بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام کشور است؟دلیل مهاجرت ایرانیان به خارج کشور, بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت ایرانیان به خارج کشور

 

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 

باتوجه‌ به آمارهای رسمی بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان انگلیس، فرانسه، کانادا، آلمان، استرالیا، جمهوری چک، قبرس، ترکیه، یونان و امارات است. در این مطلب از بیتوته تلاش خواهیم کرد که مناسب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان را به شما معرفی نماییم.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

یکی از عمده‌ترین دلایل مهاجرت، رویای داشتن شغل خوب و مرتبط با مهارت و تحصیلات است. شغلی که بتواند هم تمام دغدغه‌های مالی و اقتصادی را برطرف کند و هم رفاه نسبی به همراه داشته باشد. شرایطی که در کشورهای مدرن و پیشرفته به‌راحتی امکان‌پذیر است.

 

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,ارزانترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

نمودار مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی

 

کشورهایی همچون کانادا، آلمان، استرالیا، هلند، بریتانیا و ترکیه ... در زمره بهترین کشورها از نظر رفاهی  هستند. برای مهاجرت کاری افراد بایستی فاکتورهایی نظیر تسلط به زبان کشور مقصد، داشتن مهارت کاری مرتبط با تحصیلات و....را داشته باشند تا بتوانند به‌راحتی ویزای کار دریافت نمایند. در ادامه مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان با ما همراه باشید تا با چند کشور میزبان آشنا شویم.

 

مهاجرت ایرانیان به ترکیه 

ترکیه یکی از کشورهای محبوب و ارزان برای ایرانی‌ها می‌باشد. این کشور که به‌واسطه نزدیکی به ایران و داشتن شرایط اقتصادی خوب و همچنین شرایط فرهنگی و اجتماعی متشابه با ایران، متقاضیان ایرانی زیادی از طریق ویزای کار، تحصیل، حتی خرید ملک در کشور ترکیه به‌راحتی اقامت می‌گیرند.

 

مهاجرت ایرانیان به ترکیه, انواع روش های مهاجرت ایرانیان

روش های مهاجرت ایرانیان به ترکیه

 

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

• مهاجرت از طریق کار: اگر فردی به زبان ترکی مسلط باشد و در حرفه‌ای تخصص داشته باشد می‌تواند از طریق کار برای مهاجرت اقدام نماید. فرد متقاضی بعد از دریافت اجازه کار، بلافاصله بیمه پزشکی دولت ترکیه را دریافت خواهد کرد (بیمه SGK) 

 

• مهاجرت از طریق خرید ملک: در صورت خرید ملک می توتنید اقامت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان دریافت نمایید. در سال 2023 حداقل قیمت خانه برای دریافت اقامت 75 هزار دلار تعیین شده بود.

 

• مهاجرت از طریق تحصیل: ترکیه دانشگاه‌های معتبری دارد. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه باید در آزمون  یوس شرکت نمایید و در صورت قبولی و ثبت‌نام در دانشگاه اجازه اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت می‌نمایید.

 

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌تواند از طریق ثبت شرکت در ترکیه، سپرده بانکی و راه اندازی کسب و کار و... باشد. برای سرمایه گذاری در این کشور ابتدا باید یک حساب بانکی در ترکیه داشته باشید.

 

• مهاجرت از طریق اخذ شهروندی: این روش جزو بهترین روش‌ها برای مهاجرت می‌باشد. برای این روش مهاجرت شما نیاز به سرمایه 250 هزاردلاری برای خرید خانه در ترکیه هستید و در این صورت پس از 2 ماه پاسپورت ترکیه را برای اخذ شهروندی دریافت خواهید کرد.

 

• مهاجرت از طریق اجاره خانه: به این روش، روش اقامت توریستی می‌گویند که با اجازه خانه می‌توانید در این کشور اقامت موقت در حدود یک سال داشته باشید. این روش پرریسک‌ترین روش مهاجرت می‌باشد.  

