باشد.

 

سبک اصلی که با آن این کلیسا ساخته شد سبک گوتیک است. اما با گذشت سال ها و بازسازی های متعدد که بر روی آن انجام شد، نمی توان سبک خاصی به آن اختصاص داد. امروزه به جز گردشگران زائران زیادی برای عبادت به کلیسای بگونیا مراجعه می کنند.

 

شهر بیلبائو

 

شهر بیلبائو, کلیسا بگونیا, کلیسا بگونیا کجاست

شهر بیلبائو

 

بیلبائو شهری است در شمال کشور اسپانیا که در استان بیسکای واقع است. این شهر بزرگترین شهر در استان و در کل کشور باسک می باشد. این شهر همچنین بزرگترین شهر در شمال اسپانیا است.

 

این شهر به علت مجاورت با خلیج بیسکای دارای آب و هوایی اقیانوسی است. بارندگی در این شهر فراوان است. مجاورت این شهر با اقیانوس سبب شده است که دارای آب و هوایی معتدل با تابستان های ملایم و زمستان های نه چندان سرد باشد.

 

شهر بیلبائو شهری است که مملو از موزه ها و جاذبه های دیدنی و آثار هنری زیبا می باشد. از جمله جاذبه های این شهر می توان به موزه ی گوگنهام، پینچو و بازار لا ریبرا و کلیسای بگونیا اشاره کرد. در صورت سفر به کشور های اروپایی و از جمله اسپانیا، با دیدن از این شهر زیبا تجارب بسیار ارزشمندی حاصل خواهید کرد.

 

تاریخچه کلیسا بگونیا, راه های دسترسی به کلیسا بگونیا, عکس های کلیسا بگونیا

کلیسا بگونیا به سبک معماری گوتیک ساخته شده است

 

تاریخچه و معماری کلیسا بگونیا

کلیسا بگونیا در قرن شانزدهم با طراحی Sancho Martínez de Arego آغاز به کار کرد. کلیسا دارای سه شبستان است که با افزودن طاق ها در قرن 17 تکمیل شد. کار ساختمانی آن از سال 1511 شروع شد و یک قرن به طول انجامید.

 

 در طول ساختن این بنا ، سبک گوتیک شروع به نشان دادن نفوذ رنسانس کرد و کلیسایی که در ابتدای ساخت به سبک گوتیک شد کم کم و با گذشت سال ها دچار تغییراتی شد که این تغییرات در نتیجه بازسازی های متعدد در طول سالیان می باشد. ورودی اصلی که دارای طاق قوس دار میانه قرن شانزدهمی است، بازتابی از سبک انتقالی معمار اسپانیایی Gil de Hontañón است. باقی قسمت های این ساختمان کاملا به سبک گوتیک باقی مانده است.

 

در طول قرن نوزدهم ، کلیسا در نتیجه تشکیل بخشی از دیوار شهر بیلبائو آسیب دید. ژنرال کارلیس توماس زومالاکیرگویی در نزدیکی کلیسا به شدت مجروح شد. برج فعلی و بخشی از نمای بیرونی توسط خوزه ماریا باسترا طراحی شده و بین سالهای 1902 تا 1907 ساخته شده است.

 

شهر بیلبائو, کلیسا بگونیا, کلیسا بگونیا کجاست

جشنواره های عروج مریم و روز قدیس در کلیسای بگونیا برگزار می شود

 

در 16 اوت 1942 ، حادثه ای بین فالانژیست ها و کارلیست ها منجر به انفجار چندین نارنجک در نزدیکی کلیسا شد. روایات در مورد تعداد زخمی ها و کشته شدن افراد متفاوت است. اما این حادثه شکاف های خطرناک بین جناح های ناسیونالیست اسپانیا را برجسته کرد و باعث بازسازی دولت فرانکو شد. خوان خوزه دومینگز ، فلانژیست برجسته ، به طور جنجالی به اعدام محکوم شد.

 

وی در این حادثه به عنوان مقصر شناخته شد و با تیر باران گروهی به مجازات مرگ رسید.

با این حال ، اقداماتی برای جبران خسارت انجام شد و از سپتامبر 1993 تا ژوئن 1994 ، کار پاک سازی و مرمت گسترده روی سنگ انجام شد و صفحه ساعت و ناقوس ها تعمیر شدند. برج ساعت دارای 24 آونگ است که سنگین ترین آنها یک تن وزن دارد و در سومیسوالد سوئیس ساخته شده است. تاریخچه برج ساعت به سال 1922 برمی گردد و در حال حاضر ، از این ساعت هفت ملودی مختلف می تواند تولید شود.

 

محله لا سالو و باسیلیکا

 

کلیسا بگونیا کجاست, عکس کلیسا بگونیا, کلیسای بگونیا

بمب گذاری های متعدد در شهر بیلبائو باعث خرابی کلیسای بگونیا شده است

 

محله "La Salve" (به اسپانیایی "سلام" یا "سلام بر مریم") بیلبائو به این دلیل نامگذاری شده است زیرا اولین نقطه ای است که در آن دریانوردانی که از رودخانه Nervión که از شهر عبور می کند به بالا برگشتند ، توانستند تپه باسیلیکا را مشاهده کنند. در نتیجه ، آنها در اینجا به دعا برای بگونیای باکره پرداختند و از او تشکر کردند که در طول مدت حضورشان در دریا از آنها مراقبت کرده است.

 

اعیاد و جشن هایی که در کلیسا بگونیا برگزار می شود

در این کلیسا همه ساله در 15 آگوست و 11 اکتبر جشنواره های مهمی مانند عروج مریم و روز قدیس بگونیا برگزار می شود.

در این مناسبت ها مراسم نیمه شب برگزار می شود. این مراسم در حالی که مردم محلی و بازدیدکنندگان برای عبادت و زیارت به آن جا می روند ، انجام می شود.

 

بر اساس وب سایت کلیسا ، بسیاری از ملوانان هنوز اهمیت ساختمان را به خاطر دارند ، به طوری که "ویرگن د بگونا" یا "بگونا" نامهای محبوب در بین ناوگان هستند.

این کلیسا از دوشنبه تا جمعه ، 9:30 صبح تا 1:30 بعد از ظهر و 16:30 تا 20:30 برای بازدید عموم آزاد است.

 

راه های دسترسی به کلیسا بگونیا

منطقه ای که این کلیسا در آن قرار دارد شامل شهر قدیمی نمی شود و در یک مکان نسبتاً مرتفع واقع شده است. ساده ترین راه برای رسیدن به کلیسا جاده ای است که از کلیسای سان نیکولاس بالا می آید. همچنین می توانید در طول مسیر پیاده روی کنید ، با این حال ، 20 دقیقه طول می کشد. مسیر به بالای تپه می رسد ، از آنجا می توانید شهر را ببینید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------