در صورت انجام این کارها در اروپا دستگیر می شوید!سفر به اروپا,دانستنیهای سفر به اروپا,راهنمای سفر به آلمانراهنمای سفر به اروپا

 

در سفر به اروپا مراقب باشید به این دلایل دستگیر نشوید
اروپا قاره ای شگفت انگیز و پر از جاذبه های گردشگری بی نظیر است. هرکشور اروپایی دارای دیدنی های فراوانی است که در نوع خود جالب و هیجان انگیز هستند. با این حال، این قاره سبز قوانین عجیب و غریبی هم دارد که برگرفته از فرهنگ و سنت های آن هاست.

 

در این مطلب می خواهیم عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا را به شما معرفی کنیم که هرکدام متعلق به یک کشور و شهر متفاوت است. فکر نکنید می خواهیم در مورد جرم و جنایت صحبت کنیم، نه! تنها به برخی از کارهای روزمره و عادی اشاره می کنیم که ممکن است باعث دستگیری شما در اروپا شود. برخی از آن ها انصافا قوانین بسیار خوبی هستند و برخی دیگر هم واقعا عجیب و باورنکردنی هستند. اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارید آگاهی از این موارد می تواند برایتان مفید باشد تا خدای نکرده مشکلی برایتان پیش نیاید.

 

ونیز: غذا دادن به کبوترها
چه کاری زیباتر از این که به یک گله کبوتر گرسنه غذا بدهید؟ مثلا در یک پارک نشسته اید و دور و برتان هم کلی کبوتر و پرنده نشسته و شما برایشان دانه می پاشید. تصویر زیبایی است، نه؟ خب، اگر این طور فکر می کنید حداقل در ونیز حواستان را جمع کنید؛ چون در ونیز غذا دادن به پرندگان ممنوع و غیرقانونی است!

 

سفر به اروپا,دانستنیهای سفر به اروپا,راهنمای سفر به آلمان غذا دادن به کبوتر ها در ونیز ممنوع است

 

ونیز، این شهر مشهور توریستی در سال ۲۰۰۸ قانونی تصویب کرد و به موجب آن غذا دادن به پرندگان را ممنوع اعلام کرد. این کار باعث به هم خوردن کاسبی افرادی شد که در اطراف پارک و میادین به فروش گندم و ارزن و … می پرداختند. هرکس که در ونیز اقدام به این کار بکند ممکن است تا سقف ۷۰۰ یورو جریمه بشود! این مورد واقعا یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا به حساب می آید که ممکن است خیلی ها از آن بی اطلاع باشند.


آلمان: استفاده از دریل در روز یکشنبه
تا به حال برایتان پیش آمده که روز تعطیل در خانه قصد استراحت داشته باشید و یک همسایه بی فکر ناگهان شروع به دریل کاری کند؟ در چنین مواقعی چه کار کردید؟ اعتراض کردید یا با پلیس تماس گرفتید؟ آیا دوست داشتید قانون سختگیرانه ای در این مورد وجود داشت که با این افراد بی ملاحظه برخورد جدی می کرد؟ مطمئنا این مسائل باعث آزار و اذیت همسایه ها و مخل آسایش آن ها می شود و در بسیاری از موارد کار زیادی از ما برنمی آید.

 

سفر به اروپا,دانستنیهای سفر به اروپا,راهنمای سفر به آلماناستفاده از دریل در آلمان در روز یکشنبه ممنوع است

 

اما باید بدانید که در کشور آلمان خوشبختانه قانونی در این مورد وجود دارد که انصافا قانون مفید و سودمندی است. روزهای یکشنبه استفاده از دریل و هرنوع ابزارآلات تعمیری که باعث ایجاد سر و صدای زیاد بشود غیرقانونی و ممنوع است. در فرهنگ آلمانی روز یکشنبه روز استراحت است و در این مورد کاملا جدی هستند. بنابراین با هرکسی که مخل آسایش استراحت بقیه شود شدیدا برخورد می شود. البته این قانون یک بدی دارد و آن این که اکثر فروشگاه ها و مغازه ها هم در روز یکشنبه تعطیل هستند و در سفر به آلمان در این روز انتخاب های زیادی نخواهید داشت. هرچند این قانون بسیار سودمند است اما در هرصورت یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا هم به حساب می آید.