 

ارزانترین کشور برای مهاجرت ایرانیان, راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه گذاری

 

مهاجرت ایرانیان به آلمان

آلمان به‌خاطر اقتصاد پررونق، فرصت‌های شغلی بسیار، دستمزدهای بالا، امنیت شغلی بالا برای کارگران، کیفیت آموزشی عالی و هزینه‌های پایین تحصیل، مهاجرانی از سراسر دنیا به خصوص ایرانیان را جذب کرده است. در ادامه مقاله انواع مهاجرت به آلمان را ذکر می‌کنیم.

 

• مهاجرت از طریق ویزای کاری: این کشور صنعتی مقررات آسانی برای اخذ اقامت از طریق کار برای مهاجران فراهم کرده است. برای اخذ ویزا، پس از احراز صلاحیت متقاضی کار، برای متقاضی ویزای کاریابی ۶ماهه صادر می‌شود تا برای جستجوی کار به آلمان سفر کند. در صورت پیدا کردن کار در این مدت زمانی فرد  می‌تواند ویزای کار آلمان را دریافت کند.

 

اگر کسی بتوانید 4 سال در آلمان ویزای کاری خود را تمدید کند، در پایان سال پنجم می‌تواند برای اقامت دائم آلمان اقدام کند. تسلط به زبان آلمانی جزو اولویت‌های پذیرش متقاضیان برای مهاجرت به این کشور می‌باشد.

 

ارزانترین کشور برای مهاجرت ایرانیان, راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت ایرانیان به کشور آلمان

 

• مهاجرت تحصیلی به آلمان: آلمان کشوری ثروتمند و صنعتی است که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولت آلمان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید در غیر این صورت باید در کلاس‌های زبان آلمانی پیش از تحصیل شرکت نمایید.

 

ولی اگر مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 را دارید این امکان برای شما وجود دارد که با هزینه‌های پایین در برخی از دانشگاه‌های خصوصی آلمان تحصیل نمایید. ضمناً شما در این کشور می‌توانید با شرکت در دوره‌هایی مانند بیزینس، هواپیما و مدیریت به راحتی کار پیدا کنید. همچنین دانشگاه به شما 95 درصد تضمین پیدا کردن کار را می‌دهد.

 

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری: رشد بالای اقتصادی، وجود صنایع بزرگ، امنیت اقتصادی و... آلمان را به جذاب‌ترین کشور برای سرمایه‌گذاری ایمن تبدیل کرده است. برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در آلمان شما نیاز به ارائه یک طرح اقتصادی دارید. این طرح باید به‌گونه‌ای باشد که در کشور آلمان قابلیت اجرا و سودآوری داشته باشد و همچنین متقاضی در آن حوزه دارای تجربه کاری باشد. انواع مختلف ثبت شرکت در آلمان عبارت‌اند از شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و تأسیس شعبه‌ای از یک شرکت خارج از آلمان.

 

• مهاجرت از طریق کارآفرینی: سرمایه گذاران و کارآفرینانی که در آلمان فرصت شغلی و اقتصادی ایجاد می‌کنند امکان مهاجرت و اقامت در آلمان را دریافت می‌کنند. در صورتی که سه سال وضعیت خود را به‌عنوان کارآفرین حفظ کنید. می‌توانید به صورت نامحدود اجازه اقامت از دولت آلمان را دریافت کنید.

 

دلیل مهاجرت ایرانیان به خارج کشور, بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به آلمان برای تحصیل

 

مهاجرت ایرانیان به بریتانیا

کشور بریتانیا با داشتن اقتصاد قوی، نرخ پایین بیکاری، رفاه نسبتاً بالای زندگی و امنیت شغلی و اجتماعی بالا متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. درآمد و امنیت شغلی در این کشور بالا است. اخذ ویزای انگلیس آسان نمی‌باشد؛ ولی افرادی که خویشاوندان نزدیک آنها در این کشور زندگی می‌کنند و یا دارای ارتباط تجاری قوی با بازار می‌باشند، شرایط مهاجرت را دارند.روش‌های مهاجرت به انگلیس عبارت‌اند از:

 

• مهاجرت تحصیلی: ویزای تحصیلی این کشور با نام  Tier4 شناخته می‌شود و برای دانش‌آموزان، دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دوره‌های کوتاه‌مدت صادر می‌گردد. کشور انگلستان یکی از گران‌ترین کشورها برای تحصیل مهاجران می‌باشد.  

