سفر نوروزی به کشور چینتور گردشگری چین,شهر های چین,مکان های تفریحی چین

 
کشور چین پرجمعیت ترین و قدیمی ترین کشور در دنیا شناخته شده و در شرق قاره آسیا قرار گرفته است. چین دارای مناطق بسیار دیدنی و متنوع از جمله بیابان ها و تپه های سرسبز میباشد. آب و هوای این کشور در خطه شمال در فصل تابستان بسیار گرم و در زمستان با سرمای شدید میباشد. به طور کلی آب و هوای شمال و غرب چین با جنوب و شرق آن تفاوت داشته و هرچه به طرف شمال نزدیک شوید آب و هوا گرم و خشک تر می شود.


پایتخت کشور چین پکن نام دارد و از پرجمعیت ترین شهر های چین میباشد. پکن جمعیتی در حدود 22 میلیون نفر را در خود جای داده است. از نظر رشد اقتصادی، پکن یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین شهر های چین بوده و در صنایع خودرو پیشرفت چشم گیری داشته است. آب و هوای پکن در فصل بهار گه گاهی  همراه با گرما بوده، تابستان های گرم با باران های موسمی، پاییز با هوای گرم و آفتابی و در فصل زمستان با بارش برف و باران همراه میباشد. از جاذبه های تفریحی پکن شهر ممنوعه را میتوان نام برد که مکان حکومت چندین پادشاه در زمانهای مختلف بوده است، از سلسله مینگ و تاکینگ در شهر ممنوعه پکن حکمرانی کرده اند. معماری این شهر با ظرافت خاصی طراحی شده که بیانگر مسائل دفاعی کشور چین می باشد.
 

تور گردشگری چین,شهر های چین,سفر به چین

 
از دیگر جاذبه های گردشگری چین کاخ پوتلا است، این کاخ در دره لهاسا با ارتفاع بیش از 170 متر واقع شده و از قدیمی ترین و بزرگترین سازه های تاریخی در تبت میباشد. پوتلا محل اقامت دالایی لامای چهاردهم بود. ساخت این قصر پادشاهی در زمان حکومت  لامایی پنجم (1645) شروع شد و در سال 1648 به اتمام رسید.


کوه چان بای شان چین جزء مناطق بسیار جذاب و پر بازدید گردشگران انتخاب شده که آب و هوای آن در فصل بهار گرم بوده و شامل گونه های مختلف حیوانات از جمله گوزن، خرس و پلنگ میباشد. این کوه آتشفشانی در کنار رودخانه ای قرار گرفته که زیبایی آن را چندین برابر کرده است و لقب رودخانه بهشت را از آن خود نموده است.

 

تور چین,سفر به چین,تور مسافرتی چین

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------