ظرافت در تزيين خانه 

تزیین خانه

 

 

کوسن ها و متکاهاي تزييني از جنس مخمل و ساتن گلدوزي شده يا برودري دوزي شده، از ساليان دور همواره مورد توجه و علاقه ي خانم ها بوده است و در اغلب خانه ها نمونه هايي از آن ها يافت مي شود. در گذشته و در فرهنگ سنتي خودمان، در هر خانه بخش هاي اندروني داشتيم که فضاي اختصاصي خانم هاي خانه محسوب مي شد. کوسن ها و متکاهايي که بر روي آن ها گلدوزي و سوزن دوزي مي کردند، از همان زمان در بخش اندروني جاي داشت. معادل همين کلمه ي اندروني ، در ميان خانم هاي فرانسوي وجود داشت و تحت عنوان (Ladies Room) در فرهنگ اروپايي رواج داشت. در اين اتاق هاي اندروني انواع زيورآلات زنانه و عطرها نگهداري مي شد. به طور کلي تزيين چنين مکان هايي براساس ذوق و سليقه ي خانم ها انجام مي شد و فضايي کاملاً زنانه و دلپذير همراه با بوي خوش انواع گل هاي خشک و انفيه ايجاد مي شد.

 

البته ناگفته نماند که نديمه ها به امور خانه داري رسيدگي مي کردند و خانم هاي خانه بر روند کارها نظارت داشتند. به هر حال خانم ها به انواع صنايع دستي و هنري مي پرداختند، مانند بافتن فرش و گليم ، قلاب بافي ، سرمه دوزي ، مروارید دوزی و هنرهاي ظريف و زيبايي از همين دست.

 

دوختن پولک و منجوق و مرواريد هاي تزييني، به پوشش هاي پارچه اي اتاق نشيمن و اتاق خواب جلوه ي زيادي مي دهد و در عين حال کاري است که ارزان هم تمام مي شود. براي تزيين يک اتاق، تنها کافي است که به هماهنگي رنگي پارچه ها توجه نشان دهيد تا به نتيجه ي دلخواه تان برسيد و فضايي تحسين برانگيز خلق کنيد.

 

خانم هايي که در پي ارزش نهادن به سنت هاي فرهنگي و بومي هستند، حتماً از اين گونه طرح ها استقبال کرده، با تهيه ي انواع کوسن هاي رنگين از تکه پارچه هاي موجود در خانه، به محيط زندگي خانوادگي شان جذابيت بيش تري مي بخشند.


منبع : dekore20.mihanblogدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------