تازه های دکوراسیون

تخت کنار مادر, مدل های تخت کنار مادر, انواع تخت کنار مادر

مدل های تخت کنار مادر

مدل تخت کنار مادر نمونه هایی از مدل تخت کنار تخت مادر برای اینکه در دوران شیردهی نوزاد خود، راحت…

پنجره را همیشه نباید پرده زدتزیین پنجره کوچک پذیرایی,مدل والان برای پنجره کوچک

تزیین پنجره کوچک پذیرایی

 

 ایده هایی برای زیباسازی و تزیین پنجره

در این مطلب چند ایده برای تزئین پنجره ها برایتان نوشته ایم. برای پوشاندن پنجره ها همیشه لازم نیست از پرده استفاده کنید. گزینه های دیگری هم برای این امر وجود دارند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد. البته همچنان پرده هم در میان آنها هست اما پیشنهاد ما استفاده از طرح یا جنس های متفاوت است.

1. پرده

یکی از ساده ترین و رایج ترین مدل های پوشاندن پنجره ها استفاده از پرده است. اما پرده ها را لازم نیست بسیار پیچیده و مدل دار انتخاب کنید. البته نوع پرده دقیقا با نوع چیدمان اتاق رابطه مستقیم دارد. مثلا در خانه هایی که مبلمان و دکوراسیون کاملا رسمی است، نمی توان از پرده های ساده استفاده کرد.

 

اما در اتاق نشیمن یک اتاق ساده، می توانید از پرده هایی که با رنگ و طرح وسایل خانه تناسب دارند، استفاده کنید. به طور مثال، در این خانه قالی، مبلمان و پرده ها همه ترکیبی از آبی، سورمه ای و سفید هستند و هر کدام نقش و طرح مخصوص خود را دارند. برای اینکه پرده ها نیز در این همه طرح و شکل دیده شوند، طراح از یک طرح و رنگ بزرگ و بولد برای پرده استفاده کرده است.

 

یکی از ساده ترین و رایج ترین مدل های پوشاندن پنجره ها استفاده از پرده است

 

2. تزیین پنجره کوتاه

جنس مناسب برای پرده پنجره های کوتاه و کم نور، پرده های مجلسی معمولاً از مواد سنگین تری ساخته می شوند و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که اجازه‌ عبور نور در روز و خروج گرما در ماه های سرد را نمی دهند پس به همین دلیل پارچه های مجلسی مانند مخمل، تافته های ضخیم و... نمی توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

 

پرده های حریر، تور و تافته های نازک و سبک اما، بیشتر غیر رسمی هستند، از مواد سبکتری مثل پنبه ساخته می شوند و نور را به خوبی از خود عبور می دهند پس گزینه مناسب تری برای آپارتمان شما هستند که البته غیر رسمی و اسپرت هستند.

 

3. مدل والان برای پنجره کوچک

اگر می خواهید برای پنجره های کوچک خود والان بدوزید از والان های کوتاه و خلوت استفاده کنید پرده برای پنجره های کوچک بهتر است ساده و حریر باشند.

 

مدل والان برای پنجره کوچک

 

4. پرده های داخلی

در این اتاق همان طور که می بینید برای پنجره های کوچک نیز پرده های پارچه ای در نظر گرفته شده اند. این پرده ها بسیار ساده چین دار و به اندازه قاب پنجره دوخته شده اند و با میله باریکی روی شیشه کار گذاشته شده اند. اصولا این مدل پرده را در پنجره های کوچک آشپزخانه می توان دید.

 

پرده برای پنجره کوچک

 

5. توری های فلزی زیبا

برای اینکه دید بیرون به داخل خانه را بگیرید و در ضمن، موجب زیبایی پنجره نیز بشوید، می توانید از توری های فلزی که طرح های بسیار زیبایی هم دارند، استفاده کنید.

 

تزیین پنجره کوچک

 

6. تزیین پنجره با طلق رنگی

در طراحی پنجره های خانه می توانید برای اینکه از بیرون دید نداشته باشد از شیشه های مات و طرح دار و حتی انواع رنگی استفاده کنید. همان طور که در خانه های سنتی شاهد هستیم، می توان از شیشه های رنگی برای زیباسازی پنجره ها بهره گرفت. البته به صورت قدیمی و رنگ های بسیار تند و عمیق. با بهره از سبک ها و رنگ های مدرن می توانید به خوبی پنجره های خانه را زینت ببخشید.

 

تزیین پنجره با طلق رنگی

 

7. کرکره

منظورمان آن کرکره های سبز و قدیمی نیست. البته آنها نیز در حال حاضر به روزرسانی شده اند و در طرح و رنگ های متنوع و زیبا موجود هستند. اما در اینجا منظورمان پنجره پوش های پارچه ای با بافت طرح دار و زیبا است که خود پارچه طراحی اش قاب بندی شده است. همان طور که در عکس می بینید این کرکره ها زیبایی خوبی به فضا می بخشند و به طور کامل نیز می توانند دید بیرون را بگیرند.

 

تزیین پنجره با پرده کرکره پارچه ای

 

8. تابلو روی پنجره

این گزینه شاید کمی موجب تعجب شما شود. اما در خانه هایی که شیشه های سراسری دارند و بیشتر در اداره ها و سازمان ها که به این سبک، معماری می شوند، می توانید از تابلوهای نقاشی بزرگ بر روی پنجره ها بهره بگیرید.

 

می توانید از تابلوهای نقاشی بزرگ بر روی پنجره ها بهره بگیرید

 

9. پنجره کرکره ای

یکی از ایده های بسیار جالب برای پنجره های خانه، استفاده از شیشه های کرکره ای و تاشو است. پنجره هایی که همچون آکاردئون قابلیت تا شدن دارند و در ضمن، خودشان نیز فرم کرکره ای دارند.

 

یکی از ایده های جالب برای پنجره ها، استفاده از شیشه های کرکره ای و تاشو است

 

10. پرده حریر

پارچه های موهر و حریر بسیار لطیف و نازک هستند. در رنگ ها و طرح های متنوعی نیز می توان آنها را پیدا کرد. این پارچه ها گزینه های خوبی برای پنجره هایی هستند که پنجره های قدی دارند. می توانید رنگ آنها را بر اساس رنگ مبلمان و کوسن ها انتخاب کنید.

 

پرده های حریر پذیرایی

 

تزیین پنجره آشپزخانه

 

پرده پشت در

 

تزیین پنجره اتاق خواب

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------