در سفر به اروپا این اشتباهات را انجام ندهید!اروپا,جاهای دیدنی اروپا,جاذبه های گردشگری اروپا

بیشتر پروازهای کم قیمت اروپا، در فرودگاه هایی هستند که خیلی از مقصد دورند

 

وقتی که برای سفر آماده میشوید تقریبا به هرچیزی فکر میکنید و تمام جوانب را در نظر خواهید گرفت که بسیار خوب است اما چیزی که برای اکثر ما مهم نیست اشتباهات کوچکی است که هنگام سفر انجام میدهیم. اگر قصدتان سفر به یک کشور اروپایی است سعی کنید از انجام دادن 9 اشتباه زیر اجتناب کنید.


۱. آنها میخواهند زیادی انجام دهند!
بعضی افراد برنامه ریزی میکنند که کل اروپا را در یک هفته بگردند. خب اینکار شدنی است ولی دراینصورت نمیتوانند از زیبایی های هر شهر، چیزهای کوچک و تمام چیزهای موجود لذت ببرند. به جای اینکه مثلا پاریس را در چند ساعت بگردند میتوانند چند روز بگردند. کمی آرام بودن در سفر خیلی لذت بخش خواهد بود.


۲. معمولا بیشتر از لزوم انعام میدهند.
در بیشتر کشورهای اروپایی رستوران ها پول سرویس را نیز به قیمت اضافه میکنند که انعام را نیز دربر میگیرد. ولی میتوان تا ۱۰درصد قیمت نیز انعام داد. بیشتر افراد در سفر به اروپا تا ۲۰درصد نیز انعام میدهند که واقعا کار غیرلازمی است.

 

۳. اهمیت سکه های کوچک را درک نمیکنند.
بسته به بودجه، ممکن است افراد فکر کنند این سکه ها کم اهمیت هستند و هیچ ارزش پولی ندارند ولی یک سکه ی یک یورویی کمی بیشتر از یک دلار آمریکایی می ارزد. باید حواسشان به سکه هایشان باشد.

 

۴.پروازهایی را ذخیره میکنند که در فرودگاه های کوچک هستند.
بیشتر پروازهای کم قیمت در فرودگاه هایی هستند که خیلی از مقصد دورند. درواقع بعد از رسیدن باید یک اتوبوس گران قیمت هم سوار شوند. بیشتر توریست ها از این قضیه آگاه نیستند.

 

۵. جوراب و صندل میپوشند.
بیشتر اروپایی ها وقتی توریست هایی با جوراب و صندل میبینند پوزخند میزنند. البته به جز آلمان. ترجیحا افرادی که به اروپا سفر میکنند بهتر است یا جوراب و کفش بپوشند یا صندل بدون جوراب.

 

۶. نمیدانند که اندازه ی وسایلشان مهم است.
وقتی در مترو و اتوبوس و فرودگاه جا تنگ است، همه به وسایل زیاد توریست ها نگاه چپ میکنند.سفر کردن سبک خیلی ایده ی خوبی است. همه چیز در اروپا کوچکتر و فشرده تر است.


۷.یک ماشین را برای مدت طولانی کرایه میکنند.
آنها فکر میکنند باید از بدو ورود یک ماشین کرایه کنند. درواقع این کار لزومی ندارد فقط هزینه ی زیاد اجاره ی ماشین و پارکینگ را به عهده شان میگذارد.

 


۸. زیادی معمولی لباس میپوشند.
اروپایی ها به طور کلی در لباس و فشن خیلی خوش سلیقه هستند. پس زیادی هم نباید لباس معمولی در اروپا پوشید. مثلا نباید طوری لباس بپوشند که انگار به بازی بسکتبال میروند .

 

۹- انتظار دارند همه بهشان لبخند بزنند.
لبخند زدن چه مشکلی دارد؟هیچی! ولی خب اروپایی معمولا زیاد لبخند نمیزنند. توریست ها وقتی عکس العمل های شگفت انگیز و لبخندهای زیاد از اروپایی ها نمیبینند ناراحت میشوند.
خوب است که به هرجایی سفر میکنید، نکات کوچک و اشتباهات معمول افراد در این سفرها را بدانید. اینطوری دیگر اشتباهات بزرگ و گاهی خجالت آور انجام نخواهید داد.

 

۱۰- به موقعیت مکانی هتل توجه نمی کنند
یکی از مهم ترین نکات در انتخاب هتل در اروپا موقعیت مکانی آن است. از آنجایی که برای رفت و آمد در کشورهای اروپایی ناچار هستید که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، بهتر است که موقعیت هتل شما به گونه ای انتخاب شود که با پیاده روی در مسافت های کوتاه به ایستگاه های اتوبوس و یا تاکسی برسید تا در هزینه صرفه جویی کنید.

 

منبع:alamto.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------