دستگاه تصفیه آب خانگی در کجای خانه نصب می شود و چقدر فضا لازم است ؟نحوه ی کار کردن دستگاه تصفیه آب کل خانه

دستگاه تصفیه آب خانگی در کجای خانه نصب می شود و چقدر فضا لازم است ؟

 

بهترین مکان برای نصب دستگاه تصفیه آب

در این مقاله از بیتوته، با مکان نصب دستگاه تصفیه آب خانگی و میزان فضای لازم برای نصب آن را آورده ایم. دستگاه های تصفیه آب خانگی را می توان در مکان های مختلفی از خانه نصب کرد که بستگی به نوع دستگاه تصفیه و ترجیحات صاحب خانه دارد.

دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از لوازم ضروری برای داشتن آب سالم و بهداشتی در خانه است. این دستگاه با استفاده از فیلترهای مختلف، آب را از آلودگی‌ها، ناخالصی‌ها و مواد مضر پاک می‌کند و آن را برای آشامیدن، شستشو و آشپزی مناسب می‌سازد.

 

محل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی :

دو نوع اصلی تصفیه آب وجود دارد: کل خانه و نقطه استفاده. دستگاه های تصفیه آب کل خانه روی خط اصلی آب منازل نصب می شوند و تمام آبی که به خانه می آید را فیلتر می کنند. دستگاه های تصفیه آب نقطه استفاده در سینک یا وسایل دیگری که از آب تصفیه شده استفاده می کنید نصب می شوند.

 

محل نصب دستگاه تصفیه آب فیلتر :

امروزه شرایط زندگی در خانه بهتر و بهتر می شود، افراد بیشتری تصمیم به نصب فیلتر آب در خانه می کنند. به طور کلی قبل از خرید لوازم بزرگ در منزل، محل نصب خاص از قبل برنامه ریزی می شود و خرید و استفاده از فیلترهای تصفیه آب از این قاعده مستثنی نیست. در مورد محل نصب فیلتر آب، علاوه بر اندازه فضا، چه موارد دیگری وجود دارد. فاکتورها باید از قبل برنامه ریزی شوند؟

 

دستگاه تصفیه آب کل خانه چیست؟ چه کار می کند؟

ابتدا، اجازه دهید به سرعت در مورد اصول تصفیه آب کل خانه بحث کنیم. یک فیلتر آب کل خانه دقیقا همان کاری را انجام می دهد که به نظر می رسد! این فیلتر آب در نزدیکی آب اصلی شما نصب می شود و تمام آبی که وارد خانه شما می شود را فیلتر می کند.

 

این بدان معناست که آبی که از هر وسیله لوله کشی خانه شما خارج می شود - از آشپزخانه و حمام گرفته تا توالت و دوش - قبل از ورود به بقیه سیستم لوله کشی شما تمیز و تصفیه می شود.

 

فیلترهای آب کل خانه برای مکان هایی با رسوبات زیادی در آب یا سایر آلاینده ها مانند سولفیدها که می توانند باعث ایجاد بو یا مزه بد در آب لوله شوند عالی هستند. آنها اغلب با نرم کننده های آب در مناطقی با "آب سخت" که دارای سطوح بالایی از کلسیم و منیزیم است جفت می شوند.

 

فیلترهای آب کل خانه باید توسط شیر اصلی قطع کننده آب نصب شوند.

معمولاً بهترین مکان برای یک فیلتر آب کل خانه نزدیک دریچه قطع کننده آب اصلی شما است که معمولاً در یک زیرزمین، موتورخانه، زیر پله ها یا سایر مناطق از این قبیل قرار دارد.

 

این بهترین مکان ها برای قرار دادن فیلتر است زیرا تمام آب سیستم لوله کشی یا چاه محلی شما وارد خانه شما می شود. شما فقط به یک فیلتر تصفیه آب نیاز دارید تا تمام آب خود را فیلتر کنید.

 

سیستم تصفیه آب به خط لوله کشی موجود در یک حرکت افقی پس از شیر قطع کننده اصلی آب متصل می شود. قبل از اینکه خط لوله کشی به قسمت های دیگر خانه منشعب شود باید آن را وصل کنید.

 

بهترین مکان ها برای نصب دستگاه تصفیه آب

نصب کردن دستگاه تصفیه آب

 

بهترین مکان ها برای نصب دستگاه تصفیه آب :

با توجه به سوابقی که در نصب فیلتر آب داریم، خواهیم گفت که مناسب ترین مکان برای نصب فیلتر آب یا دستگاه تصفیه آب کجاست؟

 

1. مواردی که باید در مورد محل نصب فیلتر آب به آنها توجه کنید

هنگام انتخاب محل نصب فیلتر آب، به طور کلی راحتی آب آشامیدنی، فاضلاب، برق و نگهداری را در نظر بگیرید. برای مکان هایی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و نقاط آب آشامیدنی می توانید نصب فیلترهای آب با عملکردهای مختلف را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید فقط یک دستگاه تصفیه آب در خانه نصب کنید، توصیه می شود ابتدا آشپزخانه را در نظر بگیرید. حداقل سه مورد اول آب شرب، فاضلاب و برق را در نظر بگیرید تا به مشکل بر نخورید.

