معرفی تالاب چوک یا تراک ؛ قبرستانی در اعماق اقیانوس آرامبزرگترین قبرستان کشتی ها, عکس های تالاب چوک, تاریخچه تالاب چوک

در دوران ماقبل تاریخ تالاب چوک محل سکونت چندین قبیله بود

 

ناوگان ارواح تالاب تراک، گورستانی عجیب در اعماق آب!

تالاب چووک، که قبلاً آتول تروک نام داشته، قسمتی از جزیره مرجانی است.شهر Weno در جزیره Moen به عنوان پایتخت جزیره مرجانی و همچنین به عنوان مرکز ا لت عمل می کند و با 13700 نفر بزرگترین شهر در FSM است.

تاریخچه تالاب تراک

تالاب تراک در ماقبل تاریخ:

مشخص نیست که جزایر چوک برای اولین بار چه زمانی استقرار فته اند، اما شواهد باستان شناسی نشان می دهد که جزایر فیفن و جزایر وینه در قرن اول و دوم قبل از میلاد دارای سکونتگاه های انسانی بوده اند. شواهد بعدی نشان می دهد که سکونتگاه های انسانی گسترده در قرن چهاردهم پس از میلاد در چوک ظاهر شدند.

 

تالاب تراک در استعمار:

اولین مشاهده توسط اروپایی ها توسط در نورد اسپان یی Álvaro de Saavedra در هیئت کشتی فلوریدا در ماه اوت سپتامبر 1528 ثبت شد. تالاب چووک به دلیل قرار گرفتن در قسمت جزایر کارولین تحت سلطه امپراطوری اسپان بود.در اواخر قرن نوزدهم، تالاب چوک محل سکونت چندین قبیله بود که درگیر جنگ های متناوب بودند و همچنین تاجران جمعیت کمی را تشکیل می دادند.

 

کنترل اسپان یی ها بر جزایر فقط به صورت اسمی بود. اسپان یی ها در سال 1886 برای برافراشتن پرچم بر فراز چوک توقف کردند و در سال 1895 به عنوان بخشی از تلاش برای اعمال کنترل و مذاکره صلح بین قبایل متخاصم چوکی بازگشتند.

جزایر کارولین در سال 1899، پس از خروج اسپان از اق نوس آرام در پی جنگ اسپان و آمریکا، به امپراتوری آلمان فروخته شد.

 

در طول جنگ جهانی اول، نیروی در یی ژاپن وظیفه تعقیب و نابودی اسکادران آس ی شرقی آلمان و حفاظت از خطوط کشتیرانی برای تجارت متفقین در اق نوس آرام و اق نوس هند را بر عهده داشت. در جر ن این عمل ت، نیروی در یی ژاپن دارایی های آلمان را در گروه های مار نا، کارولین، جزایر مارشال و پالائو تا اکتبر 1914 تصرف کرد. چوک پس از شکست آلمان در جنگ جهانی اول، تحت فرمانی از سوی جامعه ملل، تحت مالکیت امپراتوری ژاپن قرار گرفت.

 

بزرگترین قبرستان کشتی ها, عکس های تالاب چوک, تاریخچه تالاب چوک

عکس های تالاب تروک

 

معنی چووک (تراک)

چووک در زبان چوکی به معنای کوه است. این تالاب تا سال 1990 عمدتاً به عنوان Truk (تلفظ نادرست Ruklcitation) شناخته می شد. نام های دیگر عبارتند از Hogoleu، Torres، Ugulat، و Lugulus.

 

تالاب تراک چووک چیست؟

جزایر چوک"Truck Atoll پایگاه اصلی نیروی در یی امپراتوری ژاپن در اق نوس آرام جنوبی در طول جنگ جهانی دوم بود. این مکان محل حمله بزرگ ا لات متحده در طول عمل ت تگرگ در فوریه 1944، و عمل ت زندانی، یک حمله کوچک توسط نیروهای بریتان یی و کانادایی در ژوئن 1945 بود.

 

در سال 1944، ظرفیت تروک به عنوان یک پایگاه در یی از طریق حمله هوایی نیروی در یی از بین رفت. ژاپنی ها که یک هفته قبل از حمله ا لات متحده توسط اطلاعات هشدار داده شده بود، کشتی های جنگی بزرگتر خود ( رزمناوهای سنگین و ناوهای هواپیمابر) را به پالائو منتقل کرده بودند.

