پارک ملی لینسویز ماراینسیز، عجیب ترین پارک ملی دنیانحوه به وجود آمدن پارک ملی لینسویز ماراینسیز, امکانات پارک ملی لینسویز ماراینسیز, زمان مسافرت به پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز مارایسیز در برزیل

 

آشنایی با پارک ملی لینسویز ماراینسیز

در سرتاسر جهان مکان های استثنایی وجود دارند که انسان از دیدن آن ها تعجب زیادی می کند. دلیل آن تفاوت این مکان با دنیای روزمره و تکراری ما است. پارک ملی لینسویز ماراینسیز یکی از آن مکان ها است که انگار تکه ای از دنیای دیگر را بر روی زمین می بینیم!

معرفی پارک ملی لینسویز ماراینسیز

این پارک یکی از محیط های گردشگری پر طرفدار برزیل است که می تواند اعجاب هر گردشگری را برانگیزد. پارک ملی لینسویز ماراینسیز در شمال شرقی کشور برزیل واقع شده است.

این پارک در ایالت مارانو برزیل قرار دارد و سالیانه گردشگران بسیار زیادی به قصد تفریح و یا گشت و گذار به این منطقه زیبا سفر می کنند. به همین دلایل این پارک در سال 1981 به عنوان پارک ملی نام گذاری شد.

این پارک به قدری زیبا و خاص است که جزو 15 مکان خارق العاده کره زمین قرار گرفته است.

 

معرفی پارک ملی لینسویز ماراینسیز برزیل, عجیب ترین پارک ملی دنیا, عکس های پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیز مانند تکه ای از سیاره ای دیگر است

 

به طور کل می توان گفت که این مکان یکی از خاص ترین مکان های شناخته شده کره زمین است. دلیل خاص بودن و زیبایی این پارک، تقابل شن زار و صحرا با دریا است. اما وقتی عجیب تر و خاص تر می شود که این ترکیب به شکلی منظم در طول 1550 کیلومتر در این پارک تکرار شده است!

 

با نگاه اول به عکس ها حتما با خود می اندیشید که این پارک در واقع در یک صحرا واقع شده است اما این طور نیست. در این پارک سالیانه حدود 1100 میلی متر باران می بارد و این مقدار بسیار زیادی است. علت این باران بسیار زیاد، قرار گیری این پارک در کنار حوزه ی رود آمازون است.

 

تمامی آب هایی که در گودال های آبی این پارک ملی جمع شده اند، همگی به سبب باران زیادی است که در طول سال در این مکان می بارد و در واقع منبع این آب ها دریا نیست.

به همین دلیل در فصل های گرم سال و با کمتر شدن بارش، آب این گودال ها نیز تبخیر می شوند و گودال ها کم عمق می شوند.

 

آب در حوزه های این پارک به شکل فیروزه ای رنگ دیده می شود و دلیل آن تمیز بودن آب بارانی است که می بارد. ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ کرمی رنگ ماسه ها ترکیب بسیار زیبایی به وجود می آورد و مایه شگفتی هر انسانی می شود.

 

نحوه به وجود آمدن پارک ملی لینسویز ماراینسیز

 

عجیب ترین پارک ملی دنیا, لینسویز ماراینسیز, پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیز در طی هزاران سال شکل گرفته است

 

دو رودخانه از این منطقه می گذرند. این دو رودخانه سالیان سال شن های این منطقه را می شستند و همراه خود به اقیانوس اطلس می بردند. به طور عادی این عمل در سراسر جهان ایجاد می شود و این شن ها سواحل دریایی را شکل می دهند.

اما در ماه هایی کم آبی که سطح آب بسیار پایین می آید، بادهای تندی که از شمال به طرف جنوب می وزیده، هر ساله مقدار زیادی از این شن ها را حدود 50 کیلومتر جا به جا می کرده است و در نتیجه این شن ها در منطقه لینسویز ماراینسیز متوقف می شدند و تپه های از شن به ارتفاع 30 متر و یا بیشتر می ساختند.

 

با توجه به این که هر کدام از مراحل بالا هزاران سال طول کشیده است، رسیدن به شکل امروز نیز در این پارک ده ها هزار سال طول کشیده.

 

چه تفریحاتی می توان در پارک ملی لینسویز ماراینسیز انجام داد؟

 

زمان مسافرت به پارک ملی لینسویز ماراینسیز, عجیب ترین پارک ملی دنیا, لینسویز ماراینسیز

تفریحات زیاد و متنوعی در این منطقه برای گردشگران ایجاد شده است

 

گشت و گذار در طبیعت زیبا و چشم نواز این منطقه بهترین تفریحی است که می توانید داشته باشید. البته تفریحات دیگر نیز برای گردشگران این منطقه در نظر گرفته شده است. 