 

علاوه بر این، هنگام انتخاب محل نصب دستگاه تصفیه آب، باید در نظر داشت که آیا بعد از سرد شدن هوا به راحتی یخ زده و ترک می خورد و آیا ظاهر کلی آن زیبا است یا خیر. هنگام نصب فیلتر آب باید افقی و عمودی باشد، خط لوله فیلتر آب باید مستقیم باشد و کل آن باید زیبا باشد تا در هنگام استفاده از اثر تصفیه بهتر اطمینان حاصل شود.

 

2. مشکل فشار آب را فراموش نکنید.

بهتر است فیلتر آب را در مکانی نصب کنید که فشار آب نسبتاً بالا باشد. از نظر سهولت استفاده، اکثر افراد نصب فیلترهای آب را در مکان هایی مانند آشپزخانه، اتاق نشیمن و آبخوری ها در اولویت قرار می دهند. اما در واقع فشار آب نیز عامل مهم تری است. به طور کلی، محدوده فشار آب لوله کشی شهری که می تواند مستقیماً به دستگاه تصفیه آب متصل شود.

 

اگر مجموعه ی کاملی از تجهیزات تصفیه آب را در کل خانه نصب کرده باشند، در این صورت وقتی آب لوله کشی فیلتر شده و لایه به لایه تصفیه می شود، فشار آب به ناچار کاهش می یابد.

 

3. لرزش و ضربه زدن به دستگاه تصفیه آب را دقت کنید.

دستگاه را در مکانی نصب کنید که از لرزش و ضربه در امان باشد. زیرا باعث شکستن و ... در دستگاه تصفیه آب می شود.

 

بهترین مکان برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، کابینت زیر سینک آشپزخانه است. این مکان دسترسی آسانی به آب دارد و همچنین فضای کافی برای نصب دستگاه و مخزن آن را فراهم می‌کند. در زیر سینک، دستگاه معمولاً در یک کابینت جداگانه قرار می‌گیرد.

 

اگر فضای کافی در زیر سینک ندارید، می‌توانید دستگاه را در ورودی آب ورودی به خانه یا در کنار یخچال نصب کنید. در این صورت، باید لوله‌کشی جدیدی برای انتقال آب به دستگاه ایجاد کنید.

 

مکان هایی که نمی توانید دستگاه تصفیه آب نصب کنید

محل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 

جایی که نمی توانید دستگاه تصفیه آب نصب کنید؟

با توجه به اینکه مکان‌های زیادی برای نصب دستگاه‌های تصفیه آب وجود دارد، آیا مکان‌هایی وجود دارند که نباید دستگاه تصفیه ی آب را در آن نصب کرد؟

 

• نباید در نزدیکی منبع گرما یا زیر نور مستقیم خورشید نصب شود. از آنجایی که بیشتر پوسته های عنصر فیلتر از پلاستیک و نزدیک به منبع گرما ساخته شده اند، تجزیه پلاستیک آسان است و در نتیجه بو و آلودگی ثانویه ایجاد می شود.

 

• قرار گرفتن در فضای باز برای مدت طولانی آسان نیست. اگر دستگاه تصفیه آب برای مدت طولانی در فضای باز قرار گیرد، به راحتی می توان پوسته پلاستیکی دستگاه تصفیه آب را شکننده کرد و عمر دستگاه تصفیه آب را کاهش داد.

 

• اگر فضا خیلی کوچک باشد، نصب فیلتر آب مناسب نیست. دستگاه تصفیه آب باید عنصر فیلتر را مرتباً تمیز کند. اگر فضا خیلی کوچک باشد نمی توان فیلتر آب را جدا کرد که جداسازی دستگاه تصفیه آب را دشوار می کند.

 

محل نصب دستگاه تصفیه آب :

ضمناً در انتخاب محل نصب دستگاه تصفیه آب، علاوه بر در نظر گرفتن بهترین استفاده از فیلتر آب، مکانی با فشار آب بالا و تخلیه مناسب فاضلاب را انتخاب کنید، اما زیبایی بعد از نصب را نیز در نظر بگیرید، مانند آشپزخانه. ، حمام، گاراژ و ...

 

با توجه به اینکه تقریباً همه فیلترهای آب پس از مدتی استفاده، نیاز به شستشو، ضدعفونی و تعویض منظم دارند، باید دستگاه تصفیه آب در مکانی نصب شود که برای دسترسی و نگهداری آسان، بسیار بلند، باریک یا پنهان نباشد. این امر باعث افزایش مشکلات نگهداری منظم و تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب می‌شود. بنابراین، قبل از نصب دستگاه تصفیه آب، این نکات را به خاطر داشته باشید!

 

فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی :

میزان فضای لازم برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه، تعداد فیلترها و اندازه مخزن بستگی دارد. به طور کلی، دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند که معمولاً بین 50 تا 80 سانتی‌متر طول، 30 تا 40 سانتی‌متر عرض و 30 تا 50 سانتی‌متر ارتفاع دارند.

 

علاوه بر دستگاه تصفیه آب، برای نصب آن به فضای کافی برای قرار دادن مخزن نیز نیاز دارید. مخزن‌های تصفیه آب خانگی معمولاً در ابعاد 15 تا 20 لیتری تولید می‌شوند.

 

برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. نصب دستگاه تصفیه آب خانگی باید به درستی انجام شود تا عملکرد دستگاه به درستی انجام شود و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

نتیجه گیری :

دستگاه تصفیه آب خانگی یک وسیله ضروری برای داشتن آب سالم و بهداشتی در خانه است. با نصب این دستگاه، می‌توانید از آبی پاک و عاری از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها لذت ببرید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------