 

هنگامی که نیروهای آمریکایی جزایر مارشال را تصرف کردند، از آنها به عنوان پایگاهی برای حمله صبح زود در 17 فوریه 1944 به تالاب تروک استفاده کردند. عمل ت Hailstone به مدت سه روز به طول انجامید، زیرا هواپیماهای مستقر در ناوهای آمریکایی دوازده کشتی جنگی کوچکتر ژاپنی ( رزمناوهای سبک، ناوشکن و کشتی های کمکی) و سی و دو کشتی تجاری را غرق کردند و 275 هواپیما را عمدتاً روی زمین منهدم کردند. پ مدهای این حمله باعث شد "تالاب تروک به بزرگترین قبرستان کشتی ها در جهان تبدیل شود".

 

حملات در اکثر موارد به تروک به عنوان یک تهدید بزرگ برای عمل ت متفقین در مرکز اق نوس آرام پا ن داد. پادگان ژاپنی در انیوتوک در طول تهاجمی که در 18 فوریه 1944 آغاز شد و کمک ز دی به نیروهای ا لات متحده در فتح آن جزیره کرد، از هرگونه امید واقعی برای تقویت و پشتیبانی محروم شد.

 

تروک توسط نیروهای متفقین (عمدتاً ا لات متحده) منزوی شد، زیرا آنها به پیشروی خود به سمت ژاپن، با حمله به سایر جزایر اق نوس آرام، مانند گوام، سایپان، پالائو و ایوو جیما ادامه دادند.از 12 تا 16 ژوئن 1945 مجدداً توسط بخشی از ناوگان بریتان یی اق نوس آرام در طی عمل ت Inmate مورد حمله قرار گرفت. نیروهای ژاپنی در تروک و سایر جزایر مرکزی اق نوس آرام، قبل از تسلیم شدن ژاپن در اوت 1945، با کمبود غذا مواجه شدند و با گرسنگی مواجه شدند.

 

زمانی که اویک در 18 فوریه 1944 توسط بمب افکن های اژدر انتقام جو غرق شد، نزدیک به 700 خدمه حضور داشتند. بقا ی انسان، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود، تنها مربوط به یکی از این 700 نفر است که از این حمله جان سالم به در نبرده است. در واقع، تنها چند نفر از خدمه نجات فتند.

 

 تالاب چوک کجاست, غواصی در تالاب تراک, غواصی تالاب چوک

چووک در زبان چوکی به معنای کوه است

 

اگر به ارواح اعتقاد دارید، ممکن است به این فکر کنید که آ تالاب تروک آن چه که اکنون از سال 1990 به عنوان مرداب چوک شناخته می شود، خالی از سکنه است خیر.

اکنون تالاب تروک که با نام تالاب چوک نیز شناخته می شود همان پایتخت کشتی غرق شده جهان است و اگر شما از علاقه مندان به شکسته ها و کشتی های غرق شده در تاریخ هستید بازدید از تالاب تروک برای شما ضروری است.

 

بقا ی انسان تالاب تروک شامل جمجمه انسان، استخوان پا و استخوان دنده است. بقا ی انسان را می توان در سه فروند از 48 غرق تالاب تروک چووک از جمله لاشه های Oike، Shinkoko Maru و Yamagiri پیدا کرد. اینها چیزی است که از بیش از 4500 جان انسان از دست رفته در تالاب تروک طی عمل ت Hailstone در سال 1944 باقی مانده است.

 

KEYWORDS

تالاب تروک بعد از جنگ جهانی به بزرگترین قبرستان کشتی ها در جهان تبدیل شد

 

شروع غواصی در تالاب تراک (چوک)

در اواخر دهه 1960 بود که غواصان ورزشی شروع به غواصی در این منطقه کردند و ژاک کوستو در سال 1969 مستندی به نام مرداب کشتی های گمشده را در اینجا فیلمبرداری کرد.

امروزه، تالاب چوک محلی جذاب برای غواصان شده است که از سرتاسر جهان به اینجا می آیند تا غرق شده های به خوبی حفظ شده را تجربه کنند، هنوز هم مقادیر ز دی از آثار باستانی وجود دارد.

 

 معنی چووک, تالاب چوک, تالاب چوک کجاست

در اواخر دهه 1960 بود که غواصان ورزشی شروع به غواصی در این منطقه کردند

 

گردآوری:بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------