ییلد فارمینگ (Yield farming) در DeFi چیست و چگونه کار می کند؟اصطلاحات ارزهای دیجیتال, استراتژی های Yield Farming, وام دادن به ارز دیجیتال

ییلد فارمینگ چیست

 

ییلد فارمینگ چیست؟ استراتژی کسب درآمد در دیفای با Yield farming

ییلد فارمینگ روشی برای کسب پاداش یا بهره با سپرده گذاری ارز دیجیتال خود در یک استخر با سایر کاربران است. وجوه ادغام شده برای انجام قراردادهای هوشمند مانند وام دادن به ارزهای دیجیتال استفاده می شود که در ازای آن سود ایجاد می کند.

تعریف ییلد فارمینگ 

ییلد فارمینگ سیستمی است که در آن کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را در یک استخر با سایر کاربران ارزهای دیجیتال برای دنبال کردن سودهای سرمایه‌گذاری، عمدتاً از طریق بهره‌ای که از طریق وام دادن به ارز دیجیتال جمع‌آوری شده است، سپرده‌گذاری کنند.

می‌توانید مزارع بازدهی را از طریق پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند PancakeSwap یا صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Bitrue پیدا کنید.

 

اصطلاحات ارزهای دیجیتال, استراتژی های Yield Farming, وام دادن به ارز دیجیتال

کشت سود در بازار ارز دیجیتال با ییلد فارمینگ

 

ییلد فارمینگ چگونه کار می کند؟

از بسیاری جهات، ییلد فارمینگ مانند یک حساب پس‌انداز عمل می‌کند، جایی که شما پول را نزد یک بانک سپرده می‌کنید و در حالی که سود وجوهی را که سپرده‌گذاری می‌کنید دریافت می کنید، بانک پول سپرده‌گذاران را جمع می‌کند و به افراد دیگری وام می‌دهد. اما به جای تبدیل شدن به وام مسکن یا وام تجاری، ارز دیجیتال در یک مزرعه بازدهی در برنامه های کاربردی قرارداد هوشمند سرمایه گذاری می شود. 

قراردادهای هوشمند انواعی از برنامه‌های رایانه‌ای هستند که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند که قدرت اکثر ارزهای دیجیتال را تامین می‌کند.

 

با ییلد فارمینگ، کاربران ارز خود را (معادل ارز رمزنگاری شده برای سپرده گذاری) با دیگرانی که در همان مزرعه سرمایه گذاری می کنند، به اشتراک می گذارند. Staking ممکن است از شما بخواهد که سرمایه خود را برای یک دوره خاص رها کنید. رمزارز شما ممکن است بسته به نحوه سرمایه گذاری آن به عنوان وثیقه یا برای تامین نقدینگی به استخرهای ماینینگ استفاده شود.

 

توجه داشته باشید : قیمت ارزهای دیجیتال بی ثبات است. ممکن است زمانی که وجوه شما در استخر نقدینگی یا مزرعه بازدهی محبوس است، ارزش ارز به سرعت کاهش یابد. این به عنوان ضرر ناپایدار شناخته می شود. 

 

 وام دادن به ارز دیجیتال, ارزهای دیجیتال, ییلد فارمینگ

نحوه کار ییلد فارمینگ

 

ییلد فارمینگ با ایجاد مجموعه ای از دارایی های ارز دیجیتال آغاز می شود. اینها مراحلی است که برای تسهیل Yield farming انجام می شود:

• استخر نقدینگی ایجاد می شود: اولین گام در ییلد فارمینگ ایجاد یک استخر نقدینگی است. این متکی به یک قرارداد هوشمند است که همه سرمایه گذاری و استقراض را برای آن مزرعه محصول خاص تسهیل می کند.

