تعطيلات عيد فطر كجا برويم؟هروقت چند روز تعطيل مي‌شود مسافرت‌ها هم رونق مي‌گيرند. اين بار با تعطيلات عيد فطر فرصت مناسبي پيش آمده تا چند روزي از شهرهاي شلوغ و دودآلودتان دور شويد .

 

عيد فطر امسال يكشنبه و دوشنبه است و فرصت مناسبي براي سفر. امسال بخت با مسافران يار بوده و دو تعطيلي خيلي خوب پيش‌رو دارند؛ اولي براي همه ايراني‌ها و دومي فقط براي تهراني‌ها. اولي همين تعطيلات عيدفطر است و ديگري هم تعطيلات تهران براي برگزاري اجلاس سران غيرمتعهدها. انتخاب اينكه مي‌خواهيد كجا برويد ممكن است برايتان سخت باشد. پيشنهاد مي‌كنيم اگر مي‌خواهيد جايي را براي سفر انتخاب كنيد بهتر است شهرهاي خنك، ناشناخته‌تر و همين‌طور شهرهايي را كه بيشتر دوست داريد يا تا به حال نرفته‌ايد را انتخاب كنيد.

 

البته براي سفر به نقاط بكر بايد خودتان برنامه‌ريزي كنيد چرا كه آژانس‌هاي مسافرتي معمولا شهرها و نقاط معروف را معرفي مي‌كنند و حتي اگر يك آژانس مسافرتي جاي ناشناخته‌اي را معرفي كند خيلي زود بقيه آژانس‌ها هم سفر به آن منطقه را تعريف مي‌كنند و آن منطقه از بكر بودن خارج مي‌شود.

 

اگر هم به شهري مي‌رويد كه دوست يا آشنايي داريد و مشكل اقامت نداريد بهتر است پيش از سفر تمام جاذبه‌هاي گردشگري طبيعي و تاريخي مقصد مورد نظر را از طريق اينترنت يا دفترچه‌هاي راهنماي گردشگري پيدا كنيد و همين‌طور مسيرهاي دسترسي را معين كنيد تا  وقتي به آنجا سفر كرديد نهايت استفاده را از وقت‌تان بكنيد. در اين نوشتار هم چند نمونه از بسته‌هاي مسافرتي آورده شده كه اگر خواستيد با تور سفركنيد حدود قيمت‌ها و امكانات مورد‌نظر را بشناسيد. اين را هم در نظر بگيريد كه به دليل اوج سفر در تعطيلات عيدفطر قيمت تورها از ساير زمان‌ها گران‌تر شده است.

 

كيش

تعطیلات عید فطر,برنامه ریزی برای تعطیلات عید فطر

هتل پنج ستاره: صبحانه ، ‌ناهار ، ‌شام، ‌يك گشت با كشتي تفريحي، به مدت سه شب و چهار روز ، ‌450 هزار تومان

 

هتل چهار ستاره: صبحانه و ناهار، بدون گشت، ‌سه شب و چهار روز ، 420 هزار تومان

 

هتل سه ستاره:‌صبحانه و ناهار، بدون گشت، سه‌شب و چهار روز، 385 هزار تومان

 

تورهاي كيش معمولا گشت ندارند اما مي‌توانيد از تخفيف‌هايي كه اين تورها دارند استفاده كنيد.مانند تخفيف براي پا‌رك دلفين‌ها، تخفيف براي كشتي و تفريحات دريايي. همچنين در تمام اين تورها ترانسفر فرودگاهي بر عهده برگزاركننده تور است.

 

هرچند هواي اين روزها براي سفر به كيش گرم است اما تاكسي‌ها، ‌هتل‌ها و مراكز خريد همگي از سيستم تهويه مناسب برخوردارند. ضمن آنكه براي لذت بردن از آفتاب سوزان كيش، ‌اين زمان فرصت مناسبي است.

 

شيراز

تعطیلات عید فطر,برنامه ریزی برای تعطیلات عید فطر

شيراز هم جزو شهرهاي گرم است اما اگر فرصت ديگري براي سفر به اين شهر نداريد تعطيلات خوبي براي ديدن تخت جمشيد و ساير جاذبه‌هاي گردشگري تاريخي اين شهر به وجود آمده كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد.

 

هتل پنج ستاره: دو شب و سه روز با ‌صبحانه 425 هزار تومان

 

هتل چهار ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه 342 هزار تومان

 

هتل سه ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه 290 هزار تومان

 

سفر با هواپيما خواهد بود و تمام گشت‌هاي شهري و خارج از شهري شيراز جزو ‌اين برنامه مي‌شود. از جمله حافظيه، ‌سعديه، ‌بافت تاريخي، ‌شاهچراغ، ‌خواجوي كرماني، ‌تخت جمشيد، ‌نقش رستم و ‌نقش رجب.

 

اگر بخواهيد با اتوبوس به اين شهر زيبا سفر كنيد حدود يكصد هزار تومان از قيمت‌هايي كه داديم كمتر هزينه خواهيد كرد. اتوبوس‌تان هم اتوبوس ويژه يا همان vip خواهد بود.

 

تورهاي ويژه

تعطیلات عید فطر,برنامه ریزی برای تعطیلات عید فطر

كمك به زلزله‌زدگان: يكي از آژانس‌هاي گردشگري اقدام جالبي براي كمك به زلزله‌زدگان استان‌هاي آذربايجان كرده است و آن هم تور يك روزه طالقان و آبشار كركبود است كه روز جمعه 27 مرداد‌ماه برگزار مي‌شود. قيمت اين تور از تورهاي يك روزه عادي كمي‌ گران‌تر است و حدود 50 هزار تومان است. ضمن اينكه برگزار‌كننده فقط راهنما و وسيله حمل و نقل در اختيار شما مي‌گذارد و صبحانه يا ناهار را بايد خودتان ببريد. راهنما نيز دستمزدش را به زلزله‌زدگان اهدا مي‌كند.

تعطیلات عید فطر,برنامه ریزی برای تعطیلات عید فطر

زندگي با عشاير: تور ويژه‌اي هم براي تعطيلات عيد فطر وجود دارد . زندگي دو روزه با عشاير مورك فرصتي است كه هميشه پيش نمي‌آيد. اين تور روزهاي يكشنبه و دو‌شنبه هفته آينده برگزار مي‌شود. روستاي مورك يك روستاي عشاير‌نشين نزديك اصفهان است. سفر زميني خواهد بود و يك شب در سياه چادر مي‌خوابيد. صبحانه با برگزاركنندگان است اما ناهار و شام را خودتان بايد تهيه كنيد. عشاير آنجا  پخت و پز مي‌كنند و مي‌توانيد از آنها غذا بخريد. همچنين تجربه نخ‌ريسي و كشك‌سابي و كره‌اندازي را هم خواهيد داشت.

 

تعطیلات عید فطر,برنامه ریزی برای تعطیلات عید فطر

منبع : bartarinhaدور دنیا با یک کلیک

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------