پولکادوت چیست و آیا سرمایه گذاری خوبی است؟شبکه پولکادوت, ایمنی شبکه پولکادوت, ارزهای رمزنگاری شده

ارز پولکادوت (DOT)

 

پولکادات چیست و چرا به‌وجود آمد؟ 

پولکادوت یک ارز دیجیتال نسبتا جدید است که به سرعت محبوبیت پیدا می کند. ارز دیجیتال پولکادوت توکن بومی در بلاک چین به همین نام است. پولکادوت پروتکل هایی ایجاد کرد که به شبکه خود اجازه می دهد با سایر بلاک چین ها تعامل داشته باشد. از آنجایی که شبکه بلاک چین منعطف است، توانایی بیشتری در جهت محوری و پاسخگویی به نیازهای خاص دارد.

پولکادوت (DOT) چیست؟

پولکادوت یک پروتکل چند زنجیره ای خرد شده منبع باز است که شبکه ای از بلاک چین های تخصصی را به هم متصل و ایمن می کند و انتقال زنجیره ای متقابل هر نوع داده یا دارایی را تسهیل می کند، نه فقط توکن ها، در نتیجه به بلاک چین ها اجازه می دهد تا با یکدیگر کار کنند. پولکادوت برای ارائه پایه ای برای اینترنت غیرمتمرکز زنجیره های بلوکی، که به عنوان Web3 نیز شناخته می شود، طراحی شده است.

 

پولکادوت به عنوان یک متاپروتکل لایه 0 شناخته می شود زیرا زیربنای و توصیف قالبی برای شبکه ای از بلاک چین های لایه 1 به نام پاراچین (زنجیره های موازی) است. به عنوان یک فراپروتکل، پولکادوت همچنین قادر است به طور مستقل و بدون چنگال پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت زنجیره ای مطابق با خواست جامعه دارندگان توکن خود به روز کند.

 

پولکادوت پایه‌ای را برای پشتیبانی از وب غیرمتمرکز که توسط کاربرانش کنترل می‌شود و ایجاد برنامه‌ها، مؤسسات و خدمات جدید را ساده‌سازی می‌کند.

پروتکل پولکادوت (DOT) می‌تواند زنجیره‌های عمومی و خصوصی، شبکه‌های بدون مجوز، اوراکل‌ها و فناوری‌های آینده را به هم متصل کند و به این بلاک چین‌های مستقل اجازه می‌دهد تا اطلاعات و تراکنش‌های خود را از طریق زنجیره رله پولکادوت به‌طور غیرقابل اعتماد به اشتراک بگذارند.

 

ارز دیجیتال پولکادوت, قیمت لحظه ای پولکادات, بنیانگذاران پولکادوت

سرمایه گذاری در پولکادوت

 

توکن DOT بومی Polkadot سه هدف واضح را دنبال می‌کند: سرمایه‌گذاری برای عملیات و امنیت، تسهیل حاکمیت شبکه و پیوند توکن‌ها برای اتصال پاراچین‌ها.

 

پولکادوت چهار جزء اصلی دارد:

زنجیره رله: «قلب» پولکادوت که به ایجاد اجماع، قابلیت همکاری و امنیت مشترک در سراسر شبکه زنجیره‌های مختلف کمک می‌کند.

 

Parachains: زنجیره های مستقلی که می توانند توکن های خاص خود را داشته باشند و برای موارد استفاده خاص بهینه شوند.

 

Parathreads: شبیه به پاراچین اما با اتصال انعطاف پذیر بر اساس یک مدل پرداخت به موقع.

 

پل ها: به پاراچین ها و پاراتریدها اجازه می دهد تا با بلاک چین های خارجی مانند اتریوم ارتباط برقرار کرده و ارتباط برقرار کنند.

