چطور می توان گواهینامه بین المللی دریافت کرد؟گواهینامه بین المللی,گواهینامه بین المللی رانندگی,صدور گواهینامه بین المللی

دو نوع گواهینامه بین المللی وجود دارد

 

سازمان جهانی اتومبیل‌ رانی، مرکز جهانی صدور گواهینامه بین‌المللی برای کشورهایی است که عضو این سازمان هستند.

سفر با خودرو به اندازه ای محبوب است که خيلي از افراد تصمیم می گیرند که حتی سفرهای خارج از کشور را هم با اتومبیل خود انجام دهند.

 

استفاده از خودرو شخصی در سفرها دست شما را برای طی هر مسیری باز می گذارد. شما میتوانید با استفاده از خودرو شخصی هر کجا که بخواهید رانندگی کنید و نگران نبود وسیله نقلیه عمومی نباشید ولی برای این نوع سفر ها احتیاج به گواهینامه بین المللی دارید.

 

گواهینانه بین المللی چیست؟
گواهینامه بین المللی رانندگی( آی دی پی) سندی است به صورت کارت یا دفترچه یا هر دوی آنها که از طريق مراجع ذی صلاح جهت اعطای حق رانندگی در خارج از کشوری که راننده گواهینامه خویش را از آن جا دریافت نموده است صادر می شود. این سند همراه با اصل گواهینامه صادره از کشور مرجع، معتبر است و به تنهایی ، کارکرد یک گواهینامه رانندگی را ندارد. شخصی که گواهینامه بین المللی داشته باشد میتواند در کشورهای ديگر رانندگی کند و یا با خودرو خود به کشورهای ديگر سفر کند.

 

گواهینامه بین المللی,دریافت گواهینامه بین المللی,گرفتن گواهینامه بین المللی

میتوانید به صورت آنلاین اقدام به تقاضا گواهینامه بین المللی کنید

 

انواع گواهینامه بین المللی
دو نوع گواهینامه بین المللی وجود دارد، یک ساله و سه ساله. قبل از سفر باید بدانید که آیا کشوری که قرار است به آن سفر کنید گواهینامه بین المللی سه ساله را قبول می کند یا خیر.


به عنوان مثال کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آفریقای جنوبی نمونه ای از کشورهایی هستند که گواهینامه سه ساله را قبول ندارند. یا کشورهایی مثل امارات تنها به شما اجازه رانندگی با ماشین اجاره ای خواهند داد. بنابراین پیش از آنکه هزینه کنید حتما قوانین مربوط به هر کشور را بدانید.

 

روشهای دریافت گواهینامه بین المللی
روش های دریافت گواهینامه بین المللی به دو گونه  است، نخست اینکه می توانید با مراجعه حضوری به مراکز اصلی و نمایندگی های کانون جهانگردی و اتوموبیل رانی جمهوری اسلامی ایران در تهران و دیگر استان ها مبادرت به اخذ فوری سند بکنید. در روش دوم میتوانید به صورت آنلاین اقدام به تقاضا گواهینامه بین المللی بفرمایید. این روش تنها از داخل کشور امکان پذیر است.


مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه بین المللی
یک قطعه عکس تمام رخ ۴* ۳( با حجاب اسلامی برای بانوان)
گواهینامه بین المللی قبلی( در صورت معتبر بودن )
اصل یا کپی صفحه اول پاسپورت
تکمیل فرم درخواست
پرداخت هزینه های اعلام شده

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X اجاره خودرو در دبی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023