 

• سرمایه گذاران دارایی سپرده گذاری می کنند: سرمایه گذاران می توانند کیف پول دیجیتال خود را برای سپرده گذاری ارز در استخر نقدینگی متصل کنند. این گاهی اوقات به عنوان "پایه گذاری" نامیده می شود. این تا حدودی شبیه به سپرده گذاری مشتریان در بانک یا سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مشترک یا ETF است.

 

• قرارداد هوشمند وام‌گیری را امکان‌پذیر می‌کند: قرارداد هوشمند می‌تواند چندین فرآیند را تسهیل کند، از جمله افزودن نقدینگی برای بازار مبادلات ارزهای دیجیتال یا وام دادن به دیگران.

 

• پرداخت پاداش : بهره، پاداش و جوایز ممکن است بسته به مزرعه بازدهی متفاوت باشد. ممکن است در فواصل زمانی معین یا در تاریخ مشخصی در آینده به شما پرداخت شود.

ممکن است مجبور شوید هنگام «برداشت» پاداش ییلد فارمینگ، هزینه کمی بپردازید.

 

مزایا و معایب ییلد فارمینگ چیست؟

مزایا

مزیت اصلی ییلد فارمینگ آن سوددهی می باشد.

افرادی که زودتر در یک پروژه جدید مشارکت می کنند، می توانند از پاداش های توکنی بهره مند شوند که سریعا به ارزش آنها افزوده می شود.

اگر آنها توکن ها را در زمان مناسبی بفروشند، سود قابل توجهی به دست خواهند آورد.

این سود را می توان در سایر پروژه های DeFi سرمایه گذاری کرد تا سود بیشتری بدست آورد.

 

معایب

با توجه به ماهیت بسیار ناپایدار ارزهای رمزپایه و به ویژه توکن های DeFi،  با افت ناگهانی بازار، سرمایه گذار در معرض خطر از دست دادن مقدار قابل توجهی از سرمایه خود خواهد بود. این خطر برای مبتدیان که به طور کامل از نحوه عملکرد پروتکل های اساسی آن آگاهی ندارند، بیشتر می شود.

 

ییلد فارمینگ چیست, فارمینگ بهره, قرض دادن ارزهای دیجیتال

مزایا و معایب ییلد فارمینگ

 

چگونه ییلد فارمینگ را شروع کنیم

این مراحل برای مشارکت در ییلد فارمینگ است: 

1. سرمایه گذاری در مزرعه با عملکرد تحقیقاتی : با تحقیق در مورد سرمایه گذاری های بالقوه در مزرعه شروع کنید. شما می توانید از میان بسیاری از ارائه دهندگان مختلف DeFi یا صرافی های متمرکز برای دسترسی به بازارهای ییلد فارمینگ انتخاب کنید.

 

2. کیف پول خود را وصل کنید یا حساب خود را تامین مالی کنید : برای شرکت در مزرعه سود به یک حساب سازگار با ارز مناسب نیاز دارید. برای مزارع بازده غیرمتمرکز، باید از کیف پول سازگاری مانند MetaMask یا Coinbase Wallet استفاده کنید. شما باید از طریق صرافی ارز مورد نظر را برای ییلد فارمینگ خریداری کرده یا به حساب خود واریز کنید.

 

3. ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید : پس از اتصال یا تامین مالی، به مزرعه بازدهی خاص بروید تا سرمایه خود را به اشتراک بگذارید. پس از سپرده گذاری، ارز شما ممکن است برای چند روز معین در مزرعه قفل شود.

 

4. درآمد خود را جمع آوری کنید : بسته به ییلد فارمین و روش سپرده گذاری خود، ممکن است مجبور شوید برای جمع آوری درآمد خود به وب سایت ییلد فارمینگ مراجعه کنید.

 

توجه داشته باشید

ارزهای دیجیتال یک طبقه دارایی با ریسک بالا هستند. ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهید، بنابراین قبل از سرمایه گذاری در مورد هر فرصتی تحقیق کنید. به دلیل ریسک و پیچیدگی Yield farming، برای بسیاری از سرمایه گذاران مناسب نیستند.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022