 

• مهاجرت کاری: این کشور به منظور جبران کمبود نیروی کار خود، از سراسر جهان به متخصصین و نیروی کار ماهر، انواع ویزای کاری را ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که افراد با سطح بالای علمی، تحصیلی و تخصصی شانس اخذ این ویزا را دارند.

 

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری: ویزای مهاجرت انگلیس Tier1  یکی از سخت‌ترین برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری در جهان است. برای این نوع مهاجرت حداقل باید 2 میلیون پوند، سرمایه داشته باشید.

 

• مهاجرت نخبگان، مشاهیر و هنرمندان: این کشور برای افرادی که دارای استعدادهای بالا و درخشانی هستند و زمینه مشهورشدن و سودآوری اقتصادی برای انگلستان را داند برنامه‌های ویژه و مختلفی دارد.

 

مهاجرت ایرانیان به ترکیه, انواع روش های مهاجرت ایرانیان, بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت نخبگان به بریتانیا

 

• مهاجرت از طریق ازدواج: درصورتی‌که شخصی با یک شهروند انگلیسی ازدواج نماید و 2 سال از زندگی مشترک آنها بگذرد، شخص متقاضی می‌تواند در خواست اقامت انگلستان را ارائه دهد.

 

• مهاجرت به انگلستان از طریق تولد: انگلستان کشوری است که از قانون خون تبعیت می‌کند. یعنی صرف تولد در خاک این کشور، موجب اخذ تابعیت آن را برای فرد ایجاد نمی‌کند و باید یکی از والدین تابعیت این کشور را داشته باشند.

 

• پناهندگی: پناهندگی بدترین نوع مهاجرت است؛ زیرا باید شخص پناهنده مدتی در کمپ پناهندگان زندگی کند و حتماً دلیل قانع کننده به آفیسر مهاجرت ارائه دهد. پناهندگان همواره تحت شرایط اجتماعی خاصی قرار دارند و در صورت بهبود وضع در کشور خودشان، مجبور به ترک انگلستان خواهند شد.

  

مهاجرت ایرانیان به کانادا

کانادا کشوری پر پتانسیل برای جذب مهاجر از سراسر دنیا می‌باشد. شرایط اخذ اقامت کانادا چندان دشوار نیست. به همین دلیل درصد نسبتاً بالایی از جمعیت متقاضیان مهاجرت به کانادا را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند مهاجرین  می‌توانند از خدمات درمانی، بازار کار و یا زمینه‌های مختلف آموزشی استفاده کنند.

 

ثبات اقتصادی، امنیت بالا، سطح رفاه نسبتاً عالی و مناظر طبیعی از ویژگی‌های بارز کشور کانادا می‌باشد که  باعث محبوبیت بالایی در بین متقاضیان ایرانی شده است. ایرانیان زیادی در شهرهای تورنتو و ونکوور زندگی می‌کند. هزینه زندگی در کانادا تقریباً بالاست اما حداقل دستمزد نیز زیاد است و معمولاً کارگران زندگی راحتی دارند.  

 

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان, مهاجرت ایرانیان به ترکیه, انواع روش های مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به کانادا برای تحصیل و کار

 

• اخذ ویزای دانشجویی کانادا: پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا که دارای شماره DLI باشد. علاوه بر این باید دارای تمکن مالی بوده و آفیسر اداره مهاجرت کانادا را قانع کنید که بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود برخواهید گشت.

 

• اخذ ویزای دانش‌آموزی: باید بتوانید برای فرزندتان در مقطع دبستان یا دبیرستان از یکی از مدارس کانادا پذیرش بگیرید. اگر فرزند شما کمتر از 10 سال داشته باشد. وجود یکی از والدین ضروری است.

