تازه های دکوراسیون


نکاتی برای انتخاب پارچه مبلی, نکته هایی برای انتخاب پارچه مبلی

نکاتی برای انتخاب پارچه مبلی

پارچه مبلمان مهم ترين قسمت هر مبل خانه می باشد پارچه مبلمان مهم ترين قسمت هر مبل خانه می باشد به…


ظرافت در تزيين خانه 

 

 

تزیین خانه

 

 

کوسن ها و متکاهاي تزييني از جنس مخمل و ساتن گلدوزي شده يا برودري دوزي شده، از ساليان دور همواره مورد توجه و علاقه ي خانم ها بوده است و در اغلب خانه ها نمونه هايي از آن ها يافت مي شود. در گذشته و در فرهنگ سنتي خودمان، در هر خانه بخش هاي اندروني داشتيم که فضاي اختصاصي خانم هاي خانه محسوب مي شد. کوسن ها و متکاهايي که بر روي آن ها گلدوزي و سوزن دوزي مي کردند، از همان زمان در بخش اندروني جاي داشت. معادل همين کلمه ي اندروني ، در ميان خانم هاي فرانسوي وجود داشت و تحت عنوان (Ladies Room) در فرهنگ اروپايي رواج داشت. در اين اتاق هاي اندروني انواع زيورآلات زنانه و عطرها نگهداري مي شد. به طور کلي تزيين چنين مکان هايي براساس ذوق و سليقه ي خانم ها انجام مي شد و فضايي کاملاً زنانه و دلپذير همراه با بوي خوش انواع گل هاي خشک و انفيه ايجاد مي شد.

 

البته ناگفته نماند که نديمه ها به امور خانه داري رسيدگي مي کردند و خانم هاي خانه بر روند کارها نظارت داشتند. به هر حال خانم ها به انواع صنايع دستي و هنري مي پرداختند، مانند بافتن فرش و گليم ، قلاب بافي ، سرمه دوزي ، مرواريد دوزي و هنرهاي ظريف و زيبايي از همين دست.

 

دوختن پولک و منجوق و مرواريد هاي تزييني، به پوشش هاي پارچه اي اتاق نشيمن و اتاق خواب جلوه ي زيادي مي دهد و در عين حال کاري است که ارزان هم تمام مي شود. براي تزيين يک اتاق، تنها کافي است که به هماهنگي رنگي پارچه ها توجه نشان دهيد تا به نتيجه ي دلخواه تان برسيد و فضايي تحسين برانگيز خلق کنيد.

 

خانم هايي که در پي ارزش نهادن به سنت هاي فرهنگي و بومي هستند، حتماً از اين گونه طرح ها استقبال کرده، با تهيه ي انواع کوسن هاي رنگين از تکه پارچه هاي موجود در خانه، به محيط زندگي خانوادگي شان جذابيت بيش تري مي بخشند.


منبع : dekore20.mihanblogدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------