آیا اتریوم کلاسیک ارزش استخراج را دارد؟نحوه استخراج اتریوم کلاسیک, استخراج اتریوم کلاسیک با کارت گرافیک

اتریوم کلاسیک چیست

 

اتریوم کلاسیک Ethereum Classic چیست؟

اتریوم کلاسیک یکی از انواع رمز ارزهای ایمن است که به علت سودآوری زیادی که داشته طی سالهای اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده. استخراج رمز ارزها در دنیای امروز نسبت به معاملات بورسی سودآوری بالاتری دارد. در این مطلب از بیتوته قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما به بررسی ارز اتریوم کلاسیک بپردازیم. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

ارز اتریوم کلاسیک چیست؟

ارز اتریوم کلاسیک یا ETC به رمز ارزی گفته می شود که در سال 2014 با هدف ایجاد نوعی قرارداد هوشمندانه و ایمن برای سرمایه گذاری به دنیا معرفی شد. اتریوم کلاسیک در واقع یکی از فورک های اتریوم است. این رمز ارز مشابه ارز اتریوم و بیت کوین مبتنی بر فناوری بلاکچین است.

 

پس از معرفی ارز اتریوم کلاسیک بسیاری از برنامه نویسان به فکر ابداع انواعی از پلتفرم ها و مراکز خدمات دهنده ی غیر متمرکز برای استخراج رمز ارز ها در بلاکچین افتادند. از جمله امکان هایی که برای ماینینگ اتریوم در آن سالها معرفی شد امکان سرمایه گذاری در سازمان خودگردان غیرمتمرکز (Decentralized Autonomous Organization) یا دائو است.

 

به طور خلاصه دائو به مرکز خودگردانی گفته می شود که ماهیت فیزیکی و حاکمیت مرکزی ندارد. در سازمان دائو تمام افراد در شرایط یکسانی معامله می کنند و از شرایط سودآوری یکسانی نیز بهرمند می شوند. در پروژه ی دائو سرمایه ی سرمایه گذاران در فضای ایمن جمع آوری شده و با به کار گیری آن در انواع سرمایه گذاری ها، انجام معاملات رمز ارزها در پلتفرم ها فعال نگه داشته می شود.

 

نتیجه معرفی این پروژه آن بود که تعداد زیادی قرارداد هوشمند بسته شد و حدود 12/7 میلیون اتر جمع آوری گردید. بنابراین پروژه خرید و فروش رمز ارز اتریوم کلاسیک یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های جهان است.

 

تاکنون تقریبا به اندازه ی 210.700.000 واحد اتریوم منتشر شده که از تمام این مقدار تنها حدود 116.313.299 در گردش سرمایه گذاری فعال است. از آنجایی که این رمز ارز در واقع فورک اتریوم است؛ کارایی بسیار مشابی دارد. تنها تفاوت چشمگیر آن این است که اتریوم کلاسیک بر مبنای الگوریتم اثبات کار یا POW کار می کند.

 

عرضه ی اتریوم کلاسیک, اتریوم کلاسیک, خرید اتریوم کلاسیک

فضای بلاکچین

 

روش های استخراج اتریوم کلاسیک

همانطور که اشاره شد اتریوم کلاسیک یکی از زیر مجموعه های اتریوم است. بنابراین با هر روشی (ماینر و یا سایر تجهیزات مبتنی بر پشتیبانی EtHash) که اتریوم را استخراج می کنید، می توانید این رمز ارز را نیز استخراج کنید.

 

توصیه می شود برای استخراج اتریوم کلاسیک از دستگاه های ASIC و یا ریگ های استخراج استفاده شود. ریگ های استخراج برای افرادی مناسب هستند که تجهیزات و سرمایه کافی برای استفاده و تهیه ی ماینرهای حرفه ای را ندارند. متاسفانه ماینرها بسیار گران هستند.

 

علاوه بر استفاده از ریگ های استخراج، یکی از راه هایی که می توانید بدون تهیه ی ماینر، رمز ارزهای مختلف را استخراج کنید، اجاره ی فضای ابری و استفاده از تجهیزات افراد دیگر با پرداخت اجازه ی ماهیانه است. در گذشته امکان استخراج اتریوم کلاسیک فراهم نبود اما در حال حاضر امکان استخراج این رمز ارز به صورت محدود فراهم شده. بنابراین با کم شدن تعداد کاربران و خلوت تر شدن فضای ریگ های استخراج، به اصطلاح سختی شبکه کاهش یافته و سرعت استخراج آن بیشتر شده است.

 

برای شروع استخراج یک بلوک جدید اتریوم کلاسیک لازم است مقدار خاصی از یک هش یا کد را که با نام nonce شناخته می شود، پیدا کنید. سپس محاسبات ریاضی که برای تولید بلوک های ارزی اتریوم در 15 ثانیه انجام میدادید را برای این رمز ارز نیز انجام دهید.

 

پس از پیدا کردن بلاک جدید، ماینر آن را به طور خودکار به سایر ماینر ها اعلام می کند. بعد از این مرحله کار تایید و اضافه شدن بلاک به سایر بلاک های زنجیره ی اتریوم کلاسیک در بلاکچین انجام می شود.جالب است که بدانید استخراج کننده ای که موفق شود مشکلات محاسباتی ریاضی دشوار را حل کند در قالب سکه ی اتریوم کلاسیک پاداش دریافت می کند.