 

• مهاجرت کاری: فرد متقاضی باید مشاغل موردنیاز کانادا را بررسی نماید و سپس بتواند ویزای کار کانادا را دریافت نماید. یکی از روش‌های مهاجرت کاری جاب آفر می‌باشد. یعنی کارفرمای کانادایی باید یک پیشنهاد شغلی به متقاضی بدهد و اداره مهاجرت را قانع کند که این جایگاه شغلی در کانادا پیدا نمی شود.

 

روش دوم کار پس از تحصیل است که به عنوان PGWP شناخته می‌شود که یک مجوز کار موقت است. روش سوم، مهاجرت به کانادا با ICT  است. شرکت‌های بین‌المللی این امکان را دارند که برای اثر بخشی مدیریت و افزایش رقابت نیروی خارجی متخصص جذب نمایند. روش چهارم، مهاجرت با مدرک فنی حرفه‌ای است افرادی که دارای مدارک حرفه‌ای و فنی خاصی هستند به طور دائممی توانند به کانادا مهاجرت کنند.

 

مهاجرت به هلند

اقتصاد قوی، امنیت شغلی، سطح بالای زندگی و دانشگاه‌های معتبر، از مزیت‌های این کشور سرسبز اروپایی می‌باشد. در سال‌های اخیر هلند ایرانیان زیادی را جذب کرده است.

 

• مهاجرت کاری: برای مهاجرت کاری باید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما به متقاضی داده شود. نرخ بیکاری در هلند تقریباً 3.7 درصد می‌باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار هلند می‌شوند بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات می‌توانند اقامت دایم این کشور را دریافت کنند.

 

• مهاجرت از طریق تحصیل: داشتن مراکز علمی معتبر، نرخ کم‌هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی یکی از علل جذب دانشجویان خارجی به این کشور است.

 

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری: روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت در هلند عبارت‌اند از: خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی.

 

• مهاجرت از طریق ازدواج: در هلند دو نوع ویزا برای ازدواج صادر می‌گردد، ویزای نامزدی و ویزای ازدواج

 

• مهاجرت ورزشی: اگر فردی در سطح جهانی و بین‌المللی شناخته شده باشد می‌تواند اقدام به اخذ اقامت در این کشور نماید.

 

• مهاجرت هنرمندان: برای این نوع مهاجرت اگر هنرمندی از کشورهای اروپایی باشد نیاز به اقدام خاصی برای مهاجرت ندارد و می‌تواند به‌سادگی در این کشور زندگی کند. اما سایر کشورها باید در قالب خود اشتغالی وارد کشور هلند شوند.

 

 دلیل مهاجرت ایرانیان به خارج کشور, بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان, مهاجرت ایرانیان به ترکیه, انواع روش

مهاجرت به هلند

 

مهاجرت ایرانیان به استرالیا

کیفیت سطح بالای زندگی دراسترالیا، وجود فرصت‌های شغلی در زمینه های مختلف، مزایای بازنشستگی، تحصیل به زبان انگلیسی،کیفیت و سطح آموزشی بسیار قوی، اقامت دایم بعد از اتمام تحصیلات، مهاجران بسیاری را جذب کرده است. اگرچه هزینه زندگی دراسترالیا نسبتا بالا است، اما مهاجران با حداقل دستمزد بالا می‌توانند زندگی مرفه ای داشته باشند.

 

مهاجرت به استرالیا  از طریق کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی و تحصیل امکان پذیر است. این کشور با سیستم درخواست ویزای آنلاین شرایط ویژه و راحتی را برای مهاجرین فراهم آورده است.

 

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان, بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

انواع ویزای مهاجرتی به استرالیا

 

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت برای نیروهای متخصص می‌باشد. مهم‌ترین ویزاهای کاری و مهارتی استرالیا عبارت‌اند از:

• ویزای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری (ویزای 188)

• ویزای مهارتی استرالیا به‌صورت مستقل (ویزای 189)

• ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی (ویزای 190)

• ویزای کار مهارتی مناطق کم‌جمعیت (ویزای 491)

• اقامت موقت فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص (ویزای 476)

• ویزای نخبگان (ویزای تلنت)

• ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت (ویزای 187)

• اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا (ویزای 485)

• ویزای بازنشستگان (ساب کلاس 405 و 410)

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------