انگلیس: رعایت نکردن صف
یکی از قوانین بسیار خوب انگلیس که کاش در ایران هم وجود داشت در مورد رعایت صف است. انگلیسی ها به نظم و ترتیب اهمیت زیادی می دهند و در مورد رعایت نوبت و ایستادن در صف هم شدیدا سختگیر هستند.

 

سفر به اروپا,دانستنیهای سفر به اروپا,راهنمای سفر به آلمانرعایت نکردن صف در انگلیس ممنوع است

 

اگر قصد خرید بلیط مترو را در لندن دارید و خیلی عجله دارید اصلا فکر به هم زدن صف به سرتان نزند، چون در این صورت قانون شکنی کرده اید و باید منتظر عواقبش باشید. بنابراین بهتر است سرجایتان برگردید و منتظر شوید تا نوبتتان برسد. در انگلیس رعایت نکردن صف غیرقانونی و ممنوع است و با چنین افرادی هم به شدت برخورد می شود.


اسپانیا: پوشیدن دمپایی لاانگشتی هنگام رانندگی
یکی دیگر از عجیب ترین دلایل دستگیری در کشور اسپانیا مربوط به رانندگی است. اگر در سفر به اسپانیا می خواهید به ساحل بروید و دمپایی لاانگشتی پوشیده اید حتما کفش مناسب بپوشید. در اسپانیا رانندگی با دمپایی های لاانگشتی غیرقانونی و ممنوع است و با افراد خاطر به شدت برخورد می شود. اسپانیا شهرهای ساحلی بسیار زیبا و مشهوری دارد و مسافران زیادی برای تفریحات ساحلی به اسپانیا سفر می کنند. جالب است بدانید که علاوه بر قانون منع رانندگی با دمپایی قوانین دیگری هم در این رابطه وجود دارد.

 

سفر به اروپا,دانستنیهای سفر به اروپا,راهنمای سفر به آلمان در اسپانیا رانندگی با دمپایی های لاانگشتی غیرقانونی و ممنوع است

 

هرچقدر هم که هوا گرم باشد و شما در راه ساحل باشید فرقی نمی کند، شما به هیچ وجه حق رانندگی بدون پیراهن را ندارید. همچنین رانندگی با کفش جلو باز، پاشنه بلند یا پای برهنه هم شدیدا ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود. هر راننده ای که قوانین را زیر پا بگذارد می تواند تا ۲۰۰ یورو هم جریمه بشود! این قوانین اگرچه جزء عجیب ترین دلایل دستگیری در اروپا هستند اما واضح است که صرفا برای حفظ امنیت شما و دیگر رانندگان وضع شده اند.


یونان: پوشیدن کفش پاشنه بلند!
بله، پوشیدن کفش پاشنه بلند هم می تواند یکی از عجیب ترین دلایل دستگیری شما در سفر به اروپا باشد. یونان بناهای تاریخی و باستانی فراوانی دارد و بسیاری از جاذبه های گردشگری این کشور را ابنیه و مکان های تاریخی باارزش هستند. به همین دلیل اگر قصد دارید از این مکان ها دیدن کنید بهتر است یک کفش تخت و بدون پاشنه بپوشید؛ چون ممکن است از ورود شما جلوگیری شود. به دلیل آسیبی که پاشنه تیز این کفش ها می تواند به بناهای تاریخی بزند پوشیدن کفش پاشنه بلند در برخی محوطه های باستانی ممنوع است.


منبع: eligasht.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------