لباس دخترانه,لباس پسرانه,خرید لباس بچگانهX

10 نکته درباره فنگ‌شوييفنگ شویی

 

1. فنگ شویی يک فلسفه کهن چيني است که درباره چيدمان خانه و نقش آن در زندگي نيز صحبت مي‌کند.

 

2. انباشتگي‌هاي خانه خود را بشناسيد: وسايل از کار افتاده يا غيرقابل استفاده، وسايلي که نامنظم و در هم و برهم هستند‌و... شناخت اوضاع درهم خانه و مرتب کردن آن واقعا اضطراب و افسردگي را کاهش مي‌دهد.

 

3. آنچه دوست نداريد، به کسي ببخشيد يا دور بريزيد. اين شامل وسايل از کارافتاده هم مي‌شود که يا بايد تعميرشان کنيد و يا آنها بيرون بريزيد. محيط باز آرامش خواهد آورد.

 

4. کاغذها و نامه‌ها را در کشوها مرتب کنيد و ضروري‌ها را نگاه داريد. هر چيز نامرتب و بي‌نظم در قفسه آشپزخانه، کمد لباس، زيرکاناپه و تختخواب را منظم و تميز کنيد. خانه شما، آيينه درون شماست. هر چه نامنظم‌تر باشد شما مضطرب‌تر خواهيد بود.

 

5. تراکم وسايل را در خانه کم کنيد يعني اسباب خانه را در خانه پخش کنيد، به اتاق‌ها و سالن نشيمن و پذيرايي دقت کنيد و مکان‌هاي متراکم و به اصطلاح خفه را با انتقال اشيا به جاي ديگر، کاهش دهيد.

 

6. نگاهي هم به اشياي «روز مبادا» بيندازيد، آنهايي که سال‌هاست براي روز مبادا در گوشه‌اي خاک مي‌خورند، ممکن است هيچ‌وقت استفاده‌اي نداشته باشند. از خير آنها بگذريد.

 

7. غبارروبي ماهانه را از شيشه‌ها و ميزها شروع کنيد و به انباري ختم کنيد، طوري که خيالتان راحت شود در محيط پيرامون شما ذره‌اي گرد و غبار وجود ندارد.

 

8. ورودي خانه يعني راهرو را با شمع‌ها و گياهان طبيعي و مصنوعي تزيين کنيد، آشغال‌ها و سطل‌ها و کفش‌هاي پراکنده را جمع کنيد. فنگ‌شويي مي‌گويد اين جا اولين کانال ورود عشق و نعمت است.

 

9. ميز آشپزخانه‌تان را دريابيد. به اعتقاد فنگ‌شويي، اين يکي از مرکزهاي انباشتگي است. روميزي سوخته، خرده نان و قوطي‌هاي ادويه خالي را دور بريزيد و ليوان‌ها و بشقاب‌ها را در قفسه‌ها بچينيد. اين طور بهداشتي‌تر هم هست.

 

10. يخچال و فريزر را از ياد نبريد، لکه‌هاي غذا را از درهاي آن پاک کنيد و مواد غذايي غيرقابل استفاده را دور بريزيد و باقي را هم با نظم و ترتيب مشخص بچينيد.


منبع:salamat.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------