 

• آفرود

تور های آفرود با ماشین های مخصوص و یا موتور های چهار چرخ یکی از تفریحاتی است که شما می توانید در پارک ملی لینسویز ماراینسیز انجام دهید.

این تورها انواع مختلفی دارند و قیمت های آن ها نیز مختلف است. در این تور ها معمولا افراد را به زیباترین نقاط این پارک ملی می برند و ممکن است که نصف روز و یا یک روز کامل طول بکشند.

 

• شنا و آب تنی

همچنین شنا در حوضچه های این پار می تواند برای بسیاری از افراد لذت بخش باشد اما این نکته وجود دارد که آب های این حوضچه ها کمی سرد و به طور میانگین دمایی معادل 25 درجه سانتی گراد دارند.

اما در فصل های گرم سال به دلیل تابش مستقیم آفتاب دما کمی بالاتر می رود و می توان به راحتی به شنا و آب تنی در حوضچه ها پرداخت.

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، آب این حوضچه ها حاصل بارش باران است و به همین دلیل آب بسیار تمیز و شفاف و تقریبا شیرین است.

 

 عکاسی و ثبت مناظر

 

زمان مسافرت به پارک ملی لینسویز ماراینسیز, عجیب ترین پارک ملی دنیا, لینسویز ماراینسیز

در این ناحیه می توانید عکس های بسیار زیبایی از طبیعت بگیرید

 

عکس هایی که می توانید در این منطقه بگیرید، می تواند بسیار خاطره انگیز شود! طبیعت در این قسمت به یکی از زیبا ترین شکل های خود بدل شده است و به همین خاطر عکس های شما نیز بسیار زیبا می شوند.

مکان هایی در این پارک وجود دارد که شما می توانید در آن جا به پیک نیک بروید و برای خود و خانواده تان روز به یاد ماندنی بسازید.

 

• قایق سواری و تیوپ سواری

تیوپ سواری و قایق سواری در آب های پارک ملی لینسویز ماراینسیز نیز یکی از تفریحاتی است  که شما می توانید انجام دهید در این پارک انجام دهید.

در این پارک ملی رودخانه ای به نام ریو پرگیسس وجود دارد که امکان قایق سواری در آن وجود دارد. شما می توانید از ابتدای این رودخانه یعنی شهر  بررینس شروع کنید و از تمامی مناطق از جمله این پارک ملی گذر کنید و در نهایت به اقیانوس اطلس برسید! 

البته با توجه به این که این رودخانه راه های فرعی و خطرناکی دارد، شما حتما نیاز به یک راهنما برای سفر در آن دارید.

 

• گشت و گذار در آسمان

همچنین هلی کوپترها و هواپیما هایی در این منطقه وجود دارند که با آن ها می توانید حدود 30 دقیقه در آسمان پارک ملی لینسویز ماراینسیز پرواز کنید و از طبیعت این پارک لذت ببرید.

این ها بخشی از تفریحاتی است که تا کنون در این پارک برای گردشگران در نظر گرفته شده است و با افزایش گردشگران در این ناحیه، تفریحات در این ناحیه نیز افزایش می یابد.

 

• چتر بازی

با توجه به این که در برخی از ماه های سال باد های ملایمی در این منطقه می وزد، می توان در این منطقه چتر بازی نیز کرد. 

این ورزش بسیار هیجان انگیز است و می تواند خاطره بسیار زیبا و ماندگاری برای شما بسازد. گرچه که این پارک از روی زمین نیز بسیار زیباست اما دیدن آن از فراز آسمان هیجان انگیز تر است.

 

بهترین زمان مسافرت به پارک ملی لینسویز ماراینسیز

 

امکانات پارک ملی لینسویز ماراینسیز, زمان مسافرت به پارک ملی لینسویز ماراینسیز, عجیب ترین پارک ملی دنیا

نیمه اول سال بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه است

 

بهترین زمان مسافرت به این پارک در نیمه اول سال خصوصا اواخر بهار است. در این زمان با توجه به بارش ها، حوضچه ها پر از آب هستند و همچنین دمای هوا نیز بسیار مناسب است. 

اما بهتر است که در نیمه دوم سال به این مکان سفر نکنید زیرا حوضچه ها تقریبا خالی می شوند و باد ها و بارش ها نیز شروع می شوند.

 

با توجه به باد های شدید در نیمه دوم سال و جا به جا شدن شن ها، خطراتی مانند گم شدن در این صحرا بیشتر می شود.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023