 

پولکادوت (DOT), ارز دیجیتال پولکادوت, قیمت لحظه ای پولکادات

بنیانگذاران پولکادوت

 

بنیانگذاران پولکادوت چه کسانی هستند؟

Polkadot پروتکل شاخص بنیاد Web3 است، یک بنیاد سوئیسی با مأموریت تسهیل یک وب غیرمتمرکز منبع باز، کاملاً کاربردی و کاربر پسند.

 

بنیانگذاران پولکادوت دکتر گاوین وود، رابرت هابرمایر و پیتر زابان هستند.

 

وود، رئیس بنیاد Web3، به لطف نفوذش در صنعت به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Solidity، شناخته شده ترین فرد از این سه نفر است. وود نیز با ابداع اصطلاح Web3 اعتبار دارد.

 

هابرمایر یکی از همکاران Thiel و محقق و توسعه‌دهنده بلاک چین و رمزنگاری است. Czaban مدیر سابق فناوری در بنیاد Web3 است که تجربه زیادی در صنایع بسیار تخصصی فین تک دارد.

 

چه چیزی پولکادوت را منحصر به فرد می کند؟

پولکادوت یک شبکه چند زنجیره ای خرد شده است، به این معنی که می تواند بسیاری از تراکنش ها را در چندین زنجیره به صورت موازی پردازش کند. این قدرت پردازش موازی مقیاس پذیری را بهبود می بخشد.

 

بلاک چین های سفارشی با استفاده از چارچوب Substrate سریع و آسان توسعه می یابند و بلاک چین های Substrate طوری طراحی شده اند که به راحتی به شبکه Polkadot متصل شوند. این شبکه همچنین بسیار انعطاف پذیر و سازگار است و امکان اشتراک گذاری اطلاعات و عملکرد را بین شرکت کنندگان فراهم می کند. Polkadot را می توان به طور خودکار بدون نیاز به چنگال به منظور پیاده سازی ویژگی های جدید یا حذف باگ ها ارتقا داد.

 

این شبکه دارای یک سیستم مدیریت کاربر محور بسیار پیچیده است که در آن همه دارندگان توکن در مورد نحوه اجرای شبکه رای دارند. تیم ها می توانند مدیریت بلاک چین خود را بر اساس نیازها و شرایط در حال تحول خود در پولکادوت سفارشی کنند. نام‌گذاران، اعتبارسنجی‌کنندگان و جمع‌آوران همگی وظایف مختلفی را برای کمک به ایمن کردن و حفظ شبکه و ریشه‌کن کردن رفتار بد انجام می‌دهند.

 

در پایان سال 2021، پولکادوت اولین حراج Parachain خود را با موفقیت به پایان رساند. حراج های پاراچین از یک سیستم حراج شمع بدون مجوز پیروی می کردند. پیشنهاد برنده بالاترین پیشنهاد در لحظه پایان حراج است.

 

مزایای سرمایه گذاری در پولکادوت, پولکادوت, پولکادوت (DOT)

ایمنی شبکه پولکادوت

 

شبکه پولکادوت چگونه ایمن است؟

این شبکه از مکانیسم NPoS با اعتبار سنجی ها و نامزدها استفاده می کند. این توکن‌های شرط‌بندی شده، امنیت زنجیره را به حداکثر می‌رسانند و بدرفتاری را به شدت گران می‌کنند.

 

اعتبار سنجی ها در زنجیره رله شرط بندی می شوند و تراکنش های حاصل از پاراچین های مختلف را تایید می کنند. این طرح اعتبار منحصربفرد، زنجیره‌ها را قادر می‌سازد تا تحت قوانین یکسان به طور ایمن با یکدیگر تعامل داشته باشند، اما به طور مستقل اداره شوند.

 

از کجا می توان پولکادوت (DOT) خرید؟

صرافی های برتر برای معاملات Polkadot (DOT) در حال حاضر Binance ، Huobi Global ، OKEx ، Coinbase ، KuCoin و... هستند.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتالی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------