 

خرید اتریوم کلاسیک, شارژ اتریوم کلاسیک, اتریوم

ریگ های استخراج

 

آیا امکان استخراج اتریوم کلاسیک با کارت گرافیک وجود دارد؟

پاسخ این سوال "بله" است. برای استخراج رمز ارز اتریوم کلاسیک با کارت گرافیک لازم است کارت گرافیک مورد نظر شما دارای حداقل 4 گیگابایت حافظه بوده و کم مصرف باشد. توجه داشته باشید! قبل از خرید کارت گرافیک باید نسبت به پشتیبانی کارت گرافیک از ETCHash مطمئن باشید.

 

انواع کارت هایی که از شرکت NVIDIA هستند اغلب ویژگی های مورد نیاز برای اسخراج رمز ارزها را دارند. اما اگر از انواع رمز ارزهای برند AMD استفاده می کنید نگران نباشید؛ قابلیت استخراج اتریوم کلاسیک در بسیاری از مدل های این برند نیز فراهم است.

 

برای راهنمایی بیشتر شما در این قسمت از مقاله به بهترین کارت های گرافیک که برای استخراج رمز ارزها مناسب هستند، اشاره می کنیم:

NVIDIA GeForce RTX 3080 12GB

AMD Radeon RX 6900 XT

AMD Radeon VII

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti

NVIDIA GeForce RTX 3090

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti

 

 سرمایه گذاری با اتریوم کلاسیک, عرضه ی اتریوم کلاسیک, اتریوم کلاسیک

کارت گرافیک

 

از لحاظ توان استخراج و میزان مصرف برق انواع این کارت گرافیک ها بسیار متفاوت هستند. به طور کلی هر چه میزان مصرف برق بالا می رود مقدار استخراج رمز ارز بیشتر می شود. مهم ترین عواملی که سودآوری رمز ارزها به آن بستگی دارد، عواملی مانند: ویژگی های سخت افزاری، قیمت رمز ارز و سختی شبکه است. پس از اینکه کارت گرافیک مناسب را تهیه کردید می توانید با روش های مختلفی میزان سودآوری آن را حساب کنید.

 

آیا سرمایه گذاری با اتریوم کلاسیک سودآور است؟

این سوال یک جواب کلی دارد و جواب این است که تقریبا سرمایه گذاری با تمام رمز ارزها می تواند سود آور باشد و میزان سودآوری آن به دانش، تجربه و استراتژی شما بستگی دارد. یکی از مواردی که باید در خصوص سودآوری اتریوم کلاسیک در نظر داشته باشید این است که قبل از سرمایه گذاری از زمان مناسب خرید و فروش این رمز ارز باخبر شوید.

 

عرضه ی اتریوم کلاسیک, اتریوم کلاسیک, خرید اتریوم کلاسیک

استخراج اتریوم کلاسیک

 

میزان پاداش و عرضه ی اتریوم کلاسیک چه میزان است؟

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که ارز اتریوم نسبت به اتریوم کلاسیک دارد این است که اتریوم کلاسیک دارای سقف عرضه است. در حال حاضر سقف عرضه ی اتریوم کلاسیک حدود 210700000 توکن است.

 

از ابتدای تاریخ دسامبر 2017 تا امروز تقریبا 65 درصد از کل ذخیره ی اتریوم کلاسیک عرضه شده. از لحاظ زمان تولید هر بلاک ارز اتریوم کلاسیک، تولید هر بلاک حدود 15 ثانیه طول می کشد. مشابه ارز اتریوم، پاداش اتریوم کلاسیک به ازای هر 5 میلیون بلاک حدود 20 درصد کاهش می یابد. شباهت دیگر این دو رمز ارز آن است که هر دو ارز دارای مکانیسم سختی استخراج مشابهی هستند. هر چه قدرت هش ماینر ها افزایش یابد، سختی آن نیز بالا می رود.

 

برای استخراج اتریوم کلاسیک به چه تجهیزاتی نیاز است؟

مشابه با روش های مختلف استخراج سایر رمز ارزها، استخراج اتریوم کلاسیک نیز از طریق کارت گرافیک (GPU) و ریگ های ایسیک (ASIC) انجام می شود. به هر حال اگر دارای لپ تاپ قدرتمندی هستید که دارای یکی از انواع کارت های گرافیک قوی برند ای ام دی (AMD) و یا انویدیا (NVIDIA) است، به راحتی می توانید در هر مکان و هر زمان کار استخراج اتریوم کلاسیک را انجام دهید. حتی جالب است که بدانید اگر سیستمی دارید که دارای کارت گرافیک انویدیا از سری 1080و رم 4 گیگابایتی است، می توانید یک ریگ استخراج قوی داشته باشید.

 

نحوه استخراج اتریوم کلاسیک, استخراج اتریوم کلاسیک با کارت گرافیک, سرمایه گذاری با اتریوم کلاسیک

آرم اتریوم کلاسیک

 

برای اینکه ماینر قوی تری داشته باشید می توانید تعداد کارت های گرافیک را حتی تا 6 عدد افزایش دهید. اما توجه داشته باشید که به علت بیشتر شدن مصرف برق و فعالیت سیستم، بعد از اضافه کردن کارت گرافیک لازم است از یک سیستم خنک کننده ی مناسب استفاده کنید.

 

در نهایت توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری در انواع ارزهای دیجیتال بستر بلاکچین، نسبت به روش های سودآوری آن دانش کافی را بدست آورید؛ زیرا همانطور که اشاره شد تقریبا تمام ارزها سودآوری دارند به شرطی که بدانید چه زمانی بلاک های جدید را خریداری کرده و در چه شرایطی آن را بفروشید.

 

گردآوری: بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سکه بیت

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023